תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ריאל מוכרחה למכור את רונאלדו

ריאל מוכרחה למכור את רונאלדו
אחרי ששבר כל שיא אישי, זה צריך להיות הקלאסיקו האחרון של הכוכב הפורטוגלי. דעה
קשה לדמיין את ריאל מדריד בלי כריסטיאנו רונאלדו. מי שבשבע שנים בלבד במועדון המלכותי, העשיר והמעוטר בתבל נכנס לספרי ההיסטוריה ושבר כל שיא אפשרי. מלך שערי ריאל מדריד אי פעם, מלך שערי ליגת האלופות בכל הזמנים והשני בטבלת כובשי כל הזמנים בספרד, מי שחצה את רף 350 הכיבושים במדי הבלאנקוס עם ממוצע כיבוש היסטורי (מעל שער למשחק), ושבעונה הנוכחית כבש 41 שערים ב-38 משחקים, ועם 28 שערי ליגה נמצא בדרך לתואר הפיצ'יצ'י ואולי לעוד נעל זהב אירופית.
 
אבל כמעט כל האגדות הגדולות האחרות של ריאל מדריד לדורותיה, החל בדי סטפאנו ופושקאש, דרך סנטיאנה וחנטו ועד ראול וקסיאס, זכו בהרבה יותר תארים קבוצתיים מרונאלדו. רק אגדה אחרת, זינדין זידאן, זכה בפחות תארים מהסופרסטאר, אבל הוא שיחק שנתיים פחות מהפורטוגלי במועדון אותו הוא מאמן כיום.
 
 
אי אפשר להתעלם מכך שעידן רונאלדו - למרות גדולתו האישית הסטטיסטית ההיסטורית - הינו קשה וכואב עבור ריאל. אליפות בודדת וליגת אלופות אחת יוקרתית ("הדסימה") שהגיעה אחרי כשלונות רבים הם ההיילייט. הבעיה היא כמובן שהתקופה הזו הגיעה מול הקבוצה כנראה הטובה בהיסטוריה - ברצלונה הגדולה בעידן מסי, שלא רק שהישגיה בליגה ובאירופה מאפילים על ריאל, היא מגלה יתרון במאבקים הישירים, ורשמה כמה תבוסות היסטוריות בשנים האלה (2:6, ו-0:4 בברנבאו, 0:5 בקאמפ נואו).
 

אין-ספור שערים, אבל מעט תארים. רונאלדו (gettyimages)
 
התיק הוא כמובן על המועדון כולו ולא על רונאלדו שבאמת נתן מעל ומעבר לכל דמיון. ההתמדה, הכושר והכשירות, העקביות, ההברקות, הסיומת, ההצטרפות מהצד והכניסות לרחבה, העליונות הפיזית, הדורסנות והרעב. כל החבילה. כריסטיאנו רונאלדו הוא השחקן השלם. גם במפגשים הישירים מול בארסה קשה לבוא לטענות למי שכבש 15 שערים בקלאסיקו. 
 
אז מה בכל זאת עומד נגד רונאלדו? היוהרה, ההצגות והבכי לשופט שהפכו אותו לדמות לא אהודה מחוץ לריאל ולקבל שריקות בוז והקנטות בכל משחק חוץ. הוא לא היה במיטבו במשחק החשוב ביותר בתקופתו בריאל, אף שבסופו ריאל חגגה בליסבון, בזכות ראמוס, די מריה ובייל את "הדסימה" (יחד עם זאת, ראוי לזכור שרונאלדו נגח שער ניצחון בגמר הגביע מול בארסה וכבש גם שערים מכריעים בזכיות בסופרקאפ הספרדי והאירופי).
 
אבל כשמסתכלים לעתיד, יש שני עניינים מרכזיים שהם יותר חשובים: האגו העצום של רונאלדו, שמתבטא על המגרש, במגרש האימונים, בחדר ההלבשה ולעיתים מול המצלמות (אותה התבטאות אומללה ומזלזלת כלפי חבריו אחרי ההפסד בדרבי מול אתלטיקו לפני חודש). האגו הזה שבזכותו הפורטוגלי כה מצליח אבל עלול גם לאיים להגביל את הפריחה של כוכבים לצידו (מתבטא למשל בלקיחת כל כדור חופשי מעמדה מאיימת למרות אחוזי דיוק איומים שיש לו). 
 
העניין השני הוא הגיל והכושר. בגיל 31 רונאלדו הוא עדיין פנומן, ברמה הפיזית וביכולת הכיבוש. אבל למרות המספרים המפוצצים שהוא מעמיד העונה, אפשר לסמן ירידה ביכולתו: רונאלדו אמנם מרבה להפציץ יותר משער במשחק (ולכן כבש 28 גולים ב-30 מחזורים), אבל אם בוחנים לעומק מגלים שכבש רק במחצית ממשחקי הליגה העונה (15/30), ובכשליש בלבד ממשחקי החוץ (5/14).
 

הקיץ זה הצ'אנס האחרון לעשות עליו קופה? פרס ורונאלדו (gettyimages)
 
רונאלדו עדיין מסתדר פיזית עם הרבה שחקני הגנה, אבל הוא איבד משהו מהעליונות הפיזית (היציאה מהמקום, הניתור) שהייתה לו לפני מספר שנים. וזה בולט כשהמשחק צמוד. במעט פעמים בליגה השנה רונאלדו כבש את השער הראשון לזכות ריאל. רונאלדו מפציץ את עיקר שעריו כשהקבוצה כבר ביתרון, והגנת היריבה נפתחת ומאפשרת לריאל התקפות מעבר מהירות, בהן CR7 ארסי יותר מנחש זעמן. אגב, דווקא בזכות היכולת של רונאלדו במגרש פתוח, הוא מסוגל - אם יהיה במיטבו - לפרוח בשבת בקאמפ נואו.
 
לאור היכולת של ריאל לאחרונה, סיכויי הזכיה שלה בליגת האלופות העונה נוטים לרעה. ואם העונה הזו אכן תסתיים בלי תואר, ריאל בהחלט צריכה לשקול את מכירתו של רונאלדו. אבל זאת - בהינתן שריאל תורשה לרכוש שחקנים בקיץ. כזכור, הבלאנקוס (וגם אתלטיקו) ספגו עונש איסור רכש שחקנים לקיץ הקרוב ולחודש ינואר הבא. אמנם העונש בוטל זמנית, אבל אם הערעור לפיפ"א (וגם הערעור לבית הדין העליון לספורט שצפוי להגיע בעקבותיו) יידחו לפני 1 ביולי, ריאל לא תוכל לרכוש שחקנים בקיץ. רוב הסיכויים שעורכי הדין של ריאל יצליחו למרוח את הדיונים כך שבקיץ היא תוכל לרכוש שחקנים. 
 
ואם אכן זה יקרה, אז תיתכן פרידה מרונאלדו שיחסיו עם פלורנטינו פרס מעורערים, לפי דיווחים במדריד. יש לזכור שאמנם פרס החתים את הכוכב הפורטוגלי, אבל לא התלהב לעשות כך ובעצם נאלץ לחתום על סיכומים שנשיא ריאל הקודם רמון קלדרון השיג עם מנצ'סטר יונייטד. פרס הוא לא רק נשיא ריאל, הוא האיש הכל יכול, המנהל המקצועי וזה שקובע כיום הכל. 
 
בכל מקרה, כעת ריאל מסוגלת למכור את רונאלדו למועדון גדול ועשיר אחר ולעשות עליו קופה שמנה מאוד. בכך ריאל תוכל לנסות לצאת לעידן חדש, חופשי ומשוחרר יותר, בלי הלחץ הגדול של רונאלדו מההופעות ומהמספרים שמספק ליאו מסי. מדריד מסוגלת ליצר סוללה התקפית חדשה ודינמית עם אובאמיאנג או לבנדובסקי וגם מוראטה. אגב, זה גם לא רעיון רע להחזיר את היגוואין ודי מריה.
 

ריאל תודה בטעות ותחזיר אותו? די מריה (gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ