ביהמ"ש דחה את עתירת בית"ר לגבי עונש הרדיוס

ביהמ"ש דחה את עתירת בית"ר לגבי עונש הרדיוס נציגי בית\ר בדיון המשפטי. אייזנברג ומוסזון | צילום: דני מרון
הצהובים יארחו את המשחק מול מכבי חיפה באצטדיון המושבה בפ"ת
שופט בית המשפט המחוזי בלוד, יעקב שפסר, דחה את צו המניעה שביקשה בית"ר ירושלים לגבי דחיית המשחק מול מכבי חיפה. אי לכך אמור המשחק שינעל את המחזור ה-23 ליתקיים מחר (שני, 20:55) באצטדיון המושבה. אלא שעוד לפני הגשת צו המניעה הבהיר הבעלים של בית"ר אלי טביב שאין לו כל כוונה להתייצב למשחק במושבה וכי קבוצתו תעלה למשחק רק אם יתקים בטדי או בסמי עופר. יחד עם זאת, השופט שפסר קבע כי העתירה לא נדחתה על הסף אלא בעקבות העובדה כי בית"ר לא מיצתה את כל ניסיונותיה במוסדות בית הדין של ההתאחדות. השופט קרא לירושלמים לפעול להסגת צו מניעה באמצעות בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל.


לאחר החלטת השופט, הוציאה בית"ר ירושלים הודעה בה מסרה: "לאור החלטת בית המשפט ולאור העובדה כי לאף גוף לא אכפת מסכנת שלום הציבור באם יתקיים אירוע הספורט באצטדיון המושבה וזאת למרות הערכת מודיעין משטרתית והצהרות מחנות האוהדים של שני המועדונים, איננו מוכנים לקחת סיכון והקבוצה לא תופיעה למשחק מחר. לא הכסף הוא שאמור להנחות ואולי גם לא עקרון השוויוניות והספורטיבית, כי אם חיי אדם והאחריות לשלום הקהל. אין אנו לוקחים את האחריות על קיום אירוע שכזה ולכן מיותר להופיע ולחכות שאולי לא יקרה דבר מחוץ או בתוך המגרש. חבל לנו כי רק נשיא מכבי חיפה מר יעקב שחר שותף כמונו לדעה כי אין טעם לקיים את המשחק באצטדיון המושבה". בהודעה של מכבי חיפה גיבתה את הודעתה הקודמת: "לא נופיע למשחק". יענקל'ה שחר הודיע כי הוא נחוש לא להופיע. כל הקבוצות הודיעו כי הן נגד עונשי הרדיוס.  אחד מנציגי הקבוצות הבהיר: "אם לא התקיים משחק, יהיה כאוס בכדורגל הישראלי".


לדיון הופיעו הצהובים שחורים בהרכב מלא שכולל את שני פרקליטי המועדון, עו"ד אלעד אייזנברג ועו"ד רוני מוזסון וכן את החשב חיים נבון, המנכ"ל חנן קהלו ומנהל האבטחה אלון עפגין.יעקב שחר לצד ניר ענבר ואריאל שיימן (מנהלת הליגה)


בנוסף נמצאים בדיון נציג מכבי חיפה, עו"ד אודי שוחוטוביץ', נציג המנהלת, עו"ד מוטי ברונשטיין ונציג ההתאחדות, עו"ד ניר רשף. את המשטרה ייצג עו"ד עדי אברונין.


בית"ר ביקשה מבית המשפט כי יורה על דחיית המשחק עד שיוסדרו כל העניינים הנוגעים אליו. הבעלים אלי טביב מבקש לבטל את עונש הרדיוס שהוטל עליו ולארח את הירוקים בטדי. ההתאחדות והמנהלת מאיימים מנגד כי אם המשחק לא יתקיים באצטדיון המושבה ינקטו בצעד משמעתי חמור נגד בית"ר - קנס של מיליון שקל והורדת ליגה אוטומטית. ברעיון צו המניעה של בית"ר עמדה העובדה שבית המשפט יוכל להתערב בתקנון לפיו עונש שהוטל על קבוצה חופף למחזור הקרוב, ולדחות את ביצוע העונש למשחק הביתי הבא של בית"ר.נציגי מכבי חיפה בדיון (דני מרון)


השופט שפסר שאל תחילה את נציגי בית"ר מדוע הסכימו לשחק בסמי עופר אם הם יודעים שמבחינה תקנונית זה פסול? עו"ד מוסזון ענה: "זאת ההמחשה לתום הלב של הקבוצה שהדבר היחיד שמעניין אותנו הוא שלום הציבור". השופט המשיך ושאל את בית"ר: "מדוע ביקשתם לדחות את הרדיוס, הרי זה יהפוך את (העונשים האלה) לתכנית לבקשתך" על כך ענו בבית"ר: "המשחק הזה הוא היחיד שלא ניתן לקיים אותו באופו מיידי משום שכל משחק אחר היינו יכולים להעתיק לסמי עופר מבלי לפגוע באוהדים או למנוע מכולם להגיע. לכן רק בסיטואציה הזה הדחייה רלוונטית".


נציג בית"ר טען עוד: "עברו את גבול המידתיות של עניין האבטחה במשחק כדורגל, וזה לא נוגע רק לבית"ר אלא לכל הקבוצות".נציגי בית"ר בדיון (דני מרון)


בהמשך טען נציג בית"ר כי טביב השלים עם עונש הרדיוס שקיבל אבל היה מעונין בדחייה של שבוע על מנת שהעונש לא ייפול על מכבי חיפה בשל הבעייה שצוינה קודם לכן, אלא על המשחק הבא (מול מכבי  פתח תקווה).


כאן התערב נציג ההתאחדות ואמר: "בעינינו מדובר פה בניסיון לעקוף החלטה משמעתית. כדורגל זה לא שופינג וצריך לכבד את החלטת בית הדין".


נציג המשטרה אמר: "לנו לא אכפת היכן יקויים המשחק אך נראה שבית"ר מנסה לכפות הר כגיגית את רצונה בהפתחת מספר השוטרים".


השופט שפסר: "מדוע כשבית"ר אירחה במושבה את סכנין דרשתם 170 שוטרים ואילו מול חיפה הכפלתם את הכמות ל-350?". בתגובה נראה נציג כבלתי מוכן. אחר כך אמר שזה קשור לכל האיומים שהיו סביב המשחק.


מכבי חיפה קראה לבית הדין לגלות גמישות תקנונית: "מצטרפים לבקשת בית"ר. אל לנו להיצמד לקוצו של יוד בכזה עניין".


בית"ר הוסיפה כי בהתייעציות עם המשטרה נודע לה כי בכוונת המשטרה להשתמש במשחק, אם אכן ייערך מחר במושבה, ברכבים לפיזור הפגנות. על כעך אמר נציג בית"ר לשופט: "חבל שבגלל החלטה תקנותית שאותה אפשר לשנות נהפוך את כל המדינה".

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • CFR קלוז'
  0
  סלביה פראג
  1
  Live
 • אפואל ניקוסיה
  0
  איאקס
  0
  Live
 • לאסק לינס
  0
  קלאב ברוז'
  1
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ