תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

גל שיש: "רוצה אירופה. זהבי? הווינר הכי גדול"

גל שיש: "רוצה אירופה. זהבי? הווינר הכי גדול"
אחרי שנתיים וחצי באוקראינה, המגן מחפש בית חדש: "אני לא פוסל דבר"

אחרי שלוש שנים וחצי במהלכן שיחק בבוורן הבלגית ו-וולין האוקראינית גל שיש חוזר לארץ. בראיון לספורט1 הוא מסכם תקופה, מתייחס לתחנה הבאה ומדבר על הנבחרת.

 

שנה בבוורן ועוד שנתיים וחצי בוולין האוקראינית הספיקו לשיש כדי להחליט על שינוי כיוון. עד שימצא את יעדו הבא הוא בעיקר נהנה מכמה שבועות בארץ: "תענוג לחזור לארץ, התגעגעתי למזג האוויר הנעים, למשפחה ולחברים", מעיד המגן.

 

 

איך אתה מסכם את התקופה שלך בחו"ל?

"סיימתי תקופה מסוימת בבלגיה ובאוקראינה שאם להסתכל על התמונה הכללית אני די שמח. עשיתי דברים יפים אך זה לא מספיק. אני מקווה להמשיך בדרך הזו. נהניתי מאוד בבלגיה. זה עולם אחר לעומת הארץ. מבחינה חברתית היה לי טוב כי שיחקו איתי בקבוצה גם ברק בדש וגם מוחמד גאדיר כך שבאופן טבעי אתה מרגיש טוב מההתחלה ולא צריך את זמן ההסתגלות. גם הקהילה היהודית הגדולה בעיר מאוד סייעה לי".

 

בסוף השנה, דיבורים על פתיחת החוזה לא הובילו להסכמות עבר לאוקראינה הקפואה. גם שם המגן השמאלי פתח בצורה די טובה אך בהמשך חווה סוג של דעיכה: "בשנה הראשונה שיחקתי הרבה משחקים אך בתחילת העונה השנייה סבלתי משתי פציעות שהובילו לניתוחי בטן ובקע, כך שפחות הלך לי. השנה חזרתי להרכב ודיברו איתי על ההמשך אך החלטתי שמיציתי את דרכי שם".

 


במדי בוורן. "ההתאקלמות היתה קלה"

 

מה באמת גרם לך להחליט על עזיבה פתאומית?

"זה לא פשוט משחקי החוץ והנסיעות שם, מבחינת אשתי גם. היה לי שם טוב כי זו בסה''כ עיר קטנה, עם הרבה מסעדות ובתי קפה אבל אחרי שנתיים וחצי יש רצון לשינוי אווירה".

 

איך הליגה האוקראינית?

"אני חושב שמבחינת הליגה, הרמה מצוינת. דנייפרו הגיעה לגמר הליגה האירופית וכל משחק שם אתה לא יכול לדעת מה תהיה התוצאה בגלל שיש שם קבוצות חזקות. חוץ משחטאר, דינמו קייב ודנייפרו כל השאר די דומות ברמתן".

 

התקרבת קצת לדת בגלות באירופה?

"אני בן אדם מאמין, מניח תפילין ועושה קידוש בשבת. בראש השנה היה לנו משחק באודסה וביקשתי מהמאמן יומיים להישאר לעשות את החג עם הקהילה היהודית. בדיוק ניצחנו, אז הוא זרם איתי".

 


מול פרפאן באלופות. "מעדיף להישאר באירופה" (Gettyimages)

 

אתה יודע, מדברים תמיד על השאלה אם לצאת לאירופה בכל מחיר או להישאר בארץ בקבוצות טובות.

"אני ממליץ לכל אחד שיש לו את האפשרות לצאת לשחק בחו"ל. בבלגיה ואוקראינה לדוגמא הרמה טובה מבישראל. אם זה מבחינת רמת האימונים והאינטנסיביות, אם זה מבחינת תשומת הלב וכמות המאמנים. אימון שם הוא מינימום שעתיים. במחנה אימון אתה עורך שלושה אימונים ביום, אתה חוזר לחדר ואין לך כוח ללכת לישון אפילו".

 

כיום, שיש נקרא שחקן חופשי אך יוכל לחתום בקבוצה חדשה החל מחלון ההעברות של ינואר ומבחינתו הוא פתוח להצעות: "אני מעדיף להישאר באירופה, אך לא פוסל כלום. אני נותן לדודו דהאן, הסוכו שלי לטפל בזה".

 

דיברת על דודו, מילה עליו?

"דודו יותר מסוכן. אני איתו כבר ארבע שנים. זה יחסים של מעבר לסוכן-שחקן. דודו הוא כמו אח בשבילי, הוא גם יוצא לבלות איתי שצריך. הוא בנאדם מדהים מכל הבחינות".

 


דודו דהאן. "יותר מסוכן" (יקי צימרמן)

 

"להפועל תמיד תהיה פינה חמה בלב, אבל לא פוסל דבר"

בטרם יצא לאירופה, שיחק שיש בן ה-26 בהפועל ת"א בה גם גדל ועזב את המועדון לאחר חמש שנים בבוגרים: "הציעו לי להמשיך, אבל אז בדיוק התחלתי להיות מיוצג אצל דודו דהאן והכוונה הייתה לצאת לחו"ל, כי היה לי את הכרטיס ביד והייתי מעל גיל 23 אז יכולתי להשתחרר ללא תמורה. בניגוד למה שהצטייר, אין בי שום כעס להפועל והכל נעשה ברוח טובה".

 

אתה עוקב קצת אחרי הליגה והמועדון?מה דעתך על מה שבנו שם והאם אתה שוקל לחזור?

"פחות עקבתי באופן קבוע, אלא רואה את המשחק המרכזי ומתעדכן בתוצאות. אמיר כבירי אוהד של המועדון מגיל קטן שמשקיע כסף ורוצה יותר מכולם שהמועדון יצליח. אני מאחל למועדון הזה יחזור למקומו הטבעי".

 

ויש סיכוי שבקרוב אתה תצטרף ותעזור לו לחזור למקומו הטבעי?

"יש להפועל פינה חמה בלב אצלי. אני תמיד מאחל להם שיצליחו ויגיעו כמה שיותר גבוה. קודם שתהיה הצעה, נשב, נדבר ונגיע להחלטה. אני לא פוסל כלום".

 


"תמיד תהיה להפועל פינה אצלי בלב" (Gettyimages)

 

מעבר למכבי זה משהו שהוא בגדר וטו מבחינתך?

"אני לא רוצה להתייחס לזה. לא פוסל כלום. מה שיהיה נשקול עם דודו ונראה מה קורה".

 

בוא נדבר רגע על שחקן שאתה מכיר מקרוב, שגדלת איתו, ערן זהבי. איך אתה מסביר את התופעה?

"אין יותר מדי מה להגיד עליו. כל מה שנגיד עליו יגרע. הוא תמיד אהב לעבוד הכי קשה ולהשקיע וזה בעצם גם המפתח שלו. גם האופי שלו והווינריות שלו - הוא הווינר הכי גדול שאני ראיתי מאז שנולדתי".

 

ממליץ לו לעזוב לאירופה?

"ברור שאם תהיה לו הצעה מקבוצה בכירה כדאי לו לצאת. הוא צריך לעשות את השיקולים שלו. הוא הגיע ממכבי למעמד מדהים ואם טוב לו אז הוא צריך להישאר. אבל ברור שאם תגיע הצעה מקבוצה גדולה בפרמיירליג או גרמניה הוא צריך לצאת".

 


"תמיד עבד הכי קשה וזה המפתח שלו" (אודי ציטיאט)

 

שיחקת עם הפועל בליגת האלופות. מה דעתך על הקמפיין של מכבי תל אביב?

"צריך להבין שההבדלים גדולים. התקציבים גדולים יותר, זה שחקנים אחרים ורמות אחרות. אני לא יודע איך לסכם את הקמפיין שלהם. לא חושב שזה כישלון. זה לא הוקוס פוקוס וזה לוקח זמן. להפועל הייתה מסורת באירופה, הקבוצה שיחקה עם הסגל הזה הרבה זמן. אי אפשר לבוא למכבי בטענות, זה הישג בפני עצמו שהם הגיעו לשלב הבתים".

 

בתור כדורגלן ישראלי ששיחק באוקראינה, ביקשו ממך כמה עצות?

"כן. ביקשו ממני כמה טיפים באוקראינה על מכבי ועל הרמה שלהם. אמרתי שהם קבוצה טובה. אחרי המשחק בין הקבוצות באו אליי לאימון וצחקו עליי קצת בגלל הניצחון".

 

נבחרת. לא שיחקת בקמפיין הזה וגם הנבחרת נכשלה.

"כל שחקן רוצה להיות בנבחרת ושואף לייצג אותה. המאמן רוצה את הכי טוב בשביל הנבחרת עבור הצלחתה. אם הוא החליט שהוא הולך בקמפיין הזה עם מגנים אחרים צריך לכבד את זה ולעבוד יותר קשה בשביל לחזור. לגבי הכישלון?הפעם הייתה באמת הזדמנות גדולה לעלות ופתחנו בצורה טובה עם אווירת שינוי. הייתה אופוריה אחרי בוסניה, אח"כ השתנה המומנטום והיו משחקים פחות טובים. צריך להבין ששיחקנו נגד נבחרות חזקות,שכמו שאנחנו רצינו לעלות גם הם".

 


"אם אני בריא, יש לי מה לתרום לנבחרת" (Gettyimages)

 

לגל שיש היה מקום בקמפיין הזה לתרום לנבחרת?

"אני חושב שאם אני בריא אני בהחלט יכול לתרום".

 

מתי נגיע לטורניר גדול, זה יקרה מתישהו?

"אני מאמין שכן. בסוף נעלה. מתי? רק ההוא מלמעלה יודע".

 

מה הרגע הכי גדול שלך בקריירה עד עכשיו?

"הדאבל עם הפועל וההופעה בליגת האלופות. אתה שומע את ההמנון ואתה מתרגש. ההמנון ושריקת הסיום בטדי אלו רגעים שלא אשכח אף פעם".

 


בקרוב שוב באירופה? (הרשמי של וולין)

 

איפה נראה את גל שיש בינואר?

"אני מאמין שבאירופה". 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ