תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קורצקי יאמן את נתניה, יחתום לעונה וחצי הבאות

| צילום: עדי אבישי
המאמן אמור לעזוב את פ"ת, מינויו נכפה על מכנס, שאמר: רוצה להיות כמו ג'ורדי

מנחם קורצקי, שעוזב את הפועל פתח תקוה, צפוי לאמן את מכבי נתניה ויחתום לשנה וחצי. המינוי נכפה על עודד מכנס, למרות שהוא היה אמור לקבוע את זהות מחליפו של ראובן עטר ויורשו הזמני גיא צרפתי. מכנס עצמו, שרק מוקדם יותר מונה לתפקיד יועץ היו"ר דורון אוסידון במהלכו של יום דרמטי במיוחד בו גם התפרק דירקטוריון הקבוצה. לאחר מינויו התפנה חלוץ העבר האגדי להתראיין לתכנית הספורט של 103FM.

 

"אני אעזור לקבוצה עם הייעוץ", סיפר מכנס "נפגשתי עם ראשת העיר מרים (פיירברג) והיה קשה לי לסרב לה. אני הייתי עד לפני חצי שנה חבר בדירקטוריון הספורט במשך שמונה שנים. היא ביקשה ממני שאני אעזור לדורון בחלק המקצועי. אנחנו נשב ביחד, נראה מה מתאים ומה טוב".

 

"אין הרבה זמן ואין הרבה כסף, צריך לעשות מינימום טעויות. נדון עם גיא צרפתי על הנושא שלו, אם הוא ירצה הוא יישאר ואם הוא ירצה הוא יילך למקום אחר", סיפר מכנס בנוגע למאמן הזמני של הקבוצה. "אני חושב שלצרפתי יהיה לו קשה לעבוד לבד בנתניה. קשה להשאיר את המועדון במצב כל כך קשה וצריך להביא מישהו שיש לו יותר ניסיון. אני מאוד אוהב את צרפתי, בתקופה האחרונה הכרתי את הבחור, יצרנו קשרים טובים וחיוביים ואני חושב שהוא יהיה מאמן יוצא מן הכלל. גיא אמר שכל מה שאנחנו נעשה יהיה מקובל עליו".

 

מעולם לא רצה לאמן בבוגרים. מכנס (יוסי אלוני, מעריב)

 

"אני חושב שמכבי נתניה צריכה לעשות את הכל בשביל להישאר בליגה", המשיך. "צריך גם לחשוב על זה שהמאמן הבא ימשיך אולי גם בליגה השנייה. צרפתי לבדו לא יכול להשאיר את הקבוצה, אנחנו לא בשלב של לתת להשתפשף. נתניה בשלב של לעשות את המקסימום בשביל להישאר בליגה. אין הרבה מה לעשות מבחינת שחקנים וכסף, צריך לעשות איזשהו שינוי שיגרום לשחקנים יותר להאמין בעצמם ובכוחות שלהם להישאר ליגה. שינוי קיצוני ממה שקרה עד עכשיו".

 

בהמשך, שלל מכנס את האפשרות שיאמן את הקבוצה, והסביר כי הוא מעוניין בתפקיד אחר במועדון. "בכל מקרה העונה אני לא יכול למלא תפקיד מקצועי מעשי, יש לי התחייבות לבית הספר לכדורגל. כדי לעשות את התפקיד הזה צריך לשים הכל בצד ולהיכנס בכוחות חזקים לתוך המועדון ולהיות שם 24 שעות, אני לא מסוגל לעשות את זה. עם כל הלחץ של ראשת העיר שאני אוהב אותה הסכמתי לעזור בקטע של ייעוץ. אני אתעסק בבחירת מאמן, לנסות לראות איך משתדרגים עם עוד שחקנים, לנסות לראות איך מחזירים את הקבוצה לדרך המלך ואלוהים גדול. אנחנו חושבים על שתי וריאציות: אם הקבוצה תישאר ואם היא תרד. אחרי שהסוגיה תוכרע הזאת אני אהיה יותר חכם".

 

"תמיד לא רציתי לאמן בבוגרים ואני עדיין עומד על זה", הבהיר. "אבל, יש תואר שהולך ומתפתח פה ונקרא מנהל טכני, בין בעל הבית בין הצוות המקצועי. צריך מישהו שישאל את השאלות הקשות: למה להביא את השחקן הזה, למה קורים כל מיני דברים. אנשים קונים קבוצת כדורגל, מנהלים עסק של 30-40 מיליון, ואין להם את הבן אדם הזה".

 

הפעילה לחץ. פיירברג (יח"צ)

 

"בכיף, הייתי רוצה להיות הג'ורדי של מכבי נתניה", הצהיר. "מכבי נתניה היא עדיין מועדון גדול. אין בישראל עוד הרבה מועדונים גדולים, עם חמש אליפויות, אצטדיון ומגרשי אימונים. נכון שיש כרגע בעיה של איפה הקבוצה נמצאת ועל מה היא נלחמת. אני מאמין שנמצא יום אחד את הבן אדם שייקח איזשהו עסק שהוא קצת כושל ויחזיר אותו למקום הטוב. יש מאחורי הקבוצה יש 40,000 אוהדים. בראייה קדימה אני חושב שבניהול נכון, כמו שאני אוהב ורוצה לראות את זה, זה ייקח שנים אבל מכבי נתניה יכולה להגיע למקומות שהיא הייתה בהם פעם, צריך רק להאמין. אני גם מאמין שיגיע משקיע גדול".

 

לבסוף, שפך מכנס אור לגבי סוגיית אי מינויו של בני לם לאימון הקבוצה: "לא טרפדתי אף מינוי. ישבתי בישיבת הדירקטוריון ואמרתי את מה שאמרתי, כאשר בני חברי ישב באותה ישיבה. שאלתי אותו את השאלות הקשות ביותר בתור חבר: 'האם אתה חושב שאתה מוכן ויכול לעשות את זה? הקהל יחבק וינשק אותך בהתחלה, אבל אם לא תצליח יקללו אותך ואולי תלך לך הקריירה'. עובדה שהוא יצא, הלך והתייעץ עם אשתו ומאז לא קרה כלום. אני במקומו גם הייתי מפחד".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ