תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

זהבי: "המורשת תישאר", גולדהאר: "איבדנו חבר"

זהבי: "המורשת תישאר", גולדהאר: "איבדנו חבר"
במכבי ת"א ספדו ליוהאן קרויף, אביו של ג'ורדי. בוס: "הכי גדול שהיה להולנד"

עולם הכדורגל העולמי הוכה אבל כבד לאחר לכתו של אחד מגדולי המשחק, יוהאן קרויף שנאבק במחלה קשה והלך לעולמי בגיל 68.

 

קרויף הוא כמובן אביו של המנהל המקצועי של מכבי תל אביב, ג'ורדי קרויף. קבוצות הכדורגל בארץ ובעולם מיהרו להשתתף בצער ולשלוח תנחומים למשפחה.

 

 


קרויף עם מיץ' גולדהאר. "איבדנו חבר" (עדי אבישי)

 

בעלי מכבי ת"א, מיץ' גולדהאר, אמר לאתר הקבוצה: "בשם כל מי שקשור למועדון הכדורגל מכבי ת"א, האוהדים, העובדים, השחקנים, וצוות המאמנים, ברצוני לשלוח את תנחומינו הכנים למשפחת קרויף בעקבות מותו של יוהאן שלצערנו נכנע למאבק במחלת הסרטן. אביו של ג'ורדי ביקר אותנו בישראל פעמים רבות כשלאחרונה עשה זאת לפני מספר שבועות".

 

 

"במהלך השנים האחרונות הפך יוהאן לחלק ממשפחת מכבי ת"א כשהוא חולק עם רבים מאתנו את הידע שלו ועל כך אנחנו תמיד נעריך אותו. יוהאן היה אחד השחקנים הגדולים בעולם בכל הזמנים והמורשת שלו תחייה לעד. מעל לכל, יוהאן קרויף היה אדם יקר שהקדיש מזמנו ומרצו לטובת אחרים, במיוחד למשפחתו. הוא היה גאה במיוחד בבנו ג'ורדי ובהישגיו במועדון הכדורגל מכבי ת"א. היום, מכבי איבדה חבר ואחד אותו נזכור בחיבה רבה".

 

המאמן פיטר בוס הוסיף: "המחשבות הראשונות שלי עם ג'ורדי והמשפחה שאיבדה את אבי המשפחה אך באותו הזמן את דמות האב של הכדורגל ההולנדי. יוהאן היה ועדיין הכדורגלן הגדול ביותר שהיה להולנד והיחיד שהיתה לו דעה מיוחדת איך כדורגל אמור להיות משוחק. למדתי מיוהאן המון כשחקן אך גם כמאמן ואני מרגיש שהיתה לי הזכות לבלות במחיצתו רק לפני שבועיים במשך שבוע שלם. הספקנו לשוחח מדי יום על כדורגל בכלל ומכבי ת"א בפרט. אך הדבר העצוב ביותר הוא לדבר על יוהאן בלשון עבר. אנו שולחים את תנחומינו הכנים למשפחת קרויף ולג'ורדי בו נמשיך לתמוך כמיטב יכולתנו".

 

 

גם הקפטן הצהוב, ערן זהבי, התייחס ללכתו של הענק. "תנחומיי למשפחת קרויף", כתב זהבי באינסטגרם, "היה לי המזל להיפגש עם אחד האנשים המשפיעים בכדורגל העולמי. אומרים שתהילה חולפת אבל לא במקרה הזה. המורשת שלו תימשך תמיד".

 

 

 

 

מבית"ר ירושלים נמסר: "אלי טביב ומועדון הכדורגל בית"ר ירושלים משתתפים בצערו של המנהל המקצועי של מכבי תל אביב ג'ורדי קרויף ובני משפחתו עם לכתו של אביו לעולמו. יוהאן קרויף ייזכר כאחד משחקני הכדורגל הגדולים בעולם בכל הזמנים, אשר גרם אושר והנאה צרופה לכל חובב כדורגל באשר הוא.

 

זכות לרבים מאיתנו שזכינו לראות את יוהאן קרויף מלהטט על המגרש, מוביל דרך בכדורגל העולמי, משפיע ומעצב דורות רבים של כדורגלנים כחלק מאייאקס אמסטרדם וברצלונה".

 

המאמן ושחקן העבר, ראובן עטר ציין: "הוא היה אגדת כדורגל שכולנו גדלנו עליה. זו בשורה קשה מאוד, הוא היה אדם, שחקן ודמות חינוכית. תנחומים לג'ורדי ולמשפחתו".

 

 

 

נשיא מכבי חיפה יעקב שחר: "בצער שמעתי על מותו של יוהאן קרויף , שחקן מהטובים בעולם שתמיד אהבתי לראות בקבוצות בהן שיחק ובנבחרת הולנד. אני מצטער מאוד על לכתו בטרם עת ושולח תנחומים לג׳ורדי ומשפחת קרויף".

 

מהפועל תל אביב נמסר: "מועדון הפועל ת"א קיבל בצער רב את הידיעה על מותו של יוהאן קרויף, אחד מגדולי שחקני הכדורגל והמאמנים בהיסטוריה, שהשפיע רבות על קידום הענף. הפועל תל אביב ובעלי המועדון, אמיר כבירי, מבקשים כמו כן להשתתף בצערו הכבד של מנג'ר מכבי ת"א, ג'ורדי קרויף, על לכתו של אביו. הבעלים אמיר כבירי אמר: "יוהאן קרויף היה אגדת כדורגל, הוא שלהב מיליונים מסביב לעולם ותרם רבות להיותו של הכדורגל ענף כה פופולרי, ומורשתו תישאר לנצח. יהי זכרו ברוך".

 

הנשיא התשיעי שמעון פרס הספיד את שחקן הכדורגל האגדי, יוהאן קרויף ואמר: "יוהאן היה יותר משחקן כדורגל מעולה. הוא היה מודל לחיקוי ולקידום השלום בעולם. הוא הכניס לכדורגל ערך מוסף חינוכי בעודו מוכיח כי במגרש כולם שווים, יהודים, מוסלמים ונוצרים וכי המהיר והטוב מנצח ללא אפליה וללא גזענות. פועלך למען קידום הספורט והשלום הקנה תקווה לילדים ולבני נוער ברחבי העולם".

 

 

 

Rip legend

A photo posted by Kennye Saief (@kennyesaief) on

 

סוכן השחקנים, מאיר ריפמן, שהיה בקשר הדוק עם יוהאן קרויף כשהיה עדיין עיתונאי סיפר על הפגישה שלו עם קרויף לפני שבועיים בתל אביב. "הוא סיפר לי על המאבק שלו בסרטן, אבל הוא היה מאוד אופטימי ואמר שהוא מקווה לחזור לישראל למשחק האליפות של מכבי תל אביב ובנו ג'ורדי קרויף". ריפמן היה זה שסיכם עם קרויף במונדיאל 1994 כדי שיהיה פרשן "מעריב". הוא גם סידר למשה סיני מבחנים בברצלונה של קרויף. ריפמן סיפר שיוהאן קרויף אהב מאוד את מדינת ישראל, את מזג האוויר בה והיה גאה מאוד בהצלחה של בנו במכבי תל אביב.

 

מאמן הפועל חיפה, אלי כהן אמר: "חששנו מהבשורה הזו כי ידענו שמצבו הרפואי גרוע. עולם הכדורגל נפרד מאגדה לא רק בשדה המשחק, אלא בכלל. היו לנו רק שלוש-ארבע אגדות כאלה, הוא הבין את המשחק ברמות שאין לתאר, זו מכה גדולה מאוד".

 
 

אגדה!!!יזכר לדורות

A photo posted by @arikbenado on

 

 

המנגל המקצועי של מחלקת הנוער במכבי תל אביב, ניר לוין אמר: "הוא הניח את היסודות לברצלונה של היום וגם לנבחרת הולנד. גדלנו עליו ולא נשכח את גמר הגביע העולם ב-1974. היום כבר אי אפשר לייצר שחקנים כאלה, הייתה לו חוכמה נדירה ואיכויות משחק שלא ראינו מאז. עולם הכדורגל מרכין את ראשו".

 

 

 

כדורגלן העבר, אורי מלמיליאן אמר: "חששנו מהבשורה הזו כי היה לו סרטן בריאות וידענו שזה עלול להגיע. הוא הדביק את כולנו למשחק, שינה את הכדורגל. לא יהיה עוד שחקן כמוהו חבל מי איבדנו אגדה ומודל לחיקוי. יהי זכרו ברוך".

 

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ