תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קליימן ירה: "בושה שיש כדורגל במקומות כאלה"

קליימן ירה: "בושה שיש כדורגל במקומות כאלה"
טביב ספג קריאות ויריקות, שוער בית"ר התפוצץ: "נשארתי בגלל השופט"
מפגש בין בני סכנין לבית"ר ירושלים לא יכול לעבור בשקט, כך התברר שוב במסגרת המחזור ה-28 בליגת העל. קללות, פרובוקציות וגם השלכת חפצים לכר הדשא ליוו את המשחק הסוער באיצטדיון דוחה. 
 
כמה מאוהדי סכנין קראו "גזען" לעבר בעלי בית"ר ירושלים אלי טביב וכמה מאנשי המועדון, שגם ספגו לאחר מכן יריקות. על אף שהאורחים היו יחד עם ראש עיריית סכנין מאזן גנאים, אנשי האבטחה נאלצו להתערב והכניסו את טביב ואנשיו לכר הדשא. 
 
 
גם כמה מהשחקנים עברו רגעים לא קלים. שוער בית"ר בוריס קליימן סבל מסינוורים באמצעות ציין לייזר והתעקש שלא לפתוח את המחצית השניה. מצת שנזרק מהיציע פגע בגבו של השחקן, אירוע שלא חמק מעיני צוות השיפוט. 
 
בנוסף, ביציעי הונפו כרגיל דגלי פלסטין, קריקטורה עם הדמות הפלסטינית "חנדלה" וכן הושלכו למגרש גלילי נייר. מוקדם יותר דחה בית המשפט המחוזי עתירה של אוהדי בית"ר, שביקשו להגיע למשחק על אף ההחלטה שלא לאפשר כניסת קהל חוץ במפגשים בין הקבוצות.
 
המצת שפגע בבוריס קליימן (ערן לוף)
 
ואחרי הכל היה זה אותו בוריס קליימן שלא עבר על האירועים בשתיקה. "אפשר להפסיד בכדורגל ואין פה שום תירוץ. אבל כדורגל זה כיף, זה הנאה, זה משחק מרגש ומשמח", כתב שוער בית"ר בפוסט סוער בפייסבוק. "הגענו לדוחה ושום דבר מזה לא היה כאן". 
 
"זה מתחיל בלייזר בתוך העיניים, ממשיך בזריקה של אבן ששרקה ליד האוזן שלי, ממשיך באלף מצתים בערך שנזרקים עליי במשך כל המשחק, יחד עם גלילי נייר שהם בערך כמו אבנים, ולקינוח נזרק עליי מגף", המשיך קליימן. "רק בגלל השופט נשארתי במגרש ולא בחרתי לרדת ממנו. ובסוף הוא גם פוסל לנו שער חוקי. בושה שהמשחק לא הופסקה במחצית, בושה שיש כדורגל במקומות כאלה".
 
"לא נעים לשחק כדורגל בסכנין באווירה כזאת", הודה קשר בית"ר דן איינבינדר בסיום. "אבל יש לנו עוד משחק מולם אצלנו בטדי. יהיה בסדר, לא לדאוג. יבואו 30 אלף צופים לתמוך בנו ונשיג נקמה ספורטיבית. המאזן שלנו העונה מולם הוא 1:2 ונבוא לנצח את השלישי. נעצרנו אחרי תקופה נפלאה, יכולת מצוינת וניצחונות גדולים. נפסל לנו שער חוקי וזה השפיע על השער של סכנין. חבל, זה פגע לנו במשחק".
 
"התעסקנו בשער שנפסל יותר מדי והם הבקיעו מהר מצד שני", אמר מאמן בית"ר סלובודאן דראפיץ'. "חבל שאיבדנו את הריכוז. ההרגשה שלי היא שזה לא היה צריך להוציא אותנו מאיזון. מקווה שבפעם הבאה השופטים לא יטעו".
 
"הקהל שלנו הוא השחקן ה-12, אנחנו צריכים אותם. בלעדיהם לא היו לנו לב ונשמה", הבהיר המאמן. "היינו יכולים להוציא מהמשחק הזה יותר. דיברתי עם אלי טביב על מה שקרה ועל מה שאני הולך להגיד לשחקנים, כולל החילופים. אנחנו מתייעצים בכל משחק. אנחנו עוזרים אחד לשני וזה בסדר גמור מבחינתי".
 
 

חנדלה, גיבור תרבות פלסטיני (ערן לוף) 
 

נוכחות פוליטית נרחבת (ערן לוף)
 

היו גם מי שסיפקו אווירה טובה (ערן לוף)
 

אה, והיה גם משחק (ערן לוף)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ