צרפת מגייסת לוחמי SAS להגנה על נבחרת אנגליה

צרפת מגייסת לוחמי SAS להגנה על נבחרת אנגליה
מארחת היורו עשתה שימוש בסעיף לשעת חירום: "מדובר בצעד פוליטי משמעותי"
לוחמי SAS, היחידה המובחרת של הצבא הבריטי, יועסקו בצרפת בשמירה על נבחרת אנגליה בשל החשש מפני פיגועים במהלך יורו 2016. זו הכותרת הראשית של העיתון "מירור" שעוסקת בטורניר שיתקיים בקיץ. החיילים גם יגנו על נבחרות וויילס וצפון אירלנד, שהן חלק מבריטניה וישתתפו באליפות אירופה. 
 
צרפת הפעילה סעיף בהסכם של מדינות היורו שמאפשר להן לקרוא לעזרה צבאית במקרה של משבר. שר ההגנה הצרפתי ז'אן איב לה דריין כינה את ההחלטה "צעד פוליטי בעל משמעות חשובה". השר קרא למדינות האיחוד האירופאי לסייע בשמירה בטורניר והפעלת הסעיף היא מקרה ראשון מאז שנחתם החוזה בין המדינות בליסבון. 
 
 
ההתאחדות האנגלית כבר החליטה שהנבחרת תמעט בהליכות מחוץ לבתי המלון בהן תשהה בקיץ הקרוב. שרת החוץ של האיחוד האירופאי פדריקה מוגריני אמרה: "צרפת ביקשה סיוע באמצעות סעיף 42-7, שמעולם לא השתמשנו בו. הסעיף עוסק בעזרה של מדינות אחרות למדינה שמצויה תחת איום מלחמתי". 
 
חוליות קטנות של SAS ויחידות אחרות הגיעו לצרפת מיד אחרי ההתקפה על השבועון הצרפתי "צ'רלי הבדו" בינואר 2015. המשחק הראשון של אנגליה נגד רוסיה במארסיי הוגדר כבעל סיכון גבוה במיוחד. רק אוהדים עם כרטיסים מזוהים יוכלו להיכנס לוולודרום וכוחות מזוינים יסתובבו ברחובות במטרה למנוע בעיות. 
 
הנבחרת האנגלית תשהה באחוזה ליד פאריס בז'ו דה פאומה בעיירה שנטילי, שם יש מצודה רבת רושם עם בית מלון מפואר ביותר שממוקם באיזור כפרי יפהפה. נבחרת וויילס תשהה לא רחוק משם במלון מפואר אחר ואילו צפון אירלנד לא פרסמה עד כה היכן יהיה הבסיס שלה. 
 
טורניר יורו 2016 ייפתח ב-10 ביוני במשחק חגיגי בין המארחת צרפת לרומניה במסגרת בית א', כאשר 24 המשתתפות מפנטזות על הנפת הגביע ב-10 ביולי. טוב, אולי רק הגדולות שבהן.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ