תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מצרים נגד הפרעוש: "מסי יהודי, חבש כיפה בכותל"

מסי. בסך הכל רצה לעזור |
כוכב ברצלונה תרם זוג נעליים שלו, המחווה האנושית הובנה בטעות כעלבון

ליונל מסי, שהתראיין אתמול בטלוויזיה המצרית וציטוטים שלו פורסמו בכל העולם וגם בספורט1, עורר זעם רב בקרב מיליוני מצרים אחרי שבמהלך השידור בערוץ MBC ביקש לתרום זוג נעליים שלו כדי לעזור לנזקקים בארץ הנילוס.

 

מסי העביר למראיינת בתכנית הנקראת "כן, אני מפורסם" זוג נעליים במהלך השידור וביקש ממנה לתרום אותם לצדקה. הצופים שחזו בשידור, כולל כאלה שהם אוהדי הפרעוש, התרגזו על המחווה שהראתה לדבריהם זלזול בעם המצרי. אצל הערבים נעליים מהווים אות של חוסר כבוד לזולת (כמו זוג הנעליים שנזרק על ג'ורג' בוש בעירק ב-2008 כאשר עיתונאי עיראקי החליט להעליב אותו וחלץ את נעליו).

 

מיד לאחר השידור רעשו הרשתות החברתיות במצרים ויצאו בקמפיין נגד כוכב ברצלונה. בטוויטר הוקם תיוג "הנעליים של מסי עבור האנשים של סיסי (נשיא מצרים) שמשך אליו כאמור אלפי מגיבים בעיקר כאלה שרשמו נאצות נגד מסי.

 

"מסי הוא יהודי", נכתב שוב ושוב כשהמצייצים צירפו תמונה שלו  חובש כיפה בכותל. "הוא תרם לנו את הנעליים כדי להשפיל אותנו", אמרו אחרים והיו גם תגובות שלא ראויות לפרסום.

 


קטע מהראיון במצריים: מסי מדבר ערבית

 

היו גם קולות ארים כמו של חאזם הימאם, כדורגלן עבר ידוע בארץ הנילוס, שהסביר שכדורגלנים ידועי שם בכל העולם תורמים את הנעליים היקרות שלהם למכירה פומבית והכסף הולך לצדקה.  "הג'סטה של מסי לא מראה בשום אופן שהוא מזלזל בנו. גם מוחמד א-חטיב (שחקן עבר נוסף) עשה אותו דבר עם הנעליים שלו, אז מה אתם רוצים ממסי".

 

הראיון עם מסי ארך שעה וחצי וכלל אפילו דברים שאמר בערבית אחרי שהקריא מכותרות שתורגמו לו מדברים שאמר לפני כן. כל זה לא עזר לו כמובן בסופו של דבר.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ