תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

פישר יחמיץ את מכבי ת"א ואת פתיחת היורוקאפ

אליהו | צילום: דני מרון
אוהדי האלופה עשו היסטוריה עם הנפת דגל הגאווה, לראשונה בכדורסל

מכה להפועל ירושלים: סנטר הקבוצה, ד'אור פישר, שנמצא בארצות הברית עקב מות אביו והחמיץ את הניצחון 74:83 על הפועל חולון, מאריך את השהות במולדתו בשבוע נוסף.

 

בכך, יחמיץ פישר את שלושת המשחקים הקרובים של הקבוצה: המשחק ביום חמישי אצל נס ציונה, משחק העונה ביום ראשון נגד היריבה הגדולה מכבי תל אביב ומשחק הפתיחה של השלב השני ביורוקאפ, ביום רביעי אצל סראטוב. בהיעדרו, יקוו האדומים לקבל תרומה גדולה יותר מליאור אליהו, ג'וש דאנקן וטוני גפני.

 

בינתיים, התגאה ארגון האוהדים של הקבוצה "בריגדה מלחה", כי הניף את דגל הגאווה במשחק בחולון, ובכך עשה היסטוריה שכן הדבר מעולם לא נעשה קודם לכן באולמות הכדורסל בישראל. ב"בריגדה" הסבירו כי החליטו להניף את הדגל דווקא במשחק זה, בשל הקריאות ההומופוביות שמפנים אוהדי הסגולים כלפיהם: "הגיע הזמן שקהל הספורט בארץ יגיעו להבנה ש"הומו" זו לא קללה והומופוביה היא גזענות לכל דבר".

 

אחריי שהיינו הראשונים להניף דגל גאווה במגרשי הכדורגל בישראל, אתמול זכינו להיות הראשונים שעושים זאת גם בכדורסל.הנפת דגל ...

Posted by Brigade Malcha on Tuesday, December 29, 2015

 

ארגון "הבריגדה" הינו פורץ דרך מהבחינה הזו. הארגון תומך ומעודד באופן אקטיבי גם את קבוצת הכדורגל של הפועל קטמון (אם כי יש לציין כי רבים מאוהדי קבוצת הכדורסל אינם אוהדים את קטמון), ובעונה שעברה עשה היסטוריה כאשר הניף את דגל הגאווה במשחקי הקבוצה בטדי, וזכה עקב כך לתהודה בארץ ובעולם.

 

אין זו הפעם הראשונה שהפועל ירושלים נקשרת עם המאבק בהומופוביה. לפני שלוש שנים פרצה הקבוצה דרך כאשר יצרה שיתוף פעולה עם "הבית הפתוח", ארגון להט"ב בירושלים הפועל למיגור ההומופוביה, באמצעות אגף קשרי קהילה שפעל בה בתקופה ההיא ונסגר מאז. שחקני הקבוצה ביקרו בבית הפתוח, שוחחו עם פעיליו ודבר הביקור הופץ באמצעי התקשורת.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ