תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רק ישראלי יצליח להחיות את מכבי ת"א

קרויף וטבק. הפור צריך ליפול על מקומי | קרויף וטבק. הפור צריך ליפול על מקומי
יוקאנוביץ' לא שינה דבר, זהבי ואלברמן קיימים גם ככה ועכשיו הזמן לדרייב

את המשא ומתן עם פולהאם, עשה יוקאנוביץ' בקור רוח ובפנים אטומות ולא הסגיר לרגע את רגשותיו או שאיפותיו לחזור אל מולדת הכדורגל.

 

פולהאם אמנם בפער של 22 נקודות מהמקום השני בליגת המשנה, ויותר קרובה לתחתית כשהיא במרחק 3 נקודות מירידה, אך כנראה, שהזכות לאמן את קבוצת הפאר של ישראל,ע דיין לא כה אטרקטיבית אצל המנג'ר שהגיע השנה מהליגה הזו. או אולי בכלל היה זה החשש מאובדן האליפות ליריבה מהדרום.

 

 

בכל מקרה, במהלך משחקי הליגה של מכבי העונה, לא גילה יוקאנוביץ' קופצניות או פעילות יתר על הקווים וגם לא סחף את השחקנים של מכבי יתר על המידה.

 


יוקאנוביץ'. לא שינה דבר (אודי ציטיאט)

 

למזלם של מיץ' וג'ורדי, מכבי היא קבוצה של אופי, הרבה יותר מכישרון.

 

כשיש למאמן על המגרש את אלברמן וזהבי, את בן חיים הבלם ואף את בן הרוש, הרי שהקבוצה מבוטחת ומוגנת בפרסונות, שברגע קשה או בצומת דרכים, יודעים לקחת אחריות ולעשות בדיוק מופלא את העבודה.

 

בכל מועדון אחר בישראל, היתה שוררת אנדרלמוסיה ערב המשחק. כל מועדון אחר, בהיעדר ודאות לגבי המנהיג, המאמן, היו נוצרים סדקים. מכבי היתה אמורה להפסיד את המשחק הזה בפתיחה הססנית וניצחה אותו בפתיחה מוחצת.

 


שומר הסף של הצהובים (דני מרון)

 

אלברמן וזהבי הוכיחו בפעם המי יודע כמה, כי הם שווים שכר עתק, לא רק בשל הכיבושים של השני או החילוצים של הראשון, אלא בראש ובראשונה בשל היותם שומרי החומות של המועדון הצהוב.

 

אוסקר הביא את בסיס השיטה הזו ה-4-3-3, האמיתי לראשונה בישראל. סוזה הביא את הרוטציה ואת שיטת שלושת שחקני ההגנה בקו, דרך שהפורטוגלי נוקט בה כיום בפיורנטינה. פאקו הציב את זהבי בחוד, שיפר את השחקנים כבודדים ושיפר את הנעת הכדור והשליטה במשחק.

 

משלוש המאמנים הללו, נטלו לא מעט מאמנים בישראל, חומרים חדשים, בדרך לשפר את הכדורגל בישראל.

 


עטר. יצליח כמו עם יאמר? (דני מרון)

 

והסרבי? הוא בחר בדרך של זרימה ושל אינרציה. מה שקיים-ימשיך. מכבי התחזקה לא מעט ורק אלי דסה הבריק. ריקן החליף עמדות, שלומי אזולאי החליף כיסאות על הספסל ודור מיכה הפך למוקצה.

 

במכבי של העונה, דבר לא פרץ קדימה. היציבות שהקרין הסרבי, כמו גם המסורת ובעיקר, הפרסונות, החזיקו את מכבי בתמונה.

 

ואכן, במחזור ה-16 בשנתיים הקודמות,מ כבי של פאקו היתה עם 38 כיבושים, לעומת 35 עתה (כולל החמישייה לרשת של ק"ש) ורק עם שני הפסדים לעומת שלושה עד עתה.

 


אוסקר גרסיה. התחיל רע, הסתיים באליפות אדירה (עדי אבישי)

 

בעונה קודם לכן, אצל סוזה, מכבי כבשה 37 והייתה כבר עם 13 ניצחונות והפסד אחד לעומת יחס של 11 כיום.

 

וב-2012/13, דווקא בעונת האליפות המסחררת, של 80 הנקודות, המאזן של אוסקר היה נמוך משל יוקאנוביץ' ועמד לאחר המחזור ה-16 על 4:11 בניצחונות ו-17:35 בשערים.

 

לכן, ג'ורדי חייב לבחור מאמן חדשני, שיביא מסר ואולי גם זה הזמן סוף סוף לתת את המפתחות למאמן ישראלי. כשיש ווינרים בסגל, המאמן הישראלי יוכל לומר את דברו.

 


יביא סדר, ארגון וחיוך (ערן לוף)

 

הגיעה השעה. גוטמן יביא סדר, ארגון וחיוך. אלי כהן ישמור ללא בעיות על יציבות ועל הקשיחות המכבית במרכז השדה.

 

גם ראובן עטר שנתקע עם סגל אפור בנתניה, יכול להיות הצלחה מסחררת במכבי, כמו בימי דניאל יאמר. יוחזר איווניר הביתה או שאורי מלמיליאן יוזעק מהבית.

 

כל רעיון יעורר את המערכת הלאה. הרשימה יכולה להיות עוד ארוכה-ומפתיעה. מכבי ת"א חייבת לחזור לישראליות של ימי רוזן וניסים בכר. זה גם הסיכוי היחיד להציל את העונה ולשמור על האליפות.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ