תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בלאט פוטר: "היה לי הכבוד לעבוד עם לברון"

\קינג ג'יימס\ הוביל לסיום דרכו | צילום: AFP
סיים את תפקידו לאחר עונה וחצי. הג'נרל מנג'ר גריפין: "חדר ההלבשה לא היה מחובר, הלכנו העונה שני צעדים אחורה"

אחרי עונה וחצי בתפקיד, פוטר הלילה דייויד בלאט כמאמנה הראשי של קליבלנד קבאלירס. 

 

הישראלי, שהגיע עד לסדרת הגמר ושם נכנע לגולדן סטייט בעונה שעברה, פוטר מהקבוצה על אף שזו במקום הראשון במזרח והוחלף בעוזרו, טיירון לו שסיכם על חוזה ל-3 שנים וישתכר 9.5 מיליון דולר בתקופה זו.
 

 

בלאט אמנם זכה עם קליבלנד באליפות המזרח ב-2015, אך לא הצליח להשתיק את הביקורות על משחקה של הקבוצה, לצד העובדה כי יחסיו עם הכוכב הגדול לברון ג'יימס ידעו עליות ומורדות בלשון המעטה.

 

בלאט ולברון בימים יפים יותר (AFP)

 

בהודעת פרידה של דייויד בלאט לאוהדי הקבוצה כתב המאמן: "אני אסיר תודה על ההזדמנות להיות מאמנה הראשי של קליבלנד קבאלירס. אני רוצה להודות לדן גילברט ודייויד גריפין על שהאמינו בי והיה לי הכבוד לעבוד איתם ועם קבוצת שחקנים כמו לברון ג'יימס, קיירי אירווינג וקווין לאב. אני גם רוצה להודות לצוות האימון שהיה איתי. אני מאוד גאה במה שהשגנו מאז שמונתי למאמן הראשי ומאחל לקבאלירס רק הצלחה בעונה זו ובהמשך הדרך".

 
 
הג'נרל מנג'ר של קליבלנד, דייויד גריפין התייצב למסיבת עיתונאים רשמית בה בישר על פיטורי בלאט ומינויו של לו ואמר: "אני רוצה להודות לדייויד בלאט על התרומה שלו ועל המאמצים שלו עבור המועדון. הוא חי כאן במשך שנה וחצי ללא המשפחה וזה היה קשה, אבל הצעד נעשה כי יש חוסר התאמה בין יכולת השחקנים לבין מה שהצוות המקצועי יכול להוציא מהם.
 
"אני מנסה להבין האם אנחנו בדרך לאליפות, זו המטרה שלנו, אבל עוד לא גיבשנו את הזהות והלכנו שני צעדים אחורה. השחקנים הופתעו מההחלטה כשסיפרתי להם על כך, אני חושב שהם אוהבים את דייויד בלאט", המשיך הג'נרל מנג'ר בביקורת נגד הישראלי.

 

עוד אמר גריפין: "חדר ההלבשה לא היה מחובר אפילו אחרי ניצחונות. זה נשמע מטורף למרות שאנחנו במקום הראשון במזרח, אבל זו נקודת זמן טובה לבצע שינוי. להפסד לגולדן סטייט לא הייתה חשיבות מכרעת בהחלטה. לא שוחחתי עם שחקנים לפני שקיבלתי את ההחלטה, גם לא עם לברון, זו החלטה שלי ולא התייעצתי על כך עם אף אחד. אני נמצא בחדר ההלבשה ויודע איך הוא אמור להרגיש. אנחנו במאזן 11:30 אחרי לוח משחקים מאוד קל".

 

על האפשרות שלברון ג'יימס בכל זאת היה מאחורי מהלך פיטורי המאמן: "לברון ג'יימס לא מנהל את הארגון הזה. זה לא הוגן כלפיו שכולם חושבים שהוא גרם לכך. אני יודע מתי משהו לא עובד. למרות המאזן שלנו. זה לא אומר שבלאט מאמן לא טוב, אבל טיירון לו מתאים יותר".

 

 

בלאט עוזב את קליבלנד כשהקבוצה במקום הראשון במזרח, עם מאזן של 11:30 וניצחונות ב-11 מ-13 המשחקים האחרונים, אך כנראה שהתבוסה הקשה מול האלופה מוקדם יותר השבוע עשתה את שלה, הרי שזה היה משחק ביתי שהסתיים ב-34 נקודות הפרש. גם העובדה כי נכנע לסן אנטוניו ספרס בוודאי לא סייעה לו.
 

ב-YAHOO, שהיו הראשונים לפרסם על פיטוריו, טוענים כי לברון ג'יימס וסוכנו, ריץ' פול, היו תומכים נלהבים של עוזר המאמן ורצו שיתמנה למאמן הראשי כבר זמן רב.

 

כידוע, דייויד בלאט מונה למאמן קליבלנד ביוני 2014, שבועיים בלבד לפני שלברון ג'יימס החליט לעזוב את מיאמי היט ולחזור הביתה, לקבאלירס.  בלאט הגיע לארה"ב אחרי שזכה עם מכבי ת"א ביורוליג שבועות ספורים קודם לכן וחשף כי סרב להיות עוזרו של סטיב קר בגולדן סטייט ברגע שהתקבל כמאמן ראשי בקליבלנד.
 

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ