תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

אוהדי בית"ר למדו לעכל ניצחון גוטמני

נכנסו לפרופורציות | צילום: עדי אבישי
הקהל הירושלמי השלים ירידת המעמד וכדורגל משמים מתקבל כיום בברכה
1. המהפך הושלם. החגיגות האקסטטיות של אוהדי בית"ר ירושלים בסיום ה-0:1 על סכנין לימדו על השינוי הסוציולוגי המדהים שעבר על הצהובים-שחורים בעונות האחרונות. האוהדים, מסתבר, למדו לעכל את נפילת האימפריה מימי גאידמק, את העובדה שהמועדון כבר אינו גדול מבחינה תקציבית/כלכלית ולא לקח/ייקח תואר עונה שביעית ברציפות. המסלול חושב מחדש.
 
מטרות חדשות הוגדרו ביציעי המזרחי והמערבי כאחד: ההשתפות במוקדמות הליגה האירופית (בשל אירועי שרלרואה נשכח הנתון המרתק של אלף אוהדים שעשו דרכם לבלגיה למפגש מול קבוצה זניחה) והניצחון בדרבי. את מקומה של הפועל ירושלים שהתאיידה תפסה עם השנים הפועל תל אביב ועכשיו, עם נפילת ההסתדרות והשליטה של השמאל בממסד, היריב האמיתי הוא נציגת המגזר. יש שיגידו שמחת עניים, יש שיתפעלו מכך שמאות אלפי אנשים השלימו עם הירידה במעמדם, ובניגוד לתהליכים שקרו למעמד הבינוני בישראל, אף מוצאים סיבה לשמוח.
 
 
2. תחיה גוטמנית. מעניין אם אלי גוטמן חזה העונה במשחקיה של בית"ר. ואם כן, איך הגיב לכך שהיורש החוקי של אבי תורת ה-0:1, סלובודאן דראפיץ', זוכה לכזאת אהדה מעוזי גופיה וחבריו. לפני 14 שנים גורש גוטמן מבית וגן באמצע מאבק אליפות בגלל השיטה והסגנון. בגלל כדורגל סכמטי וממש לא שמח. נכון שהסגל היה אחר, וכך גם הציפיות, ועדיין זקני ימק"א מביטים בוודאי בהשתאות על מפגן האהבה למאמן שמשחק בסגנון כל כך לא בית"רי. וזה עובד לו, לדראפיץ', מול מה שהוא עצמו מכנה "הליגה שלנו". הצהובים-שחורים סוגרים היטב, מנצלים את עשר הדקות שבהן עומר אצילי פורח כדי לכבוש, וטסים קדימה בדרכם לאליפות השועלים.
 

דראפיץ', היורש החוקי (עדי אבישי)
 
3. לסכנין מותר. בוא ננסה לצייר לרגע תסריט שבו היו אלה אוהדי בית"ר שמשליכים שלל אבוקות אל כר הדשא. זיו אדלר היה מפסיק את המשחק לדקות ארוכות, אולי אף שורק לסיומו. התקשורת, האדומה ברובה, הייתה מהללת את השופט ודורשת עונש הורדת נקודות. חבר הכנסת טיבי אף היה מגדיל לעשות ודורש לפרק את המועדון. אבל אבוקות אדומות? זה בסדר, חלק מהמשחק. נכתוב משהו בדו"ח, היו"ר אבו יונס יסביר בבית הדין שבסך הכל היה מדובר בנשק להגנה עצמית ויתאר את "מסע הסבל וההפחדה" שעברו אוהדי קבוצתו במושבה. את תגובתו של טיבי לא יהיה ניתן להשיג. הדיין יעשה באצבעו "נו, נו, נו" ויפסוק קנס של 100 שקלים. על תנאי. על העונש הזה סכנין תערער והוא יבוטל.
 

עובר באדום (עדי אבישי)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ