תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ניר ביטון: מכבי ת"א? זו לא אופציה מבחינתי

לא חושב על חזרה לארץ. ביטון |
קשר סלטיק בראיון: הנבחרת, יוסי בניון, המודל לחיקוי והשאיפות לעתיד
ניר ביטון ביסס את מעמדו כאחד הליגיונרים הבכירים של ישראל והפך לשחקן מפתח בנבחרת. בשבוע שעבר הוא אף ענד את סרט הקפטן בהפסד (2:0) בקרואטיה. בראיון ל"מעריב-השבוע" מדבר קשר סלטיק על עתידו בסקוטלנד, חושף את החלומות על הפרמייר-ליג ותוקף את אלו שמעזים לצאת נגד יוסי בניון.
ענדת את סרט הקפטן של הנבחרת בגיל 24. איך זה מרגיש?
"הרגשה מצוינת. החלום של כל ילד הוא לייצג את הנבחרת, ועם סרט קפטן זו הרגשה חלומית עוד יותר. גאווה גדולה, אבל לא יותר מזה. לא חשבתי על זה לפני, וכשקיבלתי את הסרט רציתי לעשות כמה שיותר עבור הנבחרת".
 
"גאווה גדולה". ביטון עם סרט הקפטן (אודי ציטיאט)
 
אתה הליגיונר הבכיר של ישראל? 
"המעמד שלי בסלטיק די טוב, וזה מה שהקנה לי את המעמד גם בנבחרת. בסופו של יום, מה שקובע זה היכולת שלי בסלטיק, ואני שמח שאני מציג יכולת טובה. נותנים לי שם קרדיט, ובכל פעם אני מנסה להוכיח את עצמי". 
 
בארץ טענו שבלי מאמן קבוע, המשחק מול קרואטיה היה מיותר. 
"כל משחק נבחרת זו הזדמנות להתגבש. אין משחק בלי משמעות, בין אם יש מאמן קבוע או לא. המשחק עזר לנו לצבור עוד ניסיון במעמדים כאלה ולהתחבר. כל אחד בא מרקע ומקום שונה. מי שטען שהמשחק הזה מיותר, אז באמת שאין לו מושג".
 
מה דעתך לגבי ועדת האיתור?
"לא ראוי ששחקנים יביעו את דעתם". 
 
מאמן כמו ניר קלינגר, למשל. יש לך כימיה טובה איתו. 
"הכל שטויות. מה זה כימיה טובה? אם לא אשחק טוב, גם אבא שלי לא ייתן לי לשחק".
 
"כימיה טובה? אם לא אהיה טוב, גם אבא שלי לא ייתן לי לשחק" (דני מרון)
 
יצא לכם לשחק מול לוקה מודריץ'. למדת משהו? 
"כשאתה משחק מול נבחרות עם שחקנים כאלה, אתה רוצה ללמוד ולראות מה הם עושים. בשבילי מודריץ' הוא מודל לחיקוי. לשחק נגדו הייתה חוויה וכיף גדול. שחקנים כאלה מוציאים ממך הרבה יותר. הלוואי שאוכל לשחק ברמות האלה".
 
אתה חולם לשחק איתו יום אחד בריאל מדריד? 
"כל מי שאומר ברצלונה או ריאל מדריד, חולם. רק יחידי סגולה יכולים להגיע לשם. כרגע אני נמצא במקום מדהים. החלום הוא אמנם לשחק בליגות הגדולות של אירופה, אבל כרגע זה עוד רחוק".
 

"בשבילי מודריץ' הוא מודל לחיקוי" (gettyimages)
 
בישראל מודעים למעמד שלך בסלטיק ולקרדיט מהאוהדים והתקשורת? 
"בסקוטלנד אני שומע פידבקים, אבל מנסה להתנתק. הכל תלוי במשחק שלי, ואם לא אשחק טוב זה ייעלם. כרגע אני בתקופה טובה. אני לא חושב על מה אנשים בארץ יודעים או חושבים. אני שמח שהגעתי למעמד הזה, אבל אני לא רוצה לעצור כאן ויש לי שאיפות". 
 
דיברו על התעניינות של ארסנל או סאות'המפטון. חתמת על הארכת חוזה בסלטיק, אבל הפרמייר-ליג זה הכיוון? 
"בכל הראיונות אמרתי שכרגע אני לא חושב לעזוב ונהנה מאוד במקום בו אני נמצא. לכל שחקן יש את השאיפות להגיע לרמות הכי גבוהות באירופה. לא אשקר, אני רוצה להגיע לשם".
 
שואף להגיע לרמות הכי גבוהות (gettyimages)
 
ואם תקבל הצעה מקבוצת מרכז טבלה ומטה? 
"אם אקבל הצעה מחמש-שש-שבע האחרונות בפרמייר-ליג, עדיף לי להישאר בסלטיק. לא חושב שסגנון המשחק הזה יתאים לי". 
 
אתה מעדיף לשבת על הספסל של ארסנל?
"עוד לא נולד הישראלי שיכול להגיד לא לארסנל, וזה לא משנה ספסל או לא. ברגע שיש הצעה מקבוצה כזו, אתה לא אומר לא. אני לא חושב שכישראלים יש לנו אפילו את הזכות לסרב, כי מה כבר עשינו בכדורגל. זה מה שאנשים שוכחים לגבי יוסי בניון. אני לא חושב שהיה או יהיה ישראלי ששיחק ברמות האלה. הוא שיחק בשלוש קבוצות צמרת בפרמייר-ליג והיה שחקן מוביל. על זה צריך להוריד בפניו את הכובע".
 
יצא לך לדבר איתו על מה שקורה עם האוהדים במכבי חיפה?
"לא חושב שמתפקידי לעסוק בזה. כבודו במקומו מונח, הוא אולי הכוכב הכי גדול שהיה בכדורגל הישראלי. לא מתפקידי לבוא לשאול אותו מה קורה או לא קורה. יש הרבה אנשים ששוכחים את מה שעשה, וזה מטבענו. זה האופי הישראלי. זה לא קרה רק ליוסי, זה קרה גם לאייל ברקוביץ' ולחיים רביבו. אני חושב שאנחנו קצת שוכחים את העבר וצריכים לתת קצת יותר כבוד לאנשים האלה. לשחק בליברפול, ארסנל וצ'לסי זה משהו שאין שני לו, ואני לא חושב שמישהו יכול להמעיט בערכו ולומר שהוא צריך לפרוש או לא צריך לפרוש. לא חושב שיש מישהו בארץ שיכול להעביר עליו בכלל ביקורת". 
 
"צריכים לתת יותר כבוד לאנשים האלה". בניון (אודי ציטיאט)
 
אם מכבי ת"א תציע לך לחתום אצלה? 
"עם כל הכבוד למכבי ת"א, שהוא מועדון גדול, כרגע זו לא אופציה עבורי". 
 
נחזור לסלטיק. עוד לא הבטחתם את האליפות. 
"יש עוד שמונה מחזורים לסיום, אנחנו ארבע נקודות הפרש על אברדין ומשחק חסר. אנחנו בעמדה טובה מאוד".
 
רגע השיא העונה זה המשחק נגד ריינג'רס בחצי גמר הגביע?
"בשנה שעברה שיחקנו נגדם, אבל זה לא היה אותו דבר. הם היו אז בליגה השלישית, ועכשיו הם בליגת המשנה ועולים בחזרה לליגה הבכירה. צריך להיות משחק מצוין. סיפרו לי ואמרו לי הרבה על היריבות בינינו, וזה משחק עם הרבה כבוד. מקווה שידינו תהיה על העליונה". 
 
"מכבי ת"א זו לא אופציה עבורי" (gettyimages)
 
איך אתה מסביר את הפריצה שלך בשנה וחצי האחרונות?
"הכל עניין של בטחון. תמיד האמנתי ביכולות שלי. שחקן כדורגל בנוי על בטחון, וברגע שיש בטחון, אתה עושה גם דברים שאתה לא רגיל לעשות. אני לא רוצה לעצור, אני רוצה להמשיך. להגיע לעוד מקומות".
 
יש עוד דברים שאתה צריך לשפר?
"יש המון דברים לשפר ותמיד יש מה ללמוד. אם אתה שלם עם עצמך ומבסוט מעצמך, זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות. כבר אמרתי שאני מסתכל על שחקנים כמו ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו, שתמיד שואפים ליותר, ואם הם כובשים 400 שערים, הם רוצים לכבוש 500. זו הגדולה שלהם, הם אף פעם לא שבעים. השאיפות שלהם הם להתקדם כל הזמן. גם לי יש שאיפות להתקדם, ואני מקווה להגשים אותן". 
 
כולם אומרים שאין סיכוי להעפיל למונדיאל 2018, שזה אבוד מראש. 
"מן הסתם, זו הגרלה קשה מאוד. הסיכויים נמוכים, אבל לא צריך להוריד מההתחלה את הראש ולהמעיט מערכנו. נבוא לכל משחק וניתן את כל מה שאנחנו יכולים. יהיה קשה מאוד לסיים באחד משני המקומות הראשונים, אבל נקווה לטוב".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ