תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"מעניין אותי להיות מנהל מקצועי במכבי חיפה"

\לא יודע אם מעריכים אותי או לא\ | צילום: דני מרון
שום ליציע ג': "יענקלה צריך דמות סמכותית, ביוון אני עדיין מלך"

ליצחק שום יש בטן מלאה. מזה ארבע שנים שאחד המאמנים הבכירים בכדורגל הישראלי יושב בביתו ללא תעסוקה, אך בראיון מיוחד שהעניק לתכנית יציע ג' ברדיו ללא הפסקה הוכיח כי כוחו עוד במותניו ויתכן כי הוא טרם אמר את המילה האחרונה בעולם הכדורגל.

 

"אני לא פוסל את עצמי מלהיות מנהל מקצועי במכבי חיפה, זה מעניין אותי", הפציץ שום, "אני לא מתחנף ליענקלה שחר שאין הרבה כמוהו בליגה הישראלית, אבל הוא חייב להתקדם. מנהל מקצועי במכבי חיפה זה דבר שהוא בגדר חובה".

 

 

לאחר מכן הביע מאמן העבר את דעתו על מצבו הקשה של הכדורגל בארץ: "הכדורגל הישראלי נמצא בתקופה רעה, השחקנים לא טובים, אנחנו לוקים ביסודות. למאמני קבוצות הילדים חסר בסיס והבנה והם לא מצליחים להעביר לילדים את הבסיס, הם קופצים קדימה מבלי ללמד את הבסיס".

 

כמו מלך ביוון. שום בפנאתינייקוס (gettyimages)

 

"המאמנים של היום רכים מידי מול השחקנים שלהם, כולם רוצים להיות יפי נפש", המשיך שום. "המאמנים בישראל היום מפחדים, כולם רוצים לרצות את הבוסים שלהם, ועושים הכל כדי לא להפסיד ופוגעים ברמת הכדורגל. פעם מאמן היה דמות, היום כל אחד יכול להיות מאמן".

 

"הזרים שמגיעים היום הם חלשים, הסוכנים מחליטים איזה זרים להביא", ציין המאמן. "אני, כל שחקן זר שהחתמתי נסעתי לראות בעצמי, ואפילו במחצית הייתי מתייעץ עם אוהדי הקבוצה של השחקן, כדי לקבל חוות דעת נטולת אינטרסים".

 

"לא יודע אם אני מאמן מוערך או לא בארץ", גילה שום. "אני כן יכול להגיד אם תבואו איתי ליוון, תיראו שאני לא יכול לזוז שם בלי שמירה של שוטרים, וכל הזמן קופצים עלי כי אני כמו מלך שם".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ