תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ככה זה כשלא רוצים לנצח

ככה זה כשלא רוצים לנצח
ההתקפה של הפועל ת"א עשתה הגנה וזו של בית"ר היתה פשוט ביום רע. אורי אוזן מסכם מחזור שחון ומאכזב

המשחק המרכזי בפתיחת הסיבוב השני הפגיש שתי קבוצות שנמצאות במגמות הפוכות לחלוטין. בית"ר ירושלים הגיעה לבלומפילד מהמקום השלישי, עם חמישה ניצחונות בששת המשחקים האחרונים וזיכרונות נפלאים מהביקור הקודם באצטדיון ביפו.

 

מי שחיכתה לה שם היא יריבתה המושבעת, האדומה מת"א, שגם אחרי סיבוב שלם עדיין מחפשת את הזהות שלה ועדיין מתחננת לסבלנות והבנה, תוך כדי דשדוש בתחתית הטבלה והפגנת כדורגל לא עקבי ולא ברור.

 

 

כדורגל עקבי ולא ברור. שחקני הפועל ת"א (דני מרון)

 

בית"ר, בניגוד למשחק הקודם שלה בבלומפילד נגד האלופה, לא הייתה יכולה להשתמש באסטרטגיה שכל כך מתאימה לחומר השחקנים שלה: לחץ נמוך ויציאה מהירה למתפרצות במגרש הפתוח עם השלישיה הקדמית הקטלנית שלה. כצפוי, הקבוצה מהבירה שלטה במשחק בצורה אבסולוטית בזכות השלישיה האגרסיבית שלה: פאריירה, קלטינס/צעירי ואיינבינדר, אבל התקשתה לפרוץ את הצפיפות שהפועל יצרה בשליש האחרון.

 

שלישיית הקשרים הצהובים הם "שחקני רגל", שכמעט לא עושים תנועות עומק (מלבד צעירי המחליף, שבעצמו עשה זאת מעט מידי) ובנוסף לכך המגנים כמעט ולא תמכו בהתקפה. הצירוף הזה הקשה מאוד להפתיע את ההגנה הצפופה של הפועל, ובעצם בית"ר הסתמכה אך ורק על היכולת האישית של השלישייה הקדמית. כאשר רוקאביצה נראה חיוור, לידור כהן משוטט על המגרש וכלל לא עושה תנועות עומק ואצילי רחוק מהשער, מעורב מעט מאוד בהנעת הכדור ונותן לרייכרט להוציא אותו מריכוז – היה די ברור שחתוכה לא יוציא כדור מהרשת.

 

נראה חיוור. רוקביצה (דני מרון)

 

מצד השני, האדומים הגיעו במטרה ברורה להוציא תיקו, פשוטו כמשמעו. גיא לוי עלה במערך 4:4:1:1 נסוג מאוד. אבו עביד, שתופקד כמגן שמאלי אך בפועל שימש כעוד בלם ליד וינטרה וגוטליב (שתי נקודות האור באפרוריות של הפועל), בעיקר עזר לרייכרט לריב עם כל מי שלבש צהוב וגם שחור. אנטל שיחק בפועל כמגן ימני שני, ועומרי שקל, בהופעת בכורה בהרכב, שיחק לכאורה "מאחורי החלוץ" אך בפועל רק עשה הגנה ורדף אחרי הקשרים של היריבה. דווקא שגיב יחזקאל, שיצא מהקפאה ארוכה, הפתיע לטובה, והיה היחיד בחלק הקדמי שניסה לעשות משהו שיגרום לכדור להגיע לאזור המשוער של השער.

 

הרבה שנים לא ראיתי את הפועל מגיעה למשחק בית, ועוד מול בית"ר, בגישה כל כך נפסדת. לא ראינו שום מהלך התקפי מתוכנן, וגם המצבים של המארחת נבעו מאיבוד כדור שלומיאלי של אסקלינג וכדור רוחב מקרי של ורטה לבומבה. אם הפועל תמשיך ככה יהיה לה קשה מאוד להתחיל לנצח בכדי לברוח מהתחתית.

 

פשוט גישה נפסדת. גיא לוי (דני מרון)

 

לסיום, אי אפשר לכתוב היום על המחזור שהיה מבלי להתייחס לעובדה שזו הייתה אחת השבתות הכי חלשות שידע הכדורגל הישראלי מאז שאני זוכר אותו, ולצערי אני כבר לא כזה צעיר. מתוך חמישה משחקים ארבעה הסתיימו ללא שערים. אם נוסיף לכך את העובדה שזו אחת העונות השחונות בהיסטוריה, אנו חוזים בנורות אדומות בוהקות שמהבהבות מול העיניים של כל חובבי הכדורגל אצלנו וכל מי שרוצה למשוך קהל למגרשים ולהעלות את הרייטינג של הענף.

 

אולי צריך לחשוב על שינוי בשיטת התמריצים הכספיים, כמו לדוגמה לעודד את הקבוצות שמבקיעות יותר ובעצם לגרום לקבוצות להבין שאמנם במשחק מאופס ופאסיבי מאוד מרוויחים נקודה, אבל מפסידים הרבה יותר. אני רוצה לקוות שמנקודת שפל כזו נצא לדרך יותר טובה יותר, נועזת יותר ועם הרבה יותר שערים.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ