תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הפועל באר שבע מנפצת שיא אחרי שיא, זהבי נצמד לעטר

בכר כבר עקף את אלישע לוי |
רשימת ההישגים של בכר מתארכת. עמיקם עם סיכום המחזור במספרים

1. ברכות להפועל ב"ש, ששברה השבוע שיא מועדון – 69 נקודות בעונה אחת – שכנראה עוד ישופר באופן ניכר עד לסיום העונה. השיא הקודם, 68 נקודות, נקבע רק לפני כשנתיים.

 

בתוך כך, השוו האדומים מבירת הנגב גם שיא מועדון בן 48 שנה, כשהשיגו 21 ניצחונות בליגה הבכירה, אלא שאז זה הושג בעונה שבה שוחקו 60 משחקים, ואת 21 הניצחונות הפעם היא השיגה ב־29 משחקים בלבד, שלא לדבר על שיא ה־25 משחקים ללא הפסד והפרש השערים - פלוס 33 - שכרגע טוב ב-10 שערים משיא הפרש השערים של המועדון שנקבע בשנתיים הקודמות.

 

 

2. גם בן שהר קבע שיא אישי. הוא כבש את כל שני השערים שנכבשו במשחק שבו שיחק והובקע בו יותר משער אחד. שהר נוטה לכבוש את כל שערי קבוצתו בדיוק באותו תקופה בשנה: לפני שנה, במדי ווילם טווי ההולנדית מול דודרכט, ולפני שבע שנים במדי דה חראפשחאפ מול נק ברדה, אבל הפעם מדובר בשני השערים היחידים במשחק. שהר אגב, נכנס לרשימת 400 הכובשים הגדולים בכל הזמנים בעונתו השנייה בלבד בליגת העל, אחרי שכבש 22 שערים ב־51 משחקים, ממוצע של 0.43 שערים למשחק. יש רק שחקן פעיל אחד בין כובשי 500 השערים הטובים בכל הזמנים שממוצע השערים שלו טוב משל שהר – ערן זהבי.

 

שהר. מתעורר במאני טיים אפילו טוב משחשבתם (דני מרון)

 

3. זהבי, שרחוק רק שער אחד ממחסום 30 השערים שהציב נסים אלמליח ז"ל לפני 61 שנה, השווה את כמות השערים השנייה בהיסטוריה לשחקן בליגה הראשונה, כמות שרק הוא עצמו השיג ב־2014. זהבי אגב יהיה מלך השערים של מכבי ת"א עונה שלישית ברציפות. האחרון שעשה זאת במכבי היה אלירן עטר, שהיה מלך השערים בשלוש העונות קודם לכן. שיא המועדון שייך לגיורא שפיגל, שזכה במלכות השערים במשך 6 עונות רצופות (בין 1965 ל-1971).

 

4. מכבי נתניה שברה השבוע שיא ישראלי שלא חשבנו שיישבר. עומר פרץ היה למאמן החמישי שהדריך את הקבוצה העונה, אחרי שלומי דורה, גיא צרפתי, ראובן עטר ומנחם קורצקי. היו קבוצות שארבעה מאמנים עברו על הקווים שלה, ורק אחת החליפה 4 מאמנים במהלך העונה – מכבי הרצליה בעונת 1999/00 – אבל אז היו ארבעה מאמנים שונים לקבוצה, מכיוון שאלי דריקס אימן אותה באותה עונה בשתי תקופות שונות.

 

5. השיא הוא גם של הליגה. המשרה של פרץ היא ה־31 של מאמן העונה בליגה, למרות שלא באמת 31 מאמנים שונים עבדו השנה בליגת העל, אלא פחות, בגלל הכפילות של חלק מהמאמנים שהחלו בקבוצה אחת ועברו לקבוצה אחרת. בכל מקרה, שיא המאמנים בעונה אחת שייך לעונה הכפולה ב-1967/68, אז עבדו 36 מאמנים שונים בליגה של 16 קבוצות. באותה תקופה, בגלל פרוץ מלחמת ששת הימים וניתוק היחסים הדיפלומטיים עם מדינות הגוש הסובייטי, לא שבו חלק מהמאמנים לארץ אחרי המלחמה.

 

זהבי. צריך לכבוש עוד פעם אחת כדי להשוות את השיא (דני מרון)

 

6. עוד במכבי נתניה, אבל בהקשר אחר. רוני לוי הדריך בשבת בפעם ה־285 משחקי בליגה הראשונה, ובכך חלף על פני שמואל פרלמן ז"ל, והפך למאמן הנתנייתי עם מספר ההופעות הגדול בליגה הראשונה מאז קום המדינה.

 

7. מאור בוזגלו בישל שלשום בפעם ה־68 בליגה הראשונה וכעת הוא רחוק רק בישול אחד בלבד מאייל ברקוביץ', שנמצא לפניו עם 69 בישולים (בשמונה עונות בלבד בליגת העל).

 

בוזגלו מגיע לברך אחרי בישול נוסף. מתקרב לקוסם (דני מרון)

 

8. לידיעת הקורא ההדוק ירון הוכנבוים, שנוהג לכבד את שחקניו בעוגה חגיגית ערב משחק חגיגי, ועשה זאת בשישי האחרון לאחמד קאסום לפני משחקו ה־300 בליגה. אז ככה, פספסת את ההופעה ה-200 של גיא דיין שהייתה בשבת, ושלא תפספס את ההופעה ה־300 של מושיקו מישאלוב, שצפוי לעשות אותה בעוד שני מחזורים.

 

9.  ואנקדוטה קטנה לסיום. שמשון/ת"א עלתה ביום שישי לליגה ב', 42 שנה אחרי שעלתה בפעם האחרונה ליגה, אז מליגה א' צפון חזרה לליגה הלאומית. מזל טוב! 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ