תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

פטר בוס: לא אשנה הכל במכבי, זה יהיה טפשי

פטר בוס: לא אשנה הכל במכבי, זה יהיה טפשי
המאמן בראיון לאתר הרשמי של המועדון: "ארצה להנחיל את שיטת המשחק של ויטסה"

אחרי אין ספור ספקולציות, הודיעה מכבי תל אביב כי המאמן פטר בוס חתם לשנה וחצי בקריית שלום ויהיה המאמן הבא של הקבוצה. ההודעה הגיעה שבוע לאחר עזיבתו של סלבישה יוקאנוביץ'.

 

"ג'ורדי קרויף יצר איתי קשר ראשון", שיתף בוס על הקשר הראשוני שנוצר איתו בראיון שהעניק לאתר הרשמי של מכבי ת"א, "הוא הסביר לי איזה מועדון זה מכבי ת"א, איזו קבוצה קיימת, על חומר השחקנים ובכללי על הדרך בה המועדון עובד. ג'ורדי גרם לי להיות נלהב מאוד לקראת ההגעה. זו פעם ראשונה שאאמן מחוץ להולנד, שיחקתי במדינות רבות כשחקן אך זו חוויה חדשה לי כמאמן. רבים יגידו שישראל לא הייתה המדינה הראשונה שציפו שאלך אליה, אך אני רואה את זה כאתגר גדול מאוד במפעלים המקומיים ובאירופה. אני מאוד מצפה לאתגר הזה".

 

 

"אני יודע שמכבי ת"א הוא המועדון הכי גדול בישראל. אמרו לי שזה מועדון שמכוון לאליפות כל שנה, שהעונה שיחק בליגת האלופות. אני יודע שיש שחקנים טובים ויצא לי גם לדבר עם ג'ורדי על צורת המשחק של הקבוצה. בוויטסה הייתה לנו צורת משחק מאוד ייחודית ואנחנו רוצים לראות איך ננחיל אותה גם למכבי ת"א. זה האתגר הגדול שלי".

 

ג'ורדי קרויף. "גרם לי להיות נלהב" (ערן לוף)

 

"הדבר הכי חשוב כשאגיע זה שאסתכל ואבחן היטב את החומר הקיים בקבוצה, וכיצד היא משחקת כרגע. אני לא אבוא ואשנה הכל, זה יהיה טיפשי מצדי. הם כרגע במאבק עם באר שבע על התואר, אז כנראה שהם עושים משהו טוב. אני אצפה בהם ואכיר את התכונות של כל שחקן. זו תהיה המטרה הראשונה שלי. לאחר מכן, יחד עם הצוות המקצועי הקיים שמכיר את השחקנים היטב, נלמד ונראה מה ניתן לשפר".

 

בעונה החולפת בה אימן בוויטסה, זכה המאמן להדריך את הקפטן הקודם של הצהובים שרן ייני. בוס מספר על השיחות שקיים עם הקשר ועל מה שלמד ממנו על החוויה שמצפה לו: "שרן ייני היה שחקן שלי בוויטסה. דיברנו הרבה על ישראל, מכבי ת"א ובעיקר על העיר. הוא סיפר לי כמה הוא מתגעגע לישראל".

 

למאמן הטרי קריירת עבר מרשימה, כאשר בכל הקשור למדי האורנג' בוש היה חלק מנבחרת מהפכנית במובני הכדורגל דאז, נבחרת שכללה אגדות כדורגל דוגמאת ואן באסטן, רייקארד ועוד. על התקופה ההיא כשחקן ועל ההשפעות שלקח מאותן שנים סיפר המאמן: "באותה תקופה, בשנות ה-90 המוקדמות יצא לי לשתף פעולה עם שחקנים דוגמת מרקו ואן באסטן, פרנק רייקארד ורוד חוליט שהיו שייכים לאליטת השחקנים הטובים באירופה".

 

יוהאן קרויף. "ההשפעה הגדולה ביותר" (gettyimages)

 

"כשאתה מתאמן עם שחקנים כאלו כל יום, אתה מבין למה הם כל כך טובים", הוסיף בוס, "אך יותר מההשפעה שלהם, המאמן שלנו באותה תקופה היה ריינוס מיכלס, שהיה מאוד חשוב לקבוצה הזו בגלל דרך המשחק שלו לכדורגל. אני חושב שהאדם שהשפיע עליי הכי הרבה באותה תקופה היה יוהאן קרויף. לאחר שהוא פרש מכדורגל, הוא הפך למאמנה של אייאקס ושינה לגמרי את דרך החשיבה בכדורגל. איך ללחוץ בהגנה, איך לתקוף ואיך לשחק, בשבילי כמאמן צעיר, זו הייתה ההשפעה הגדולה ביותר".

 

"אני אוהב לעבוד במועדונים גדולים. כל מה שמכבי עשתה בשנים האחרונות מראה שהיא מועדון גדול. זה אתגר נהדר בשבילי. אני רוצה לשפר את השחקנים כאינדיבידואלים ואת הקבוצה כמכלול. אני מאמין שאם אתה רוצה להגיע לרמות הגבוהות ביותר, אתה לא יכול להסתפק ביכולת שלך וחייב לשאוף לשיפור כל הזמן. אני רוצה לקחת את השחקנים ואת הקבוצה לרמה הבאה בכדורגל".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ