תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

עוזרו של בוס בוויטסה: "דרך מוזרה לומר שלום"

בוס. הקפטן לשעבר של מכבי ת\א רק יכול להחמיא | צילום: Gettyimages
ייני: "כשמכבי ת"א תיראה כמו שבוס רוצה, זה יהיה מטורף"
"זה היה כמו לעלות על רכבת הרים", כך תיאר רוב מאס, עוזרו של פטר בוס בויטסה את מעברו של המאמן ההולנדי למכבי תל אביב, "אני אישית ידעתי על כך כי בוס סיפר לי על כך בעצמו".
 
 
מאס, שהחליף את בוס כמאמן זמני הוסיף בראיון שנתן בהולנד כי: "ביום שני בבוקר הבעלים התקשר אלי ובישר לי שבוס עזב ותוך כמה שעות כבר היינו באוטובוס בדרך למחנה האימונים לספרד. זאת היתה דרך משונה לומר שלום ולהיפרד". 
 

בוס ינחת בישראל מחר (רביעי), יערוך היכרות ראשונה עם שחקניו החדשים ויעביר את אימון הבכורה, ולשרן ייני, אקס מכבי ושחקן ויטסה העונה, היה לא מעט לספר לחבריו לקראת המפגש עם הבוס החדש. "הייתי פצוע בתחילת העונה וזה הלחיץ אותי בתור שחקן חדש במועדון", סיפר ייני לאתר הרשמי של הצהובים, "אבל בוס ניגש אליי ואמר לי שאהיה רגוע ושאקח את הזמן להבריא כי בונים עליי לטווח הארוך".

 

 

על סגנון הכדורגל שמאפיין את פטר בוס אמר: "הוא מאמן קשוח. יש לו דיסטנס עם שחקנים, אך מצד שני כשהוא נפתח אחרי האימון זה עד הסוף. הוא מאוד רציני ואני חושב שהוא מאמן מצוין. הייחוד שלו זה משחק הלחץ. הוא דוגל בלחץ על כל המגרש למשך כל המשחק, וזה גורם לסגנון כדורגל שלו להיות התקפי. הנעת הכדור מאוד חשובה לו ובאמת בויטסה אנחנו שולטים ברוב המשחקים, גם מול הגדולות".

 

"הוא לגמרי יכול לשדרג את הקבוצה", הוסיף ייני כשנשאל על השפעתו האפשרית של בוס על מכבי ת"א. "אני יודע שסגנון המשחק שהוא מביא איתו לא יהיה קל לשחקנים והם יצטרכו להתרגל. מבחינה פיזית, המשחק שלו מאוד דורשני. המשחק שרצתי הכי מעט אצלו היה 11 וחצי קילומטר, שזה הרבה יותר ממה שהייתי רץ במשחקים במכבי. צריך להתרגל לזה פיזית וגם לרעיונות שיש לו. הוא מאוד מחושב ויורד לרזולוציות של עם איזה רגל לתת את הכדור, לאיזה רגל לקבל את הכדור. האימונים שלו מאוד מסודרים ואני נהניתי מכל רגע".
 
ייני. נהנה מהתקופה תחת בוס (האתר הרשמי של ויטסה)
 
ייני נמצא עם חבריו בוויטסה בפתיחתו של מחנה אימונים לקראת החזרה מפגרת החורף וסיפר כיצד ראו את עזיבת המאמן לת"א: "השחקנים פה קיבלו את זה בהפתעה. רוב השחקנים שלנו לא הולנדים ולא קוראים את התקשורת המקומית, אז הרוב לא ידעו לאן הוא הולך. אף אחד לא חשב שהוא יעבור באמצע העונה. כל התהליך קרה די מהר ממה שהבנתי".
 
על שיחותיו עם בוס לקראת המעבר למכבי ת"א אמר: "דיברנו בעיקר על תל אביב. על החיים בעיר, השמש הקייצית לעומת מזג האוויר בהולנד. למרות שהוא הגיע ביום שהיה את הפיגוע בדיזנגוף, הסברתי לו שהחיים לא מסוכנים. אמרתי לו שאשתי נסעה לתל אביב ואני לא חושש לשלומה. זה עשה לו טוב. כמובן גם אמרתי לו שהאוכל פשוט מעולה, האנשים מאוד חמים ושהוא מאוד יהנה. אני מאמין שאדבר איתו בהמשך, לא על השחקנים ספציפית, אלא כן על האופי של השחקנים הישראלים. יקח זמן עד שהקבוצה תיראה כמו שהוא מצפה, אבל כשזה יקרה זה יהיה מטורף".
 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ