תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לשבור קללה, ולקבל הכרה: בונאבנטורה מחכה ליובנטוס

לשבור קללה, ולקבל הכרה: בונאבנטורה מחכה ליובנטוס
קשר מילאן פרח עם מיכאילוביץ', סומן ע"י קונטה אבל בנבחרת לא מצא מקום
משחקים מול יובנטוס תמיד היו מרגשים עבור ג'אקומו בונאבנטורה. הקשר המחונן הודה לא פעם כי אהד את הגברת הזקנה בנעוריו, והמודל שלו לחיקוי היה אלסנדרו דל פיירו. "הוא האליל, תמיד נהניתי לראות אותו משחק ורציתי לשחזר את ביצועיו. אם אגיע לרבע ממה שהשיג, אהיה מאושר", אמר בונאבנוטורה בתחילת דרכו באטאלנטה, הקבוצה שגידלה אותו.
 
רצה הגורל, ומשחקו האחרון של דל פיירו במדי יובנטוס התקיים במאי 2012 דווקא נגד אטאלנטה. הנסיך הנצחי היה שם עם מספר 10 על גבו, ומנגד עלה עם מספר 10 בונאבנטורה, שהעיד בדיעבד: "אני חושב שהתרגשתי אפילו יותר מאלסנדרו עצמו". הוא היה גאה להיות חלק מהתפאורה באירוע כה מכונן, ואולי אפילו רצה לראות את דל פיירו כובש. זה אכן קרה, בניצחון 1:3 של יובה. באותם ימים, חלם ג'אקומו לחתום מתישהו בקבוצתו האהובה ולהיות היורש. זה לא היה מופרך - יובנטוס אכן עקבה אחרי הפליימייקר האלגנטי. לא היה קשה להבחין בראיית המשחק המשובחת שלו, ואטאלנטה סימנה אותו כשחקן שעשוי להכניס לקופת המועדון כסף רב.
 
 
בסופו של דבר, יובנטוס הסתדרה מצוין בלעדיו, ובקיץ 2014 היה בונאבנטורה קרוב לחתום דווקא באינטר. המגעים המתקדמים כמעט הניבו פרי, אך פוצצו ברגע האחרון, ואז נכנסה לתמונה מילאן. אדריאנו גליאני התערב אישית, ו-7 מיליון יורו עשו את דרכם לברגאמו בשעות האחרונות לפני סגירת חלון ההעברות. מבחינת בונאבנטורה, ההתפתחות לא היתה צפויה, אבל הוא בכל זאת שמח להגיע למועדון פאר ונתן את הסכמתו בלב שלם. "הגיע הזמן להתקדם", הוא אמר. בגיל 25, זה אכן היה מתבקש.
 
אוהדי הרוסונרי היו ספקנים לגבי איכויותיו של הרכש, שלא נתפס כיוקרתי במיוחד, והעונה הראשונה של בונאבנטורה בסן סירו הייתה פושרת למדי. הוא רשם מספר משחקים מצוינים, ואף כבש 7 שערים, אך בשורה התחתונה לא הצליח המאמן פיליפו אינזאגי למצוא משבצת מתאימה עבורו. לכן כה חשובה הייתה הפריצה העונה, בהדרכתו של סינישה מיכאילוביץ'. ג'ק, כפי שהוא מכונה בחיבה, פרח בתפקיד חופשי אצל המאמן הסרבי, והחל לקחת מנהיגות. ההצגה בניצחון על לאציו באולימפיקו, עם שני בישולים אמנותיים, הפכה אותו ללהיט של ממש. הקבוצה כולה גילתה חוסר יציבות, אבל בונאבנטורה זכה לשבחים על בסיס כמעט שבועי.
 

בונאבנטורה, פרח תחת מיכאילוביץ' (gettyimages)
 
רוב שחקני מילאן אוהבים לעבוד עם מיכאילוביץ', ועבור בונאבנטורה שיתוף הפעולה הזה חיוני ביותר. העובדה כי סיכוייו של הסרבי להישאר על הספסל בעונה הבאה נראים כעת קרובים לאפס, לאור הביקורת הקטלנית מצד סילביו ברלוסקוני שלא מסוגל לתת לאף מאמן לבנות את היסודות בשקט תעשייתי, הרסנית עבור הקבוצה ובעייתית מאוד מבחינת הקשר. למעשה, אם תובס מילאן בשבת על ידי יובנטוס, ייתכן ומיכאילוביץ' יפוטר כבר בשבוע הבא. כריסטיאן ברוקי, מאמן הקבוצה הצעירה, מתחמם על הקווים ומוכן לקחת את המושכות, לכל המאוחר בקיץ. הדבר מעמיד בסימן שאלה גדול את עתידו של בונאבנטורה, ולא מפתיע לראות את שמו מקושר לצ'לסי.
 
המאמן הלאומי אנטוניו קונטה כבר חתם על חוזה ל-3 שנים בסטמפורד ברידג', וסימן את בונאבנטורה כיעד אפשרי לחיזוק הסגל הכחול. הקדנציה הגרועה ביותר בקריירה של קונטה הייתה באטאלנטה, בה עבד במשך חודשים ספורים בעונת 2009/10, אבל הוא הותיר רושם לא מבוטל על הקשר. "הוא ג'נטלמן אמיתי, והיו לו רעיונות נהדרים. זו הייתה תקופה קצרה, אך למדתי ממנו המון", הוא אמר פעם. נראה כי גם בונאבנטורה השאיר רושם חיובי אצל קונטה, והשניים עשויים אולי לשוב לשתף פעולה בפרמייר-ליג. אבל למה לא בנבחרת במהלך יורו-2016? זו שאלה שאוהדי מילאן רבים לא מפסיקים לשאול.
 

ייקח את בונאבנטורה לצ'לסי? קונטה (gettyimages)
 
למרות ההערכה המקצועית של קונטה כלפי בונאבנטורה, הוא העניק לו הופעה קצרצרה אחת בלבד כמחליף במשחק ידידות בשלהי 2014. בנוסף, ישב הקשר על הספסל ב-3 משחקים במוקדמות, וזה היה מקומו גם במפגש הידידות מול ספרד בשבוע שעבר. הוא עשוי להיכלל בסגל לאליפות אירופה כשחקן גיבוי, וגם זה לא מובטח - נדרשת יכולת גבוהה בשבועות הקרובים. היש במה טובה יותר מאשר הקרב הביתי מול האלופה והמובילה? אם יצטיין וינצח, עשוי בונאבנטורה לסייע הן לעצמו והן למיכאילוביץ'. 
 
ואם זה לא מספיק, זה יהיה ההישג הראשון שלו מול הקבוצה אותה אהד עד לא מכבר. המאזן של בונאבנטורה מול יובנטוס, עם דל פיירו ובלעדיו, לא יכול להיות גרוע יותר - 9 הפסדים ב-9 משחקים. בנובמבר הוא שיחק היטב מול הגברת הזקנה בסיבוב הראשון, אך מילאן הפסידה בכל זאת 1:0 משער של פאולו דיבאלה. האם בפעם העשירית יצליח ג'ק לשבור את הקללה?
 

ישבור את הקללה מול יובנטוס? (gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ