תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ג'וקוביץ' גבר על מארי וזכה שוב באוסטרליה

בדרך להיות אחד הגדולים בהיסטוריה. ג'וקוביץ' | צילום: GettyImages
נולה ניצח 1:6, 5:7, 6:7, קטף גראנד סלאם 11 והשווה את שיא הזכיות במלבורן

עד לא מזמן עולם הטניס היה שייך בעיקר לרוג'ר פדרר ולרפאל נאדאל, אך חילופי משמרות מהווים חלק בלתי נפרד מעולם הספורט. הטניסאי הטוב בעולם היום, נובאק ג'וקוביץ', מתקדם בצעדי ענק לרשימת הגדולים בהיסטוריה, הפעם עם ניצחון קליל 1:6, 5:7, 6:7 בגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה על אנדי מארי.

 

חתם בנשיקה. ג'וקוביץ' (AFP)

 

מדובר בגראנד סלאם ה-11 בקריירה של הסרבי, וזו הפעם השישית בשבע השנים האחרונות שהוא זכה בתואר הראשון של השנה. בכך הוא כבר השתווה לגדולים ביותר, כאשר בטורניר הזה הוא ניצב יחד עם רוי אמרסון, שזכה בטורניר שש פעמים בשנות ה-60.

 

 

מהעבר השני, מארי האומלל, לו שני תארים בלבד, הפסיד בפעם הרביעית בגמר הטורניר באוסטרליה, כשבכל הפעמים הוא נאלץ לצפות בג'וקוביץ' מניף את התואר אותו מעולם לא הניף.

 

הפתיחה של המשחק הייתה מוחצת ולימדה על הבאות. אמנם מארי הגיע לנקודת שבירה כבר במשחקון הראשון, אך ג'וקוביץ' לא נבהל, לקח את המשחקון הזה, שבר בעצמו פעמיים, טס ל-0:5 ו-1:6 תוך חצי שעה.

 

גמר את המשחק עם אייס. ג'וקוביץ' (gettyimages)

 

הבריטי לא וויתר במערכה השנייה, הצליח לשבור ונאבק על כל משחקון עד שנשבר בחזרה. במצב של 5:5 הסרבי ניצח שני משחקונים ולקח את המערכה. מארי נאבק גם במערכה השלישית והצליח לשוב משבירה מוקדמת בדרך ל-3:3 ו-6:6, אך דווקא אז, בשובר השוויון, תש כוחו והוא נכנע לשחקן הטוב בעולם שגמר את המשחק עם אייס.

 

מהלך המשחק:

 

מלבורן פארק בזמן המשחק (gettyimages)

 

מערכה ראשונה
ג'וקוביץ' הגיש את המשחקון הראשון, אך מארי שיחק ללא רגשי נחיתות והגיע לנקודת שבירה. הסרבי התעשת ולבסוף ניצח עם הרבה זיעה ועלה ל-0:1. במשחקון הבא פערי הרמות כבר שיחקו תפקיד, הסרבי עלה ל-15:40, הבריטי שנלחץ שלח שני כדורים לרשת וכך הושגה השבירה הראשונה. ג'וקוביץ' לא עצר כאן, דהר קדימה ועלה ל-1:5. רגע לפני שהוא השלים שבירה שלישית וניצחון חלק, מארי שמר על ההגשה שלו רק כדי להפסיד 1:6.


ניצחון קליל במערכה הראשונה. ג'וקוביץ' (gettyimages)
מערכה שנייה
גם את המערכה השנייה מארי פתח חדור מוטיבציה, והפעם הוא גם הצליח לשמור על ההגשה שלו ולעלות ל-0:1. ג'וקוביץ' לא נבהל ודהר ל-1:1 במהירות. נובה ניסה לשבור את המשחקון השלישי והגיע למספר נקודות שבירה, אך הבריטי לא הרים ידיים ועם מאבק עיקש הצליח לשמור על עצמו בחיים, לנצח את המשחקון שארך לא פחות מ-12 דקות ולעלות ל-1:2.


לא מוותר. מארי (gettyimages)

השניים המשיכו לשמור על המערכות שלהם, עד שג'וקוביץ' שבר את השביעית ועלה ל-3:4. מארי סירב להיכנע ובמאבק אדיר השיג את השבירה הראשונה שלו בגמר והחזיר ל-4:4. השניים שמרו על המערכות הבאות, ובמצב של 5:5 הבריטי כבר עלה ל-0:40 אך לא השכיל להשלים את המשימה ונתן לסרבי לעשות את כל הדרך עד לשבירה ול-5:6. נובה השלים את המשימה במשחקון הבא, ניצח 5:7 והתקרב לגראנד סלאם הראשון של 2016.
מערכה שלישית
ג'וקוביץ' פתח בשבירה מהירה, ולאחר שלקח גם את משחקון ההגשה שלו ועלה ל-0:2 נראה כי דבר לא יעצור אותו בדרך לזכייה. מארי שוב לא הרים ידיים, המשיך לשמור על ההגשות שלו ולבסוף שבר בדרך ל-3:3. הבריטי המשיך לשמור על הבית, עלה ל-3:4 אך מיד הושווה ל-4:4.

ניסה, אך הוא פשוט פחות טוב. מארי (AFP)
 

השניים לא איבדו בדרך ל-6:6 ושובר שוויון. כאן כבר נגמרו לבריטי הכוחות, הסרבי טס ל-1:6, הבריטי לקח שתי נקודות אך אז ג'וקוביץ' הגיש אייס עוצמתי וזכה בתואר.


לא הותיר למארי שום סיכוי. ג'וקוביץ' (AFP)

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ