תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

עשר המכות של הכדורגל הישראלי

צילומים |
העסקנים, היחס לקהל, נבחרת ישראל וגם הכרוזים. תראו לנו מצרי שהיה בוחר בזה
עם כל הכבוד לדם ולצפרדעים, יש דברים הרבה יותר גרועים בחיים. אין מצב שתצליחו למצוא מצרי שהיה מסכים להחליף את עשר המכות שנפלו עליו, בעשרה מתחלואי ליגת העל. לכבוד החג - הנה עשר המכות של הכדורגל הישראלי. שיהיה לנו בהצלחה עם זה.
 
הכרוזים - לא אישי, באמת שלא, אבל לפעמים בא לי שיגלו את שי סידי למושבת עונשין במערב אפריקה, שיגור בין פילים, זבובים ונופים קסומים, עד שיעבור לו החשק לצרוח "ערןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן" כמו פסיכופט שמסוכן גם כשקושרים אותו למיטה. מילא שזה מעצבן בכל משחק של מכבי ואנחנו צריכים לסבול את הדבר הזה כל העונה, מתברר שתופעת הכרוז המטורף התפשטה גם למקומות אחרים בכדורגל שלנו. עור התוף שלנו מתחנן - די, באמא שלכם די.
 
היעדר השקיפות - אין לנו מה להסתיר, כמובן. אבל לא נראה לכם את זה. למה שנראה לכם שאין לנו מה להסתיר? מה, במה אתם חושדים? אין לנו מה להסתיר, הרי. הכל גלוי, הכל שקוף, כל מי שרוצה לראות את המספרים שיגיע למשרדי המועדון, נשב ונסביר לו הכל, מסמך אחרי מסמך. אה, רגע, מה הכוונה באתם באמת? כי בדיוק שלחנו את הקלסר ל"בקרה" ה"תקציבית". אבל ברור שאנחנו בעד שקיפות. הנה, רק השבוע חשפנו שהעברנו החלטה נגד חובת שקיפות. מה, אם היינו נגד שקיפות הייתם יודעים שהעברנו החלטה כזו?
 

החלטה נגד חובת השקיפות. פנטסטי. עיני (gettyimages)
 
שעות המשחקים - שבעה משחקים במחזור, אבל רק חמישה ייערכו היום. להלן החלוקה: משחק אחד בשש וחצי, השני בשבע, השלישי בשבע וחצי, הרביעי ברבע לשמונה, החמישי בשמונה ועשרה. רגע, מה הכוונה "רציתי לבוא עם הילד"? אתה לא יכול לנסוע איתו למשחק בקרית שמונה שמתחיל ב-20:23 בדיוק? אפשר לחשוב, ביג פאקינג דיל, שתיים בלילה אתם בבית. די להתמרמר.
 

הכי טוב משחק בקרית שמונה ב-20:00 בערב... (דני מרון)
 
הפרצופים ביציע הכבוד - לפני שלב ההשמצות, שלב הבילד אפ: "יציע הכבוד". כלומר, המכובדים, האליטות, הסלתה והשמנה, ברוני הכדורגל שלנו, המקורבים הנכספים, אנשים ששילמו אלפי שקלים על המנוי שמכניס אותם לשם או סתם התקמבנו ממישהו נוצץ. ועכשיו להגדרה הרחבה יותר של "הפרצופים ביציע הכבוד", כמו שמכנה אותם חבר יקר שלי: המזעזעים הלא מגולחים עם הכפכפים שמוכרים בהדונס בשוק.
 
קצב המשחק - דקה 60: יוצאים למתפרצת בחצי המגרש שלנו. דקה 63: מגיעים לקו האמצע. דקה 71: מגיעים לקצה הרחבה של היריבה. דקה 72: מאבדים את הכדור. דקה 84: חוזרים להגנה. דקה 85: תופסים את הצד. לפעמים נראה שאוהד הכדורגל הישראלי הממוצע מוציא ביציע הרבה יותר אנרגיה ומאמץ מהאלילים שלו על המגרש.
 

ניפגש בקלישאה הבאה. אבוקסיס ובכר (אסף קליגר)
 
גנבי דעת - אתם מכירים אותם, יודעים לזהות אותם, הם כבר לא באמת מצליחים לעשות את זה אבל עדיין מתעקשים. מפסידים 3:0 כמו עלובים ויוצאים לתקשורת עם "שלטנו לפרקים, ספגנו שלושה שערים לא מחויבי המציאות, מערך הסקאוטינג והשחקנים נכשלו בכיסוי שחקני היריבה בקרנות" וכמובן "למרות ההפסד המחפיר ראיתי כמה דברים טובים בקבוצה, אפשר לומר שרואים על השחקנים את תהליכי העבודה הקשה שלי באימונים".
 
היחס לקהל - נכון שאתם קונים כרטיס ומשלמים על שידורים ומשלמים מסים שמממנים פה את עסקונת הכדורגל, אבל היי - אתם בסך הכל אוהדים. אמנם רובכם המכריע רהוט, אינטליגנטי, מצליח וראוי יותר מרוב האנשים שמנהלים פה קבוצות כדורגל, אבל אתם בסך הכל אוהדים. לקוח שבוי. אנשים חלשים שיבואו בכל מחיר. נרקומנים קטנים של מאבקי מרכז טבלה בין אשדוד לעירוני ראשל"צ. אתם תמיד תבואו, והעסקנים תמיד ישתינו עליכם.
 

אתם בסך הכל אוהדים. שלא תשכחו את זה (ערן לוף)
 
מבנה הליגות - מישהו יודע איזה מחזור ייערך בשבוע הקרוב? ואיזה מחזור ייערך בשבת הבאה? באמת, איזה מחזור אנחנו בליגת העל? וזו עוד שאלה קלה. זוכרים שהתמודדנו רק לפני כמה שנים עם השאלה האדירה "מה קורה מבחינת קיזוז הנקודות אם לקבוצה יש מספר נקודות אי זוגי במחזור האחרון?", או שהדחקתם? וכמה קבוצות יש בליגה? כמה היו לפני חמש שנים? ולפני שבע? ולפני 16? בקיצור, הבנתם. תנו לנו יציבות, עזבו אותנו משינויים. אנחנו רוצים ליגה נורמלית.
 
נבחרת ישראל - יש מישהו, מלבד חמשת המועמדים לאימון הבדיחה הזו שנהוג לכנות כ"נבחרת ישראל בכדורגל", שלא היה לו רצון להקיא במהלך השבוע הזה, כש"ועדת האיתור" המורכבת מעסקנים עתירי אינטרסים ואנחנו כבר יודעים איך זה יהיה: יתחיל קמפיין, נפסיד, לא נעלה לאליפות אירופה או למונדיאל, ואז שוב הריטואל של ועדת איתור וכו'. בחייאת, לא עדיף כבר לשחרר ופשוט להפסיק לזרוק כסף על הבדיחה המכונה נבחרת ישראל?
 

אולי די כבר עם הבדיחה הזאת? (אודי ציטיאט)
 
שירים ושערים - יושב אדם מול מקלט הרדיו שלו ומנסה להבין מה זה "גבוצה", למה חצי מהשידור עוסק במ.ס. אשדוד, מתי משתמשים ב"אלא מאי" ולמה גם כשמשדרים משחק בין ב"ש להפועל עכו עיקר הדיון הוא "חחח מכבי חיפה הכי טובה חחחח". חצי מדינה נמצאת על הכביש כשיש כדורגל במוצ"ש, אני די בטוח שמגיע להם קצת יותר טוב ממופע העילגות המטריד של ז'וז'ו אבוטבול וממסע הטעויות המביך של "החברים" באולפן.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ