תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ההתאחדות הגישה תלונה במשטרה בשל איומים

אוהדי בית"ר ירושלים | צילום: דני מרון
בית"ר תארח את מכבי חיפה במושבה בשל הרדיוס. לה פמיליה: "נגיב בהרס"
לא שקט: מנהלת הליגה הודיעה כי משחק הרדיוס בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה יתקיים באצטדיון המושבה ביום שני הקרוב בשעה 20:55, ויצרה בכך מחול שדים גדול.
 
בית"ר עצמה זעמה לאור ההחלטה ויתכן כי בכעסה השפיעה על רבים מאוהדיה, לאחר שההתאחדות לכדורגל הודיעה כי הגישה תלונה במשטרה על הטרדות ואיומים. כמו כן, ארגון האוהדים "לה פמיליה" פרסם הודעה מיליטנטית, בה הצהיר על פתיחתה של מלחמה. מאוחר יותר בקבוצה מהבירה נבהלו מהתחממות העניינים וניסו להוריד את גובה הלהבות עם הודעה ממתנת.
 

 

"האיומים נעשו בסלולריים, ברשתות החברתיות ובטוקבקים, בעקבות החלטת בית הדין העליון שלא לאשר דיון חוזר בעניין עונש הרדיוס", נמסר מההתאחדות. "בין השאר נכתב באחד הטוקבקים: 'יצחק רבין שתיים חכו בסבלנות'. ההתאחדות רואה בחומרה את ההסתה כנגד בעלי תפקידים ומחובתה להגיש תלונה כדי שהאחראים יימצאו ויענשו".
 
בתוך כך, ראשי ההתאחדות והמנהלת הבהירו לאלי טביב כי אי הופעה של קבוצתו למשחק תגרור ירידה לליגה נמוכה יותר וקנס של מיליון שקלים, וזאת בשל הרמזים שנשמעו מכיוון בית וגן על הכוונה לעשות זאת.

 

איומים על בעלי תפקידים. יו"ר ההתאחדות, עופר עיני (ערן לוף)

 

לה פמיליה: "רציתם מלחמה? אנשי מלחמה אנחנו"
בארגון האוהדים לה פמיליה תקפו בחריפות את ההחלטה של המנהלת "המתועבת" ושל ההתאחדות "המושחתת", שמעוניינת לטענתם במלחמה, קראו להנהלת בית"ר לא לעלות למשחק והבהירו כי יתמכו במהלך כזה.
 
"כוח נשבור בכוח, אם המנהלת או ההתאחדות חושבים שפעלו בצעד חכם, נוכיח שהם טועים ונדאג לבלאגן ולהרס בסביבת האצטדיון, עונש רדיוס משלנו", הצהירו בלה פמיליה. "אנחנו קוראים לכל הקהל להגיע ולהציף את האצטדיון, עם כרטיסים או בלי, אם בית״ר תעלה על המגרש וגם אם לא, נהיה שם". לסיום, הוסיף הארגון איום מרומז כלפי אוהדי חיפה בתגובה הראשונה לידיעה.
 

מנהלת הליגה המתועבת החליטה על דעת עצמה שנשחק במושבה, כאילו שלא למדו שם כלום.... ההתאחדות לכדורגל המושחתת ממשיכה בהחלטות ...

Posted by La-Familia on Thursday, February 11, 2016

 

הפסד כספי וחשש לאסון

הזעם של הירושלמים נובע מההפסד הכספי הרב שצפוי להם, כמו גם מהחשש כי קיום המשחק במושבה כרוך בסיכונים בטחוניים לאוהדים.
 
"נציגי המועדון היו הבוקר בישיבות היערכות מול משטרת ישראל על מנת לבחון אירוח המשחק במושבה", נמסר מהמועדון. "דרישות המשטרה אינן סבירות בעליל וחורגות את גבול המידתיות שכן המועדון אינו מסוגל לעמוד בהן. אי לכך, המועדון בוחן את האפשרויות הרלוונטיות העומדות לרשותו".
 

אוהדים רבים יישארו בחוץ (ערן לוף)

 

אצטדיון המושבה מאפשר כניסה ל-11,500 צופים, מה שאומר שאוהדים רבים מצד שתי הקבוצות ייאלצו להישאר בחוץ, כולל מנויים של הצהובים. בעקבות כך, משטרת פתח תקווה דורשת להציב כ-500 שוטרים וסדרנים, על מנת למנוע אירועים חריגים.

 
בקבוצה של אלי טביב בחנו את האפשרות לארח את המשחק מול מכבי חיפה באצטדיון בלומפילד או באצטדיון הלאומי לשעבר ברמת גן, אבל ניסיונות אלו לא עלו בהצלחה. במועדון טוענים כי קיים חשש גדול לאסון, מכיוון שהם מעריכים כי למשחק יגיעו כעשרת אלפים אוהדים שלא רכשו כרטיסים.
 

כאמור, בשלב מאוחר יותר שחררה בית"ר הודעה ממתנת: "מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים ובעליו אלי טביב קוראים לקהל להפגין איפוק ולהימנע מכל גילויי אלימות, פיזית או מילולית לרבות איומים בחיי אדם", נמסר.

 

"המחאה היא לגיטימית וגם זכות הבעת הדעה כגון הפגנות מסודרות ומאושרות, אך שום צעד מצד המועדון או הבעלים אלי טביב נותן הסכמה או אישור לצעדים שאינם לגיטימיים ו/או אינם חוקיים", המשיכו. "אנחנו חותרים לצדק ושואפים לשוויון ואחידות, אך ממש לא מתן לגיטימציה לפעולה אלימה מכל סוג ופן".

 
מכבי חיפה: "לא נמכור כרטיסים לפני המשחק"
במקביל, מכבי חיפה הודיעה כי אין באפשרותה למכור כרטיסים למשחק בשל העובדה שלא קיבלה הודעה מבית"ר לגבי כמות הכרטיסים שיוקצו לה. הירוקים הודיעו כי אוהדיהם שירצו להגיע למושבה ייאלצו לקנות כרטיסים בקופות ביום ההמשחק או לחלופין לרכוש אותם דרך אתר האינטרנט, במידה ותתקבל הודעה לגבי הכרטיסים בקרוב.
 
בכרמל הבהירו כי בשל העובדה כי גם אוהדי בית"ר לוטים בערפל בכל הנוגע לכרטיסים למשחק קיים חשש גדול לאי סדר סביב נושא הכרטיסים ביום המשחק, ולכן הם ממליצים לאוהדים להמשיך ולהתעדכן בהתפתחויות.

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ