תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לבית"ר קישור אדיר, אך ההגנה קילקלה חגיגה

הקישור של בית\ר היה אדיר. קלאודמיר | צילום: דני מרון
לחמן ראה את מכבי ת"א נמחקת מול הלחץ הירושלמי. וגם: טיפ קטן לאלי גוטמן
הקישור של בית"ר מול זהבי אחד
 
בית"ר ירושלים התכוננה בצורה טובה למפגש עם מכבי תל אביב, אבל כפי שקרה מול הפועל באר שבע בשבוע שעבר, משחק ההגנה הלא מתואם עלה לה ביוקר. סלובודן דראפיץ' תלוי כרגע באופן מוחלט ביכולת ההגנתית של דוד קלטינס, דן איינבינדר וקלאודמיר, ואם אצלם התקפת היריבה לא נעצרת, בוריס קליימן בבעיה.
 
עופר לוי הרעיד עם שירה מרגשת וחודרת של "התקווה", הקהל השתולל ושחקני הקישור של בית"ר הגיבו בהתאם. בית"ר פיתחה מתפרצות סוחפות ופירקה את מכבי משני האגפים, עם יכולת מצוינת של רוקאביצה, אצילי ושכטר, שניצל יותר מכולם את חוסר האיזון של המגנים האורחים. בכלל, שכטר נראה במשחקים האחרונים כמי שחוזר לעצמו.
 

חוזר לעצמו. שכטר (דני מרון)
 
פרט לעבירה שהובילה לשער השני של ערן זהבי, איינבינדר היה פנטסטי. הקשר שחזר ממכבי לבירה, עזב את העמדה שלו כאמצע-ימין, יישר קו עם שכטר ושניהם הפעילו לחץ על קרלוס וטיבי. ברבע השעה הראשונה מכבי העיפה ארבעה כדורים ולפתע נראה שכל משנת הלחץ של פטר בוס נמחקת על ידי תורת הלחץ של דראפיץ'.
 
הקישור של בית"ר כתש את זה של האלופה, אבל הוא לא יכול היה לספק 100 אחוזי הצלחה. כדור עומק אחד של איגייבור, מצא את כחילה ורואדה תקועים בקו הגנה גבוה ולא גמיש לתנועת בריחה. זהבי לא היה צריך מזה ושלח כדור שטס לחריץ שבין הקורה ליד שמאל של קליימן.
 
בהמשך בית"ר השתלטה שוב על העניינים והפכה את התוצאה, ומכבי שבה למשחק רק עם כניסתו של שלומי אזולאי הטכני על חשבון דור פרץ. האחרון חייב לשחק רק כבלם או כקשר אחרון ולא בעמדה קדמית. אזולאי לא מפיק משחק לחץ כמו פרץ, אבל איתו מכבי הניעה כדור ושלטה במגרש. 
 

ניצל את החור בהגנה. זהבי (דני מרון)
 
מי שכן עורר מחדש את משחק הלחץ של האלופה, זהו ברק יצחקי המצוין. החלוץ הוותיק לא בהכרח לוחץ בעצמו, אך כניסתו הפיחה חיים במשחק של הצהובים. אגב, בטדי חזר יצחקי למקורות בכנף ימין, בדיוק העמדה שבה החל את הקריירה והגיע דרכה מאשקלון לירושלים.
 
הפועל ת"א לאן?
 
אלי גוטמן התחיל לתרגל יותר ויותר שיטות הגנה שונות, אבל השער שספגו האדומים היה כל כולו טעות בעמידת קו הגנה בכדורי רוחב. 
 
שני הבלמים של הפועל ת"א התרחקו ופתחו פערים גדולים, ולאביחי ידין חסר המזל לא נותרה ברירה ולהיכנס בין שניהם. בודד ברחבת החמש הכדור ניתז מברכו של ידין לרשת. לא ייאמן.
 

צריך לעשות מעשה. גוטמן (עדי אבישי)
 
גוטמן חייב לעשות מעשה, לבחור גוש מצומצם של 14 שחקנים ואיתם ללכת את כברת הדרך עד להישרדות המיוחלת.
 
בין אם תשרוד ובין אם לאו, ילד בן 10, במחלקת הנוער של הפועל ת"א, לא רואה כיום תקווה להגיע לבוגרים של הפועל ת"א וזו מכה קשה. ההשקעה במועדון בנוער יורדת לטמיון. הילדים שם רואים רק השקעה ברכש וחוסר כבוד.
 
נמצא המאמן שיצליח להצליח בסכנין?
 
בעבודה שקטה וקצת המום מצורת ניהול אליה אינו מורגל, פילס יוסי אבוקסיס את דרכו לליבם של שחקני ואוהדי בני סכנין. סכנין הוכנה כהלכה למפגש עם קבוצה שנלחמת על חייה ותעיד על כך העובדה שנתניה שוב לא מצאה את הרשת. 
 
אפרופו נתניה, אהרון שוינפלד הותיר רושם מצוין ושוב הוכח כי שחקן מחליף מחוץ לישראל, יכול להתברר כמציאה בליגת העל שלנו. ג'ון אוגו וטוני וואקמה הם דוגמא מצוינת לכך.
הוגו ונוואקמה הם דוגמא לכך.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ