תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

תרגילים בחיבור: אין דרך להפוועל ת"א

הפועל ת\א | צילום: דני מרון
עמיקם מסכם את השבת ומתקשה להבין למה בניון לא משחק יותר
1. בהתחלה היה נדמה שהפועל תל אביב לא מחוברת. להפוך סגל שלם זה לא פשוט. לוקח זמן לחבר. אחר כך התברר שאין לקבוצה מאמן. לא המקורי, שהתעקש להביא את סוכנו לישיבות מקצועיות ולהשתמש במתורגמן למרות שדיבר אנגלית והבאיש את ריחו; לא המחליף, שהושאר יותר מדי זמן ושידר כל העת שלא בראש שלו בכלל למלא את התפקיד; וגם עכשיו קשה להגיד שיש יד מכוונת על הקווים. 
 
הפועל ת"א כובשת רק במצבים נייחים. אם לא בהגבות לרחבה, אז בבעיטות מטורפות. זה לא שהקבוצה לא ניסתה לשחק במוצ"ש כדורגל מול יריבה מהמקום האחרון בעשרה שחקנים, אבל היא לא יודעת איך עושים את זה. אין חלוץ מטרה, אין הצטרפות, אין הרכב ברור, ולא ברור אם הקבוצה שולטת במשחק או מגיבה למתרחש, שלא לדבר על העצבנות המזיקה של שחקניה. אתה לא רואה דרך והשאלה היא מה המטרה.
 
 
הפועל כנראה לא תרד ליגה. בטוטאל היא אמנם גרועה, אבל הקהל לא יאפשר לה לרדת, הוא יכניס בה אנרגיות. היא גם לא תגיע לפלייאוף העליון, כי היא לא שווה אפילו מקום עשירי. לכן לא מובן מה ההתעקשות על הזרים הפתטיים וחסרי המספרים שבה.
 
קחו למשל את אנאס מחמיד. נכון, בן 17 וחצי, אבל בהפועל ת"א שיחקו בגיל הזה וגם כבשו שערים (רמז? ספורי). לכן לא להציב מכונת שערים מהסוג של מונס דאבור ברחבה, זה אפילו לוקסוס. אבל כשמאמן יושב בבית הרבה זמן, וגם לא מפרשן, וצריך לפרנס, אז הוא פוחד להמר. התוצאה: הפועל ת"א לא מתקדמת לשום מקום. 
 
אגב, הפועל ת"א משחזרת מאז תחילת הסיבוב השני אחת לאחת את התוצאות של הסיבוב הראשון. כנראה שזו הדרך. אם היא תמשיך לשחזר את התוצאות – לפי 3 העונות האחרונות – זה יספיק למקום תשיעי בסוף הסיבוב השני ולעונה נוספת בליגת העל. לכו על זה.
 

איפה היד המכוונת? עמוק בכיס (דני מרון)
 
2. ראיתם את הקפיצה של רוני לוי בסיום המשחק בסכנין? את צעקות ה"יש" של גיא לוי אחרי השער שסידר ברק לוי להפועל ת"א? שמעתם את ה"ססססאממק" של יוסי אבוקסיס לעידן קוולר על שאלה טריוויאלית אם כי בטון לגלגני? החברים האלה הם מאמנים ראויים. אחד זכה בשלוש אליפויות רצופות עם מכבי חיפה, השני לקח את הנבחרת הצעירה על חשבון צרפת לאליפות אירופה והשלישי הוא עוזר מאמן הנבחרת וחלק מהצוות שהוליך את הפועל ת"א לעידן הטוב בתולדותיה. 
 
למה הם ככה? כי הם על כרעי תרנגולת. כי אין לרקורד שלהם שום משמעות אצל הבעלים, ביציע או בקרב התקשורת. ככה זה כשיש עוזר מאמן כמו מאיר בן מרגי שלקח את ההזדמנות שנתן לו יואב כץ בשתי ידיים, בלי שום ניסיון ובלי טיפת קולגיאליות למאמן טל בנין, ובינתיים הוא מצליח. מעמד המאמן ברצפה. כתבנו על זה כבר, ונמשיך לכתוב על זה כל הזמן.
 
יכולים לדבר עד מחר על צמצום מבנה הליגה, על כסף גדול שייכנס לכדורגל, על הגדלת זרים או הקטנת זרים. ברגע שהמשחק מופקד אצל מאמנים לחוצים – לא רק בגללם, אלא גם בגלל כל מה שמסביב – אין שום סיכוי להשבחת המוצר.
 

מעמד המאמן? מה זה? (אסף קליגר)
 
3. רק שלוש קבוצות מסוגלות כיום לשחק כדורגל יצירתי. הפועל באר שבע בחרה ביום שני בבלומפילד לשחק הגנתי ולעקוץ. מכבי חיפה הסתגרה בסכנין. אז גם הקביעה ששלוש קבוצות משחקות ככה היא מופרכת. בית"ר ירושלים נמצאת כבר חודש במקום השלישי, רחוקה מכל אימה, מכל לחץ, והיא לא יודעת מה לעשות עם הכדור כשהוא אצלה ומולה קבוצה מתגוננת. 
 
כשהפועל חיפה שיחקה בפתיחת המשחק יצירתי, בית"ר ירושלים הייתה בהלם, אבל היא רגילה לשחק עם קהל ביתי במגרש חוץ כשהיא מחכה ליריבה. בסוף היא כבשה שער כתוצאה מיתרון מספרי ומהירות כתוצאה מכדור ארוך. המאמנים כיום בוחרים במהירות ומשחק מעבר מהיר כדרך חיים, ולא חושבים לרגע כי הכלים הם כלים ישראליים או תחתית הבאר מבחינת משאב הזרים. התוצאה ניכרת לעין: משחק מבורדק, לא מדויק, אקראי, מעצבן. לא פלא שגם בשבת הסתיימו שלושה משחקים בתיקו ושתי קבוצות חוץ ניצחו, בלי ניצחון בית. האג'נדה ההגנתית מנצחת.
 

למה הוא לא באנקר? (ערן לוף)
 
4. מכבי חיפה לא תגיע העונה לשום דבר משמעותי. במקרה הטוב היא תיאבק על מקום באירופה. לכן נשאלת השאלה המתבקשת: אם יוסי בניון מסוגל להקל על הקבוצה האנמית הזו בשער יתרון כבר בדקה החמישית, אז למה הוא לא על המגרש כבאנקר כל הזמן? עזבו כדורגל ישראלי, כמה כדורגלנים יש במכבי חיפה שיש להם רקורד כמו שלו?
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ