תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הסיפור שלא נגמר: דרמת אצילי, מאחורי הקלעים

מה יעלה בגורלו? |
קשר בית"ר ירושלים הודח מהסגל כתוצאה מתקשורת לקויה. הכל כאן
גם אם המשחק בין בית"ר ירושלים למכבי תל אביב לא היה מספק דרמה ענקית או אפילו מסתיים ב-0:0 משמים, כותרת גדולה מהערב בבלומפילד לא היה קשה למצוא. עוד לפני שריקת הפתיחה, המאבק בין אלי טביב והמועדון לעומר אצילי עלה שלב, כאשר הקשר סירב לפתוח ובתגובה הודח מהסגל. אז מה באמת קרה באותן דקות דרמטיות? הסיפור המלא לפניכם. 
 
במהלך כל השבוע שקדם למשחק, הראש של אצילי כלל לא היה בכדורגל, זאת בעקבות הסאגה שהתפתחה לאחר סירובו לחתום על החוזה החדש שהציע לו הבעלים אלי טביב. אצילי אמנם התאמן כרגיל, אבל נראה לא מרוכז ואף נטש את האימון המסכם בגלל העובדה שלא תורגל בהרכב.
 
 
אלא שלמרות שלא נתן לקשר את חולצת ההרכב במשחקים הפנימיים, התגבשה אצל סלובודאן דראפיץ' החלטה לפתוח עם אצילי מול מכבי ת"א, ככל הנראה משתי סיבות. ראשית, דראפיץ' הרגיש שדווקא טוויסט כזה בעלילה יחזיר את שמחת החיים לקשר והוא יעלה לדשא ויראה את הניצוצות שהפכו אותו לאחד השחקנים הטובים בארץ. הסיבה השנייה הייתה הרצון של דראפיץ' להפתיע טקטית את פטר בוס, מאמן הצהובים, שכלל לא נערך לאפשרות שאצילי יפתח.
 
דראפיץ' הזמין את אצילי אליו לחדר ואמר לו: "אני רוצה לפתוח איתך בהרכב", אך לתדהמתו קיבל תשובה שלילית מהשחקן. "אני מעדיף שלא לשחק  אני לא רוצה לפגוע ביחסים שלך עם אלי", אמר הקפטן לשעבר. דראפיץ' ניסה לשכנע את אצילי ואמר: "הכל בסדר, דיברתי עם אלי ואני יודע מה אני עושה". גם זה, כידוע, לא שיכנע את הקשר - שהודח מהסגל. 
 

פעל על דעת עצמו. אצילי (ערן לוף)
 
הנחרצות של אצילי עוררה חשד אצל טביב והמאמן לפיו סירובו לשחק היה בעצם הוראה של סוכנו רונן קצב, המצוי בנתק מוחלט עם הבעלים. מאוחר יותר, עם זאת, התברר שאצילי, שהופתע מאוד מהרצון לפתוח איתו, היה ללא הנייד שלו בעת שקיבל את ההחלטה ולמעשה לא הייתה לו את האפשרות להתייעץ עם קצב בנושא. במועדון הבינו כי הקשר קיבל את ההחלטה על דעת עצמו ובהסתמכות על כל מה שקרא ושמע בתקשורת, וכי סוכנו לא היה מעורב בכך.
 
אם כן, חוסר הבנה וחוסר תקשורת הן אלו שתרמו לדרמה הגדולה שהתרחשה לפני המשחק המסקרן בבלומפילד, וכעת עתידו של אצילי בבית"ר ירושלים לא ברור. "עומר בסך הכל ילד בן 22 והוא נתקע בין שני כרישים כמו אלי ורונן. צריך להבין שאף אחד לא רוצה להיקלע לסיטואציה הזאת ואי אפשר לשפוט את עומר על ההחלטה הזו", אמרו חבריו לקבוצה.
 
יממה לאחר האירועים מלקקים כל הצדדים את הפצעים. בסביבתו של אצילי מצטערים בוודאי על כך שלא עלה למשחק מול מכבי תל אביב, בעוד שבבית"ר מבינים שטעו כשהוציאו החוצה את הכביסה המלוכלכת ויצרו הד שלא תרם לאיש ולמעשה רק הזיק לכולם. 
 

איך תסתיים הסאגה? טביב (עדי אבישי)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ