תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בעד ונגד: שחר זקוק ללוי או שבורח מהמציאות?

רוני לוי. מתאים או לא? |
נשיא מכבי חיפה ימשיך עם המאמן, אך האם זה יסתיים באליפות? הצביעו

יעקב שחר החליט לממש את האופציה שהיתה לו על רוני לוי, והמאמן הנוכחי ימשיך גם בעונה הבאה ללא כל קשר לשאלה האם מכבי חיפה תזכה בגביע ותשחק במוקדמות הליגה האירופית או שתשיג את הכרטיס לאירופה דרך המקום הרביעי.

 

אחרי שהמינוי נסגר נותר רק לתהות האם שחר עשה את המעשה הנכון או פשוט הוסיף לשרשרת הטעויות שלו מהשנים האחרונות.

 

 

בעד

רוני לוי אמנם לא הצעיד את מכבי חיפה למאבק האליפות כמצופה ממנו בתחילת העונה, ואיש גם לא שוכח שאת תחילת העונה בילו הירוקים עמוק בתחתית, אבל בשורה התחתונה הביא את הקבוצה לישורת האחרונה במצב מצוין.

 

תחת לוי נבנה סגל חזק מרופד בצעירים תוצרת בית (עאיד חבשי, נטע לביא, ג'אבר עטאא, שחר הירש ושובל גוזלן) שעם חיזוק נכון יוכל להצעיד את מכבי חיפה להתמודד בעונה הבאה (סופסוף) על תואר האליפות.

 

ויש גם את עניין ההמשכיות. זאת הפעם הראשונה מאז אלישע לוי, אי שם בתחילת העונה, מאמן שהתחיל את העונה ממשיך לעונה שנייה (אריק בנאדו בא באמצע העונה והמשיך). וכמובן שאסור לשכוח שרוני לוי הוא מאמן ותיק ומנוסה, עם שיטת משחק וקבלות.

 

 

נגד

יעקב שחר היה צריך עוד מהפכה משום שבשנים האחרונות מכבי חיפה נתקעה ושקעה בבינוניות. כדי להתחרות במכבי תל אביב, שחר היה צריך להביא תואם ג'ורדי קרויף כדי שיעשה סדר במדיניות הרכש הכושלת של המועדון.

 

הבחירה ברוני לוי היא סוג של בריחה. הזכויות של הבוס הכל יכול של הירוקים יעמדו לו לנצח, אבל גם העובדה שהוא האשם העיקרי בכך שמכבי חיפה לא התמודדה על האליפות מאז עונת 2010/11.

 

בניון עם לוי. למזלו של יוסי, אין צוות זר (ערן לוף)

 

יש לשחר תשתית מצוינת והנוער הירוק שוב זכה באליפות וימשיך לייצר כישרונות, אבל רק צוות זר – מנג'ר ומאמן – יכול היה למקסם את התשתית, להתחזק בזרים ראויים ובעיקר להעניק  דפוסים אירופיים ללבנטינים מהכרמל. אצל צוות זר גם שאלת יוסי בניון לא היתה בכלל על הפרק. הקפטן הוותיק היה נאלץ לקצץ או לעזוב. 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ