תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

עיניים להם: המפתחות למשחק העונה

בן חיים | צילום: ערן לוף ודני מרון
איך האדומים יעצרו את זהבי? למה המומנטום של שהר? המאצ'-אפים

משחק על העונה, משחק העונה. איך שתרצו לקרוא לו, יהיו מאצ'-אפים שיכריעו את המאבק ב-20:55 בבלומפילד במשחק שעשוי לקבוע את זהות האלופה. אז הנה לכם הניתוח והמפתחות.

 

דודו גורש: חייב להיות בשיאו ולא משנה מי מנגד
כמו אוהד כהן, כך גורש. שניהם שוערים של 1.90 מ'. גורש דקיק ולכן גם מגיב טוב, יחסית לגילו ודווקא בכדורים המצריכים תגובה מהירה בתוך רחבת החמש. מרחוק, גורש לוקה ויהיה חייב ריכוז בכדורים שמוכנסים מהאגפים או נבעטים מהצד.

 

הכתובת תהיה כמצופה זהבי, זה שמשחק מאחורי חלוץ ומסתנן בלי כדור לרחבה. בעונות הקודמות זה היה מיטרוביץ', האיש שדחף את הכדורים, הפעם אלו הם דסה ומיכה וכשהכדור ברגליהם, אלו הרגעים בהם גורש חייב להיכנס לדריכות.

 


חייב להיות בשיאו, גורש (ערן לוף)

 

מהאגף השני, טל בן חיים גם הוא יסכן את השוער. משמאל מכבי דוחפת את בן חיים למרכז ומשם מגיעה הבעיטה השטוחה. במשחק הגביע מול סכנין, הבעיטה כוונה לרחוק, לרוב בן חיים בועט לקצר ושם גורש, שינוע שמאלה, יהיה חייב להגיב לימין. 35 שערים כבשה מכבי בחצי השעה האחרונה ובדקות הללו על גורש להיות מאופס.

 

בן ביטון - טל בן חיים
ביטון הוא המגן המהיר בישראל ואולי היחיד שמסוגל לתת מענה למהירות של טל בן חיים. רק שהוא דקיק ומעט רך ובן חיים הוסיף לעצמו העונה, לצד המיאוץ, גם נדבך של כוח ועם זה ביטון עלול להתקשות. בן חיים ישחק על רגל שמאל של המגן.

 

אם קשה בהגנה, ביטון יוכל לפתור את הבעיה דרך התקפה, לדהור קדימה ולהתיש את החלוץ. ביטון חייב לשחק על הקו על רגל שמאל החלשה של בן חיים.

 


ביטון יוכל לעצור אותו? (ערן לוף)

 

אופיר דוידזאדה - דור מיכה
שניהם בני 24. באגף הזה, דווקא הכוח ייתן למכבי את היתרון. מיכה, שהועלה לקבוצה הבוגרת כנער חלש גוף על ידי  מוטי איווניר עבד והרחיב את גופו. בכוח הוא ינצח את אופיר, במהירות לא ייפול ממנו.

 

דויזאדה פתח העונה ב-25 משחקי ליגה, מיכה רק ב-19 ולרעננות בשלב הזה של העונה משמעות גדולה. יתרון למיכה.

 


הרעננות תנצח, מיכה (דני מרון)

 

וויליאם סוארס וג'ון אוגו - ערן זהבי
זהבי קשר קדמי, זהבי חלוץ. למעשה זהבי בכל מקום ולכן תהיה טעות מבחינת ברק בכר ששחקן אחד ירוץ עם זהבי על כל המגרש.

 

כשינהל את המשחק במרכז השדה, יש לדאוג שיפגוש את אוגו. עיקר התנועות של זהבי הינן אמצע שמאל ושם, כך חייבים בבאר שבע לדאוג, שהסקורר יפגוש את סוארס.

 


אוגו עוצר את זהבי, המפתח של בכר (דני מרון)

 

שניים מול אחד בסגירת שטח יעילה, פחות התרוצצויות. זה הסיכוי של בכר לעצור את הברק של ערן. יתרון לבאר שבע.

 

הובאן – מדוניאנין
שני הזרים הטובים בארץ בעמדות הכי נחשקות. קשרי 50-50, כל ההגדרות נכונות. הרומני, קשר אחורי בבסיסו שאף הוכיח עצמו אצל אלישע כבלם. הבוסני, קשר התקפי שהוסט לאחור.

 

פיזית, להובאן יתרון. למרבה הפלא, גם באיום לשער, דווקא לקשר האחורי יתרון. הוא כבש העונה חמש פעמים בכל המסגרות, לבוסני שני שערים.

 


כובש יותר, למרות שהוא יותר אחורי (דני מרון)

 

השניים חצו את גיל 30 ומנוסים. הובאן רץ בלי כדור לשטח, מדוניאנין משחק על שטח קטן ומחלק לאחרים לעומק. הבוסני לא ירד עם הרומני, מאידך הובאן ילחץ את האריס מדוניאנין. גם כאן יתרון לבאר שבע.

 

מהראן ראדי - גל אלברמן
מאבק בין שניים ששיחקו יחד ומכירים טוב אחד את השני. את אלברמן ניתן לעצור רק כשמציבים מולו שחקן מסוגו וראדי עונה על ההגדרה. אז אמנם הוא שחקן מעט יותר קדמי, אך תכונות הגוף שלו דומות לאלברמן.

 

שניהם מסוכנים בבעיטה מרחוק, שניהם מהווים דוגמא אישית למקצוענות ובעלי אופי מצוין. מאוזן לגמרי.

 


דוגמא למקצוענות, אלברמן (דני מרון)

 

אבי ריקן - מאור מליקסון
בעונת 2005-6, ריקן היה המחליף של מליקסון על האגף השמאלי של בית"ר ירושלים. מאז תפקידיהם השתנו.

 


ריקן, לא משחק נכון (דני מרון)

 

ריקן הוסט לאחור לעמדת המגן התוקף, מליקסון מצליח לשחק באגף הימני, מה שלא היה נוח עבורו בעבר. ריקן לא משחק נכון את התפקיד ולא מנצל את היכולת הגבוהה שלו לשחק במרכז ובצפיפות. מליקסון עושה זאת ובגדול.

 

הכניסה של מליקסון לאמצע תיצור יתרון מספרי, ריקן ישיאר על הקו לא רלוונטי וללא שחקן שהוא אחראי עליו. יתרון לב"ש.

 


דסה הוא יתרון מול וואקמה, אבל מול מליקסון? (דני מרון)

 

אלי דסה - טוני וואקמה
וואקמה הוגדר באקדמיה של לאגוס כחלוץ. בפועל הניגרי לאורך שנותיו ברומניה וברעננה, היה שחקן של שישה-שבעה גולים בעונה ולכן העמדה על הקו מתאימה לו יותר. העונה הוא כבר עם 11 רק בליגה.

 

דסה עם 17 צהובים בשנתיים, מה שמעיד על הדגש והשיפור הגדול שלו במשחק ההגנה. יתרון למכבי.

 

איתן טיבי וקרלוס גארסיה - בן שהר
באירופה העריכו את בלילי, ברדה ושהר, אנשי העבודה. כשטיבי מרווח ימינה וגארסיה שמאלה, שהר הוא האיש הנכון לחלוש על השניים. הוא אי של מוסר עבודה, חטיפות כדור שלו או בזכותו ומיאוצים למתפרצות. שהר מגיע לאחר ספסל, פציעה ושיבה להרכב.

 


בכושר נהדר, היתרון של באר שבע? (דני מרון)

 

הוא רענן, במומנטום טוב, עם חמישה שערים בשמונת המשחקים האחרונים ועם שמונה שערים, כאשר פתח רק שמונה משחקים בהרכב. יתרון לבאר שבע.

 

הכל מאוזן: נלך על משחק משוגע
ההתקפה של מכבי מול גורש, טל בן חיים, דור מיכה, אלי דסה ואולי גם ראיקוביץ', אלו היתרונות של הצהובים. סוארס, אוגו, הובאן, שהר ומליקסון הם היתרונות של האדומים.

 


יתן למכבי יתרון בשער? (דני מרון)

 

המאבק בין אלברמן לראדי מאוזן. אל תפסלו תוצאה גבוהה במשחק הזה. 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ