תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בזכות המאזן של בלאט, לו בדרך לאולסטאר

בלאט. יצטרף לחגיגה? | צילום: GettyImages
המחליף צפוי לאמן את המזרח. לברון: "עכשיו יודעים למה הייתי מתוסכל"

אם קליבלנד תוביל את המזרח ב-31 בינואר, טיירון לו יאמן את נבחרת המזרח באולסטאר, כך אישר גורם בכיר ב-NBA. הסיבה לכך היא שהחוק קובע כי המאמן של הקבוצה המובילה יאמן את נבחרת המחוז שלו, ללא קשר לכמות הניצחונות שהשיג בפועל.

 

אבל לא כאן נגמר הסיפור. צוות האימון של לו אמור להצטרף גם הוא למאמן הראשי ועל פי תקדימי העבר קיים סיכוי שדייויד בלאט יוזמן גם הוא לקחת חלק בחגיגה הגדולה של הליגה.

 

 

שני המקרים הזכורים ביותר היו בשנות ה-90: הראשון היה זימונו של מג'יק ג'ונסון למשחק, לאחר שפרש בשל מחלת האיידס. המקרה השני, והדומה ביותר לזה של בלאט, היה זימונו של קיירג הודג'ס להגן  על תואר מלך השלשות לאחר ששוחרר משיקאגו.

 

אגב, בתמונת מראה למזרח, החזרה של סטיב קר (שאימן בשנה שעברה את סגל המערב ולכן לא רשאי לאמן שוב), מנעה את האפשרות של לוק וולטון לאמן את המערב.

 

לו. "מתכוון לעשות את הדברים טוב יותר" (gettyimages)

 

בינתיים בקליבלנד מתכוננים ליום שאחרי בלאט. בהתייחסות ראשונה של התקשורת, דיבר לו על התוכניות שלו כמאמן הקאבס: "אני לא מתכוון לשנות את צורת המשחק ששיחקנו עד עכשיו, רק לבצע אותה טוב יותר. דיברתי עם לברון ואמרתי לו שהוא האחראי לתוצאות הקבוצה. הוא השחקן המוביל שלנו ואם הוא יעשה את הדברים כמו שצריך, אחרים יתיישרו לפיו".

 

"אני חושב שרגע השבירה שלנו הגיע בהפסד לגולדן סטייט. אנחנו מכוונים לאליפות וזה לא קל להיות מובסים ב-40 נקודות  מול הקבוצה שאמורה להתחרות איתך על התואר. לאחר ההפסד התחיל כדור שלג שלא הצלחנו לעצור. זה היה קשה להשתקם מהנקודה הזאת ואיבדנו את האמון בעצמנו".

 

לו גם התייחס לנטייה שלו להרים את קולו על השחקנים: "אני מתכוון לעשות את זה יותר עכשיו, אני בהחלט הולך להשתמש בקול שלי. עד עכשיו לא רציתי לעבור את הגבול מול בלאט. הוא עשה עבודה פנומנלית ולא רציתי שיחשבו שאני עושה יותר ממה שעשיתי בפועל. זה היה יום טוב בשבילי, אבל רע בשביל בלאט", סיכם המאמן החדש.

 

ג'יימס. "אתם בתקשורת נוטים להיסחף אחרי המאזן" (AFP)

 

"אמרתי לאורך כל הדרך שלא מדובר בניצחונות והפסדים" אמר לברון ג'יימס בהתייחסות פומבית ראשונה. "אתם בתקשורת נוטים להיסחף אחרי המאזן, אבל השורה התחתונה היא איך אנחנו משחקים ואיך אנחנו מתנהלים ביום יום".

 

"בתחילת העונה שאלתם אותי למה אני מתוסכל ולמה אחרי שניצחנו שבעה משחקים ברציפות לא הייתי שמח. עכשיו אתם מבינים למה. אני חושב שכל מה (שהמנכ"ל) דייויד גריפין אמר היה נכון". על המאמן החדש: "טיירון לו הוא מאמן שידחוף אותי קדימה, אני אקשיב לכל דבר שיהיה לו לומר". 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ