תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"ממצאים חמורים בנוגע לכספים בכהונת לוזון"

העניק תשובות ישירות ומגובות. לוזון | צילום: אריאל שלום
היו"ר הקודם לספורט1: "הדו"ח שנכתב לכבוד התקשורת הגיע אליה לפניי"

ממצאים חמורים לכאורה כנגד ההתאחדות לכדורגל ויושב ראשה הקודם, אבי לוזון, נחשפו בדו"ח המיוחד שהוגש למשרד הספורט ע"י רואה החשבון עופר אלקלעי.

 

מהדו"ח עולות מסקנות חמורות לכאורה הנוגעות לניהול התקציבי ולרישום התקציבים בדו"חות ההתאחדות בין השנים 2008-2013, כמו גם בהעברות הכספים לקבוצות. בשנים אלו עמד בראש ההתאחדות אבי לוזון, שמונה לתפקיד עוד בשנת 2007 ופרש לפני כשנה וחצי, בקיץ 2008.

 

 

לפי משרד הספורט, הסכומים שלגביהם קיים חשד חמור כי לכאורה נוהלו שלא כדין ובאופן שאינו עולה בקנה אחד עם ממשל תאגידי תקין הינם גבוהים במיוחד. בנוסף לכך עלו בדו"ח כשלים במבנה התאגידי של ההתאחדות, הגדרות התפקידים וחלוקת סמכויות.

 

אבי לוזון הגיב במיוחד לספורט1: "כצפוי, שוב הדו"ח הגיע לתקשורת ולא אלי, הרי לכבוד התקשורת הוא נכתב. ההתנהלות שלי הייתה תקינה לחלוטין".

 

"פעלתי בהתאם להנחיות של הגורמים המקצועיים בהתאחדות", המשיך לוזון, "קרי יועצים משפטיים, משרדי רואי חשבון וכו. לכל השאלות שנשאלתי הענקתי תשובות ישירות מגובות במשרדי רו"ח בר לב, ומשרד עו"ד חיים צדוק ושות'. כאשר אקבל את הדוח ואלמד אותו אגיב לגופו של עניין".

 

משרד הספורט ישקול את ההמשך. השרה רגב (דני מרון)

 

ממשרד התרבות והספורט נמסר: "משרד התרבות והספורט ישקול צעדיו להמשך הטיפול, זאת בהתאם לתוכנית ההתאחדות לכדורגל כל עוד שידובר בצעדים משמעותיים ומהירים כמתחייב".

 

מירי רגב: "ממצאים מדאיגים"

 

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הגיבה אף היא: "הממצאים שעולים מן הדו"ח מדאיגים מאוד ומעלים שאלות קשות בכל הקשור לניהול הכספים בהתאחדות לכדורגל ולניהולו התקין".

 

לדבריה, רגב דרשה מיו"ר ההתאחדות הנוכחי, עופר עיני, להציג תכנית עבודה לטיפול בכשלים על אף שאלו בוצעו לכאורה טרם כהונתו: "אני מאמינה שמוטב שההתאחדות תתקן את הכשלים בעצמה ומאמינה שעופר עיני יבצע זאת היטב. יחד עם זאת, לא אהסס להפעיל את סמכותו של משרד הספורט בנושא באם הדברים לא יתבצעו במקצועיות ובנחישות הנדרשת".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ