תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

אבוקסיס ראוי להיות המאמן הלאומי

אבוקסיס. עבודה שקטה ויסודית |
כשמסתכלים איך משחקת בני סכנין, רואים את השיטה שצריכה הנבחרת

1. הסתכלתי על אלי גוטמן ושאלתי את עצמי איך יכול להיות שהוא צריך טיל קרקע-אוויר מהמם של ניקוליץ' כדי לחלץ ניצחון מהפועל עכו, ואם הוא מבין מה היה סוד כוחו בקבוצה הכי גדולה של הפועל ת"א, שאותה הדריך בין 2008 ל-2011. התשובה היא יוסי אבוקסיס.

 

ועדת האיתור המהוללת עסקה באיתור מועמדים לאימון הנבחרת, ושכחה להסתכל בנבחרת עצמה. מאז גיורא שפיגל לא היה פה שחקן כדורגל מצוין שהפך למאמן גדול, וצריך להסתכל על הדרך בה משחקת בני סכנין, על חומר השחקנים, על האגו הקטן ועל האומץ הגדול ולשאול: האם לא זו הדרך שאנחנו מבקשים מנבחרת ישראל, אגו קטן ואומץ גדול? עוד לא מאוחר.

 

2. אבל גם יוסי אבוקסיס יודע שאלמלא עמד מולו ולדימיר סטויקוביץ', ספק אם היה חוזר מהמהפך שכפתה עליו מכבי חיפה עם השערים של פלט ועטר. חלק נכבד מאוהדי מכבי חיפה מעריץ את שוער נבחרת סרביה, אבל מצטער לומר את זה פעם נוספת: שוער אוברייטד. שוער שיוצא ומשאיר שער ריק, מול שחקן (ז'אורז'יניו) שנסגר על ידי בלם (קינן) בדרך לקו הרוחב, הוא שוער שחושב שגודל ונוכחות זה מספיק.

 

הצגה של סכנין עם סיוע של סטויקוביץ' (ערן לוף)

 

יכול להיות שהיציאה המיותרת הזו עלתה למכבי חיפה במיליונים רבים של שקלים כי לא להגיע לאירופה גם העונה זה לוקסוס שיעקב שחר כבר לא יוכל להרשות לעצמו. לבנות מסורת באירופה בלי ניקוד זה משהו שקשה מאוד לעשות בעידן בו גולדהאר וברקת שולטים. זה סוף עידן.

 

3. אפרופו שוערים יהיה מעניין מה יעשו תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, והיועץ המשפטי, עו"ד אפרים ברק, נוכח תנועת השחיטה שביצע שוער הפועל ת"א, אריאל הרוש, כלפי עוביידה חטאב, תנועה שנעלמה מעיניו של השופט אוראל גרינפלד.

 

אריאל הרוש. האם יוענש על מעשיו? (עדי אבישי)

 

נכון שחטאב (זוכרים את התקרית שלו עם ערן זהבי?) מתגלה כתאומו של עלי חטיב, אבל כדורגל שמתיימר לתרבות, להבאת ילדים ומשפחות, לחינוך, לא יכול להתעלם מתגובות לא מרוסנות. לא מתאים לאריאל הרוש, אבל לא מתאים גם לכדורגל פה. הלוואי והפועל ת"א תגיב לכך יותר מהר מאשר ההתאחדות, זה יוכיח בגרות.   

 

4 מכבי נתניה ירדה. יכולנו לכתוב את זה מזמן, אבל כעת היא נשרה רשמית. שלומי דורה הוריד אותה בניצחונו השני העונה. הניצחון הראשון שלו היה הניצחון היחיד של נתניה בליגה. מדהים ואפילו מרגש שלמשחק הירידה הגיעו עד לקריית שמונה אוהדים. זה לא נותן תקווה להמשך דרכו של המועדון, אבל זה רק מראה כמה שנתניה זה סיפור עצוב.

 

נתניה נפרדת רשמית מליגת העל (דני מרון)

 

נתניה חסרה השנה מזל מההתחלה ועד הסוף. הפציעות, ההחמצות, השטויות, מאבקי הכוחות, השופוני המיותר של אוסידון ופיירברג. כל כך הרבה החלטות לא נכונות התקבלו וכל כך הרבה החלטות נכונות לא נלקחו. אחת מהן היא ללכת לפירוק העונה. זה הרי יקרה, במוקדם או במאוחר, אז לפחות לנצל את העונה האומללה הזו כדי לשלם את המחיר התקנוני ואולי גם להוציא את הקבוצה מהידיים הלא נכונות.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ