תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הגרלה נוחה לגדולות, צרפת מול רומניה בפתיחה

הגרלה נוחה לגדולות, צרפת מול רומניה בפתיחה
אנגליה עם וויילס, בלגיה קיבלה את איטליה ושבדיה, בית מסובך לספרד

יורו 2016 מתקרב והגרלת שלב הבתים שנערכה בפאריס בהחלט הייתה חגיגית. מעבר לעובדה שזה יהיה אירוע הכדורגל הגדול ביותר של השנה, מדובר בסיבה נוספת להתרגשות עבור הצרפתים, שעוברים לאחרונה תקופה קשה בצל מתקפת הטרור האכזרית שנערכה בחודש שעבר בעיר האורות. והאירוע כולו נפתח עם המון אור, צבע ומוסיקה בניצוחו של DJ דייויד גואטה, שהזמין את האוהדים בבית להשתתף במיזם ייחודי של שיר הטורניר הרשמי. לאחר שליפת הפתק האחרון נרגעו מרבית הנבחרות הגדולות, שקיבלו שיבוצים סבירים.

 

החלוקה לבתים
בית א': צרפת, שווייץ, רומניה, אלבניה. 
 
בית ב': אנגליה, רוסיה, סלובקיה, וויילס. 
 
בית ג': גרמניה, אוקראינה, פולין, צפון אירלנד, 
 
בית ד': ספרד, קרואטיה, צ'כיה, טורקיה. 
 
בית ה': בלגיה, איטליה, שבדיה, אירלנד, 
 
בית ו': פורטוגל, אוסטריה, הונגריה, איסלנד.

 

 

משחק הפתיחה היוקרתי של הטורניר יפגיש את צרפת עם רומניה, כאשר המארחת שובצה גם עם שווייץ המסוכנת ואלבניה המפתיעה. במבט ראשון נראה שהבית המסובך ביותר כולל את ספרד, קרואטיה, צ'כיה וטורקיה, בעוד ששיבוצה של איטליה בדרג השני הוביל את הנבחרת של אנטוניו קונטה לבית עם בלגיה, שבדיה ואירלנד. אנגליה, שמרבה לאכזב את אוהדיה, הוגרלה עם וויילס של גארת' בייל, רוסיה וסלובקיה.
 

קונטה, יכול היה להיות גרוע יותר (gettyimages)
 
 
מי שלא הופיע בתמונות השונות מההגרלה הוא נשיא אופ"א המושעה, מישל פלאטיני, שערעורו להגיע לטקס היוקרתי לא התקבל על ידי פיפ"א. האירוע התקיים באולם הקונגרסים בפאריס, כאשר רוד חוליט וביצ'נטה ליזארזו הנחו את הטקס ונעזרו בכוכבי עבר רבים. מבחינת לוח המשחקים, אליפות אירופה תתחיל ב-10 ביוני 2016 ותסתיים חודש לאחר מכן בגמר שייערך ב-10 ביולי בסטאד דה פראנס.

 

עשרה מגרשי כדורגל (שניים בפאריס) יארחו את המשחקים: סטאד דה פראנס ופארק דה פראנס (פאריס), איצטדיון פליקס בולאר (לאנס), סטאד פייר מורואה (ליל), האיצטדיון החדש של בורדו, סטאד ז'ופרואה-גישאר (סנט אטיין), סטאד דה לומייר (ליון), האיצטדיון העירוני (טולוז), סטאד ולודרום (מארסיי) ואליאנץ ריביירה (ניס).

 


המאמנים חיפשו שיבוץ נוח, הכלבים חומר נפץ (gettyimages)

 

24 נבחרות העפילו לטורניר הגמר, בו ישוחקו 51 משחקים, בניגוד לטורניר הקודם בו 16 נבחרות שיחקו 31 משחקים. הנבחרות חולקו לשישה בתים בני ארבע נבחרות כל אחת, כאשר שתי הראשונות יעלו אוטומטית לשמינית הגמר ואליהן יצטרפו ארבע הנבחרות עם המאזן הטוב ביותר מבין אלה שסיימו במקום השלישי.

 

צרפת שובצה ישירות לבית א' כמדורגת ראשונה, ושיחק לה המזל משום שתשחק נגד השלישית מבית אחר אם תסיים בראשות הבית. בנוסף לבית זה, גם הראשונות מבתים ב', ג', ו-ד' ישחקו בשמינית נגד נבחרות שיסיימו במקום השלישי, כאשר הזוכות בבתים ה' ו-ו' יתמודדו נגד נבחרות שיסיימו במקום השני.

 

הדרגים להגרלה לא נקבעו לפי הדירוג הנוכחי של פיפ"א, אלא לפי לפי סיכום הטורנירים האחרונים במוקדמות ובטורניר עצמו, זאת לעומת הגרלת מוקדמות המונדיאל שנקבעה לפי הדירוג הנוכחי של פיפ"א מבלי להתחשב בהישגי עבר. 20% מהדירוג נקבע לפי הישגי מוקדמות ויורו 2012, 40% נקבע לפי מוקדמות ומונדיאל 2014 ועוד 40%  ממוקדמות ביורו 2016. גרמניה קיבלה את הניקוד הכי גבוה: 40,236 נקודות, בעוד צפון אירלנד הכי נמוכה: 22,961.

 

 

גם הכסף ידבר בטורניר. כל נבחרת שהעפילה ליורו תקבל 8 מיליון יורו על השתתפותה. ניצחון בשלב הבתים יהיה שווה מיליון יורו לכל נבחרת ושוויו של תיקו חצי מיליון. ניצחון בשמינית הגמר שווה 1.5 מיליון יורו, ברבע 2.5 מיליון יורו, בחצי 4 מיליון ובגמר 8 מיליון יורו והמפסידה 5 מיליון יורו. נבחרת יכולה להשיג מקסימום 27 מיליון יורו, סכום עתק שיסייע לכל התאחדות.

 


הגביע עליו חולמים כולם. יורו 2016 (gettyimages)

 


דל בוסקה, מקווה לתקן את הרושם מהמונדיאל (gettyimages)

 


טרזגה, כבר ניצח בגמר יורו (gettyimages)

 


מאמן צרפת דידייה דשאן, כבר כאב ראש? (gettyimages)

 


לפחות מישהו חייך שם (gettyimages)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ