תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רדיוס להפועל ת"א: "עונש לא הוגן. נערער"

בית הדין כבר קבע בעבר שמדובר בעבירת משמעת. מזרחי | צילום: דני מרון
בעקבות הדרבי: האדומים הורשעו בגין הקריאות נגד מזרחי וגם נקנסו ב-30,000 ש"ח

בית הדין של איגוד הכדורסל הטיל עונשים על הפועל ומכבי תל אביב עקב אירועי הדרבי שהתקיים לפני כחושד. הדיינים לא חסו על האדומים והטילו עליהם משחק רדיוס בפועל בנוסף לקנס כספי של 30,000 ש"ח בגין שירתם כלפי יו"ר מכבי שמעון מזרחי. בעניין "מחאת גל בק" זיכה בית הדין את הפועל.

 

גם הצהובים לא יצאו נקיים, ומכבי נענשה על סך 25,000 ש"ח בגין התנהגות אוהדיה: השירה כלפי סלים טועמה "זיכתה" אותם בהרשעה תחת סעיף התנהגות בלתי ספורטיבית ובקנס בפועל של 15,000 ש"ח, ואילו שבירת הכיסאות עלתה לצהובים בהרשעה תחת סעיף זהה וקנס של 10,000 ש"ח נוסף לכיסוי הנזק הכספי.

 

 

שירת "שמעון מזרחי תתאבד" עלתה לאדומים בהרשעה (דני מרון)

 

בסעיף שירת "שמעון מזרחי תתאבד", הרשיע בית הדין את הפועל תל אביב בסעיף התנהגות בלתי ספורטיבית, הפעיל את העונש הרדיוס על תנאי שעמד נגד הקבוצה והטיל עליה קנס של 30,000 ש"ח. בנוסף לכך הוארכו לתקופה של שנה נוספת עונשים רדיוס נוסף והפחתה על תנאי. על הרדיוס להתקיים במרחק של לפחות 50 ק"מ מאולם הדרייב אין אך ניתן יהיה לקהל להגיע אליו.

 

בית הדן דן ארוכות ב"מחאת גל בק" והחליט לזכות את האדומים מהאישום בסעיף זה. יחד עם זאת, הדיינים קראו להנהלת האדומים, כמו גם להנהלות אחרות, להבהיר לאוהדיהן כי ראוי שיתמקדו בעידו ולא במחאות והתרסות בעניינים שאינם קשורים לספורט. בית הדין קרא גם לאיגוד הכדורסל לקבוע כללי התנהגות מפורטים יותר בכל בנוגע למחאות אוהדים במגרש, ובכלל זה מחאת גל בק.

 

קריאה לאיגוד לנסח כללי התנהגות. מחאת גל בק (דני מרון)

 

בעניינה של מכבי תל אביב, בית הדין קבע כי הקריאות "סלים טועמה מחבל" הינן גזעניות ונובעות עקב מוצאו הערבי של שחקן הכדורגל. חלוף הזמן שעבר מאז עזיבתו את הפועל ת"א לא גורע מצביון הגזעני של קריאות אלו, ועל כן הורשעו הצהובים בסעיף של התנהגות בלתי ספורטיבית. בשל העובדה שמדובר בהרשעה הראשונה של הצהובים בסעיף זה, ובשל העובדה כי היה מדובר במשחק חוץ ועל כן לא הייתה להם שליטה על הסדרנים, החליט בית הדין לגזור עליהם הרשעה על סך 15,000 ש"ח בנוסף לעונש על תנאי על סך 30,000 ש"ח למשך שנה.

 

בעניין שבירת הכיסאות, לבית הדין לא הוצגה ראייה כי הדבר נעשה בכוונת זדון, על כן זוכתה מכבי מסעיף התפרעות קהל אוהדים. יחד עם זאת, בית הדין הבהיר כי אין מקובל על הדעת שקהל אוהדים לא יבחין כי קפיצותיו על כסא גורמות לשבירתו, ועל כן קנס את הצהובים על סך 10,000 ש"ח, בנוסף לכיסוי הנזק הכספי.

 

תגובות:

 

מהפועל תל אביב נמסר: "העונש שהוטל עלינו על ידי בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל אינו עומד ביחס הוגן והולם לאירוע, ולעונשים במקרים אחרים וענפים אחרים. אנו לא רואים סיבה להטיל על הקבוצה עונש כה כבד, בהתחשב בדברי הדיינים שהדרבי עבר בצורה רגועה. נלמד את הכרעת הדין ונערער לבית הדין העליון".

 

תגובת מכבי תל אביב תובא כשתושג.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ