תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בית"ר חייבת להיפרד מה"שכונה" וה"שוק"

לא אותה ליגה | צילום: דני מרון
כדי לקחת תואר בעידן זה צריך לדעת להתבגר. זכריה על בלון שהתפוצץ
הכל כבר היה מוכן למבחן הבגרות של הקבוצה. מסביבה כבר מדברים על אליפות, העונה הטובה שהיא נותנת פתחה את התיאבון לכולם, התקשורת התלהבה. הכל – באמת הכל – היה כבר מוכן, אבל אז בית"ר ירושלים עלתה למשחק מול הפועל באר שבע בטדי ונראתה כמו קבוצת מרכז טבלה בליגה השניה שמארחת במשחק בית קבוצה מצמרת הליגה הראשונה (לשם ההגינות, נציין שלאחר ניכוי רעשי הרקע וההשפעות של המומנטום - אלה, פחות או יותר, יחסי הכוחות בין שתי הקבוצות).
 
לא ברור מה הקטע של בית"ר ירושלים עם באר שבע, אבל בשלושת המשחקים ביניהן העונה אפשר היה בקלות לראות מי קבוצת כדורגל רצינית, מאומנת ומתוכננת, ומי נראית כמו חוג כדורגל בקייטנה של ועד עובדי סולל בונה. מה שעוד יותר מוזר הוא שבשני המשחקים מול מכבי ת"א העונה, השכונתיות הלא תיאמן הזו של בית"ר ירושלים דווקא סידרה לה 4 נקודות. האם ברק בכר יודע על סלובודאן דראפיץ' משהו שסלבישה יוקאנוביץ' ופטר בוס לא הצליחו לקלוט? האם סתם מדובר בצירוף מקרים (שלוש פעמים זה לא ממש מקרי, בכל זאת)? שאלות לא פשוטות. הנה משחק נחמד, סתם כדי שבבית"ר יוכלו לחטט לעצמם בפצע עוד קצת: שלושה ניצחונות על ב"ש העונה היו מביאים אותם למקום השני, חמש נקודות ממכבי ת"א. כלומר, למצב שבו לו היו מנצחים עד סוף העונה, התואר היה מגיע לטדי.
 
 
מה שעוד יותר מוזר הוא איך גורמים מסביב למועדון שמייבש מחוץ למגרש את אחד השחקנים הכי טובים שלו בגלל ויכוח על ענייני חוזה, לכאורה כמובן, מעזים לדבר על אליפות בעונה הבאה ועל להמשיך את המומנטום הנהדר מהעונה הזו עד התואר. באיזה סרט אתם חיים שם, בעיר הקודש פינת מיאמי? על מה אתם בונים? מישהו יכול לדמיין את ערן זהבי לא פותח בכל משחק בהרכב של מכבי ת"א? יש איזשהו תרחיש שבו הפועל ב"ש מעמידה את אליניב ברדה לוועדת משמעת בגלל אי הסכמות על חוזה עתידי? זו התנהגות של קבוצת מרכז טבלה בינונית. ואגב, אולי זה מה שבית"ר ירושלים באמת שווה. הרי בינתיים, בפלייאוף העליון, היא ניצחה בסך הכל את מכבי חיפה. לא חוכמה גדולה, בלי להעליב אף אחד. וזה שהיא ברחה לשאר הליגה שאיננה הפועל ב"ש ומכבי ת"א עדיין לא הופך אותה למשהו שיכול להתחרות בשתי הקבוצות המסודרות, המאורגנות, החכמות והמקצועניות האלה.
 

מתי יתבגרו? (דני מרון)
 
בית"ר ירושלים צריכה להבין: כדי לקחת אליפות בעת החדשה, בשנים האלה, צריך להתאים את עצמך לסטנדרטים החדשים שנקבעו פה. הסטנדרטים האלה נקבעו – אין מה לעשות – על ידי מכבי ת"א. אי אפשר לקחת אליפות כשהאסוציאציה הראשונה שנדבקת לשם של הקבוצה היא "שכונה", והשניה היא "שוק". אי אפשר. 
 
עוד דבר שכדאי לא להתעלם ממנו זו העובדה שבית"ר לא ממש הדהימה והרשימה העונה, חרף צבירת הנקודות המרשימה יחסית שלה. זו קבוצה שהוציאה פעמיים תיקו מהפועל ת"א, הפסידה לבני יהודה, הצליחה לאבד נקודות לנתניה ולהפועל חיפה. והפעם היא תפסה יריבה שהאווירה סביבה (בניגוד גמור לאווירה שנבעה מתוכה, אגב), הייתה כזו של "רק עוד מהלומה אחת והיא עפה לקרשים". מעניין כמה אנשים שמו 1 או X בטופס הווינר שלהם אתמול. 
 
אבל בית"ר נכשלה שוב, והראתה שהיא עדיין לא מוכנה ולא יכולה לגדול ולהתבגר. שוב התברר שבית"ר ירושלים פשוט לא מסוגלת – כמועדון, אין פה אשם אחד – להתעלות מעל הבינוניות שהיא מדשדשת בה.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ