תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

חמד, כיאל וביטון עלולים לסיים דרכם בבריטניה

ניר ביטון. מה יהיה אחרי יוני? |
אם בריטניה תפרוש מהאיחוד האירופי, יבוטל בה חוק בוסמן המאפשר ניידות זרים

האם ניר ביטון מסלטיק ושני שחקני ברייטון, בירם כיאל ותומר חמד יצטרכו בשנה הבאה לעזוב את האי הבריטי? אם לא יהיו להם מספיק הופעות בנבחרת ישראל הם יצטרכו לעזוב אם בריטניה תפרוש מהאיחוד האירופי. 

 

לפי החישוב בבריטניה, רק ל-23 מתוך 180 שחקנים בצ'מפיונשיפ שהם לא בריטיים, יש להם כרגע אישורי עבודה על פי מספר ההופעות שלהם בנבחרת. לאף אחד מתוך 53 משחקני הליגה הסקוטית אין כרגע אישור לשחק אם הסקוטים יהיו מחוץ לאיחוד האירופי. חמד וביטון שהופיעו בסגל הנבחרת יותר מכיאל, נמצאים בבעיה קטנה יותר.

 

בריטניה עלולה להחליט להיפרד מהשוק האירופי במה שקרוי באנגליה "ברקסיט" וההחלטה תתקבל עד ה-23 ביוני. אם אכן בריטניה תתנתק מהאיחוד האירופי, חוק בוסמן שמאפשר תנועה חופשית של שחקנים בין מדינות בשוק האירופי, יבוטל

 

במקרה כזה, יותר ממאה כדורגלנים שיש להם דרכונים אירופים לא יוכלו לשחק יותר בפרמיירליג אלא אם יוכיחו שהם שחקנים קבועים בנבחרת שלהם. זה היה הנוהל עד להחלטה של חוק בוסמן ואותו נוהל קיים לכדורגלנים מחוץ לאיחוד האירופי. 

 

סוכני כדורגל באנגליה טוענים שלא פחות מ-400 כדורגלנים בליגות השונות יאבדו את הרישיון שלהם לשחק בליגה ויצטרכו להמציא למשרד הפנים הבריטי הוכחות שהם שיחקו מספיק משחקים בנבחרות שלהם כדי שיוכלו לשחק בקבוצותיהם.

 

סוכנת השחקנים רייצ'ל אנדרסון אמרה: "אם בריטניה תעזוב את האיחוד תהיה לכך השפעה ענקית על מעמד השחקנים בקבוצות ובחלק גדול מהמועדונים יצטרכו להשיג שחקנים אחרים. חצי מהפרמיירליג יצטרכו אישורי עבודה בבריטניה. בעתיד הקרוב זה יהיה נזק גדול לכדורגל האנגלי, אבל בטווח הארוך אולי זה ייאלץ את האנגליות לטפח שחקנים צעירים מקומיים". 

 

המנכ"לית של ווסטהאם, קרן בריידי, שבעבר ניהלה מאבק להעיף את אברם גרנט מהקבוצה, כתבה מכתבי אזהרה למועדונים באנגליה שהם צריכים להתכונן למצב בו אנגליה תפרוש מהאיחוד האירופי.

 

מועדונים כמו אסטון וילה, ניוקאסל ו-ווטפורד עלולים לאבד כל אחד 11 משחקני הסגל שלהם. צ'רלטון אתלטיק מה'צמפיונשיפ בה אימן גיא לוזון, תאבד 13 שחקנים.

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ