תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"אני כבר כמה שנים לא בליגה, אין עוד שירים?"

טועמה | צילום: אורי משיח
טועמה התייחס ב-103FM לגילויי גזענות כלפיו: "הפך להמנון"
מכבי תל אביב הורשעה בקריאות גזעניות של אוהדיה לעבר סלים טועמה במהלך ה-0:5 על קרית שמונה. נציג המועדון טען בכתב ההגנה שעצם השתתפותו של הקשר בקטע סאטירה הנוגע לנושא בתכנית "אנחנו במפה" מוכיחה שהשחקן עצמו לוקח את הקריאות בהומור וכי אין מדובר בגזענות, אולם בית הדין פסל כצפוי את הטענה, הרשיע את הצהובים וקנס אותם ב-10 אלפים שקלים. 
 
"שמעתי את הטיעון של מכבי בבית הדין, התפלאתי האמת שזה מה שהם חשבו", הגיב סלים טועמה עצמו בראיון לתכנית הספורט של 103FM. "מה שעשיתי בתכנית נעשה בהומור, כדי לצחוק על אוהדים שמקללים ולא בשביל לעודד את זה. חבל שבמכבי לקחו את זה לכיוון אחר ונתנו לזה פירוש מוטעה. זה מאוד מאכזב שהם השתמשו בזה כדי להוציא את עצמם בסדר ושהקריאות האלה מקובלות. אני מקווה שבית הדין יידע להפריד בין הומור למציאות". 
 
 
טועמה התייחס לניסיונות למיגור התופעה, ואמר: "אני לא חושב שיש פתרון לזה ולא משנה מה העונש שנתן הדיין. בכל פעם שואלים אותי על הסוגיה הזו. מדובר בשיר שהפך להמנון אוהדי מכבי ובית"ר, זה משהו שאי אפשר למנוע. אני הבנתי שהיו כמה אוהדי מכבי שכן מחו על הקריאות, אבל חבל שמתעסקים בזה כל הזמן. הגיע הזמן להפסיק עם כל זה ולהתעסק בכדורגל ובעידוד". 
 
מצד שני, זה לא אומר שהוא מקבל את השירים בשקט ובשלווה: "סלים טועמה כבר כמה שנים לא בליגת העל, אין שירים אחרים? היום זה לא משהו שכבר מעניין אותי ולא שמעתי את זה עד שבאו והתקשרו אליי לספר לי שמכבי עומדת לדין על זה. גם כשהייתי שחקן זה משהו שנתן לי מוטיבציה כדי להבקיע ולהשתיק אותם. היום אני כבר לא יכול לעשות כלום". 
 
על היחס כלפיו בליגה א' וההשתלבות במכבי שעריים הוסיף: "בליגה א' אני לא שומע את הקריאות האלה, להיפך. אנשים מכבדים ומפרגנים ואני נהנה מכל רגע בשעריים ומקווה שנמשיך ככה. יש לנו בעלים שהלוואי ולכל קבוצה בליגת העל יהיה בעלים כזה. אני מקווה שבעוד שנה, בהנחה שנעלה ליגה, הרבה שחקנים ירצו להצטרף אלינו. אנחנו נמצאים בליגה פתוחה בה סגרנו פער, השתפרנו וגם ניר קלינגר שהגיע עוזר לנו והביא שחקנים שמשדרגים אותנו. אני מקווה שנעלה ליגה". 
 
על יכולתו ומצבה של הפועל תל אביב אמר: "אני חושב שהייתי יכול לשחק בליגת העל, בטח ובטח איך שהפועל נראית. ברכש הגדול שהגיע, אני חושב שכן יכולתי לתרום. יש אנשים היום שמנהלים את המועדון ומשקיעים בו, אבל בחירת השחקנים שלהם לא טובה. צריך להביא למועדון הזה מישהו שיידע לעקוב אחרי שחקנים ושהמועדון יצליח, כי אתה רואה אנשים שאוהבים את המועדון, אבל הניהול לא כל כך טוב". 
 
"אני שמח במכבי שעריים ורוצה להישאר", הדגיש טועמה. "הפועל ת"א זה הבית שלי ואני מתגעגע מאוד לאווירה בבלומפילד ולאוהדים, זו חוויה שתמיד תישאר ואי אפשר לשכוח. נשאר רק להסתכל בטלוויזיה ולהיזכר בתקופות שהיו לנו בהפועל".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ