תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

התקווה של ירושלים? ביורוליג שוקלים להתרחב

אורי אלון. ייהנה מההפקר? | צילום: עדי אבישי
לאור התחרות עם פיב"א, הליגה שוקלת להעלות ל-20 את כמות המשתתפות

בשבוע האחרון גברה הביקורת באירופה על החלטת היורוליג להפוך למועדון סגור. הליגות של צרפת, איטליה וטורקיה החליטו לנטוש את חלום היורוליג, שהפך למועדון סגור, ולהתחרות בליגה משלהן תחת המטרייה של פיב"א.

 

אך בעוד פיב"א מתכוננת להכרזה על הקבוצות המשתתפות ועל הפורמט בה ישוחק המפעל, ראשי היורוליג עדיין שומרים כמה קלפים מתחת לשרוול. ברביעי נערכה פגישה בה לקחו חלק נציגים מ-27 הקבוצות שהוגדרו על ידי היורוליג כגדולות באירופה ומשחקות העונה ביורוליג וביורוקאפ.

 

 

בפגישה דנו על עתיד הכדורסל ביבשת כשבין השאר הציגו תכניות ארוכות טווח (15 שנה) לקידום הכדורסל באירופה. כמו כן, הם דנו בנושאים לוגיסטיים כמו לוח המשחקים, יחסים אל מול הליגות המקומיות ופעילות לחיזוק הכדורסל במדינות מתפתחות.

 

באומן. "לפיב"א אין יריבות עם היורוליג" (gettyimages)

 

העיתון הרוסי "ספורט-אקספרס" מפרסם שבין היתר נכללו בפגישה גם נציגיהם של קאזאן, לוקומוטיב קובאן וחימקי מוסקבה שדרשו את הגדלת היורוליג ל-20 קבוצות באופן מידיי. על פי אותו הדיווח ההצעה לא נשללה על הסף, אך בכל מקרה לא תתבצע בעונה הבאה, בה ישחקו 16 קבוצות בלבד.

 

במקביל, התפרסם ראיון בעיתון הצרפתי "ל'אקיפ" עם פטריק באומן, נשיא פיב"א. באומן חזר על האמרה כי "לפיב"א אין יריבות עם היורוליג", אך המשיך וציין כי "פתרון ליגת האלופות של הארגון הוא האופציה האידיאלית הקיימת". ליגת האלופות של פיב"א תכלול 32 קבוצות, שיתחלקו לארבעה בתים של שמונה קבוצות. 16 הטובות ביותר ימשיכו לשלב הבא.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ