תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

וואקמה ומליקסון החזירו את ההרתעה

וואקמה ומליקסון החזירו את ההרתעה
הקבוצה של בכר מצליחה להתמודד בצורה מעוררת הערכה עם הלחץ שמוטל עליה, השאלה אם תדע לעמוד מול ערן זהבי. וגם: האם ק"ש תשרוד בליגה?

1. איך שלא תסתכלו על זה, הפועל ב"ש נותנת עונה גדולה. הבעיה שלה היא ערן זהבי, שיוצר מחסום בלתי עביר בין עונה מופלאה לתואר אליפות. ב"ש מתגברת על המתח העצום, על הלחץ הבלתי אפשרי ועל כובד משקלה של ההיסטוריה ועדיין מצליחה לשמור על 26 משחקים רצופים ללא הפסד ועל יכולת לפרק קבוצה טובה כמו בני סכנין בתוצאה משכנעת.

 

לפעמים ברק בכר מאחר בהפעלת הרוטציה ולפעמים הוא פוגע בה בול. טוני וואקמה ומאור מליקסון, גיבורי פער חמש הנקודות שהשיגה הקבוצה במהלך העונה על מכבי ת"א, הם אלה שהחזירו לב"ש את מימד ההרתעה.

 

 

2. בשני במאי יתקיים משחק העונה בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע. באותו יום יחשיכו אוהדי הפועל ת"א את פורום האוהדים שלהם, במלאת 18 שנה למאורעות 'משחק השרוכים' הבלתי נשכח. במהלך השנים העצימו האוהדים האדומים את המיתוס כאשר הפכו את גיבורי אותו משחק – סרג'ן צ'ולקוביץ', אלישע לוי ובעיקר איתן טייב והפועל בית שאן – לגורמים בלתי רצויים.

 

אלישע לוי. גורם בלתי רצוי בוולפסון (ערן לוף)

 

מה שבעצם עוות במהלך השנים הללו הייתה המציאות הבלתי נתפסת, לפיה אילו כבשה בית"ר ירושלים בתוך דקה משערו של אלמוג חזן את שער הניצחון שלה, איש לא היה מדבר על המשחק הזה עד עצם היום הזה. בפעולה שבה קבוצה מפסיקה לשחק – ולא משנה מאיזו סיבה – יש קבוצה שצריכה לנצל את המצב, אבל בית"ר ירושלים לא הצליחה לנצל. נתנו לה והיא לא הצליחה לקחת. וכך נולד משחק השרוכים.

 

הסיבה לכך היא פשוטה: קבוצות שצריכות את הנקודות הן לא קבוצות רגועות. הן במתח עצום ולא מסוגלות לייצר כדורגל שיביא להן נקודות גם מול קונוסים. אי אפשר לטעות: העצימות של בני סכנין, של מכבי נתניה, של מכבי פ"ת וגם של הפועל ת"א הייתה בינונית ומטה. אף אחד לא הקיז דם, ומבין ארבע הקבוצות רק מכבי פ"ת לא עלתה ליתרון. מבין ארבע היריבות רק קריית שמונה לא ניצחה.

 

דורה. נמצא בסכנת ירידה ממשית (אסף קליגר)

 

3. המדור הזה ניחש כבר לפני מספר שבועות שקריית שמונה נמצאת בסכנה אמיתית. ההיסטוריה מלאה בקבוצות – לפעמים גם אלופות מכהנות – שנבנו כקבוצות צמרת, וכשנקלעו לתחתית לא היו להם את הכלים המקצועיים והאנושיים להתמודד בקלחת הזו. אילו הפועל חיפה הייתה פחות עצבנית ויותר תכליתית, היא הייתה יוצרת הפרש שערים שהיה מוריד את קריית שמונה מתחת לקו האדום במקרה של נקודה ומעלה של עכו מול בני יהודה. קריית שמונה בסכנה ממשית והדבר היחיד שיציל אותה הוא התנהגות מפתיעה של שחקניות הפלייאוף התחתון: אלה שצריכות את הנקודות ואלה שלא צריכות אותן. היא עצמה פשוט לא מסוגלת לקחת.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ