תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לא פסחה על טעות: נס ציונה "הרוויחה ביושר" את הירידה

ירידה לצורך עליה? | צילום: דני מרון
המועדון קיבל רק החלטות רעות. וגם: אל תצפו להפתעות בפלייאוף העונה
ירידה מוצדקת
נס ציונה "הרוויחה ביושר" את הכרטיס לליגה הלאומית. בשנתיים הראשונות של המועדון בליגת העל עשו אנשיו כמעט הכל נכון. החל מההיצמדות לאולם המקומי וההצלחה למלא אותו בקהל תומך, דרך בניית מחלקת נוער חזקה עם זיקה לקבוצה הבוגרת, דבקות בצוות המקצועי לאורך שנים ועד כמובן בחירה מצוינת של הסגל, עם שילובים נכונים בין ותיקים וצעירים ובין ישראלים מנוסים וזרים אטרקטיביים. 
 
השנה, עם זאת, נדמה שאין טעות שעליה פסחו במועדון הכתום. זה התחיל עם הפרידה ממאיר טפירו, הציר המרכזי סביבו נבנתה הקבוצה וההחלטה להציב מאחורי ההגה במקומו את יובל נעימי, שרחוק ממנו שנות אור בכל הקשור לתכונות המנהיגות שלו. זה המשיך עם בחירת זרים רעה (איפה אדווין וג'ונס ואיפה האניקט ונואלס של העונה הראשונה?) והגיע לשיא עם החלפתו של המאמן נדב זילברשטיין, במנהל המקצועי עופר ברקוביץ' (מהלך רע מאוד אגב לליגה כולה מאחר והוא פוגע קשות במוטיבציה של מאמנים לעבוד תחת מנהל מקצועי, תפקיד קריטי לדעתי להצלחת מועדונים לטווח ארוך). 
 

נעימי, לא מחליף ראוי לטפירו (דני מרון)
 
גם מהלכי הפאניקה של התקופה האחרונה (החתמת טריקו ווייט) והתנהגותו של סאנדייטה גיינס בסוף השבוע ממש לא סייעו לנס ציונה, שנראתה כבויה וחסרת מוטיבציה דווקא בשלבים המכריעים של מאבקי התחתית. הקבוצה הרעה ביותר בליגה השנה היא שנשרה ממנה ובצדק, אך חזרה לדרך קבלת ההחלטות הנכונה של השנים הקודמות יכולה להפוך את פרידת המועדון מליגת העל לקצרה. 
 
מוצדקת לא פחות היא הישארותה של מכבי קרית גת בליגה הבכירה. בזכות ההתאוששות מבחירת הזרים הרעה בקיץ, בזכות הקרדיט לנתי כהן גם ברגעים הקשים, בזכות היכולת הגבוהה שהפגינה עד פציעתו של טאקר והניצחון הנאה בלעדיו בשבוע שעבר, ובזכות אותו מאיר טפירו עליו ויתרה נס ציונה, שגם את עונתו ה-21 (והאחרונה?) בליגה סיים כמנצח.
 
המסורת תישמר? 
בכל אחת משבע העונות האחרונות בהן נהוגה שיטת סדרות רבע הגמר הפליאוף, הצליחה לפחות קבוצה אחת לנצח בסדרה ללא יתרון הביתיות. לפי כושרן הנוכחי של שמונה הבכירות בליגה, ייתכן שהרצף ייקטע. 
 
הפועל ת"א המבורדקת תוכל לכל היותר לגנוב משחק אחד מירושלים שסופרת כבר 12 ניצחונות רצופים. מכבי ת"א על כל מגרעותיה לא תיפול מול הרצליה שנמצאת בתקופה איומה, ולא ניצחה בחמשת משחקיה האחרונים. אילת שהצליחה להפתיע בשנתיים האחרונות את שתי התל אביביות בסדרות מרתקות תתקשה הפעם לגבור על נהריה, בעיקר בשל פציעתו של לה קווינטון רוס והמומנטום המצוין ממנו נהנים הצפוניים המפתיעים. 
 

אליהו, לא אמור להתקשות מול הפועל ת"א (עדי אבישי)
 
אם כבר, ייתכן שההפתעה תגיע דווקא מכיוון הסדרה בין מכבי חיפה, שנראתה פחות חדה בסיבוב השלישי, לבין ראשון לציון שאיכזבה אמנם לאורך שלבים רבים בעונה הרגילה אך ברור שהפוטנציאל הטמון בה הוא גדול. עם זאת, גם כאן חיפה היא הפייבוריטית. אז על פניו נראה פליאוף 2016 די צפוי מראש, אבל כך בדיוק חשבנו למשל על הסדרה בין מכבי ת"א לאילת אשתקד.
 
אלוף אירופה החדש 
כל מי שבחר לוותר על הצפיה במחזור הסיום של הליגה, וליהנות במקום זאת מאחד מגמרי היורוליג המרתקים בהיסטוריה (ולחברים במנהלת - זה ממש לא לעניין שנאלצנו לבחור בין שתי האופציות) קיבל סוף-סוף את התשובה לשאלה מה צריך לעשות בשביל לנצח את השליט הבלתי מעורער של הכדורסל האירופי, ז'ליקו אוברדוביץ'. מסתבר שבסך הכל צריך לשמש במשך 13 שנים כעוזרו הנאמן של המאסטרו, ללמוד באמת כל מה שאפשר ממנו, להפוך לחברו הטוב ביותר (ואף לבחור בו כ"BEST MAN" בחתונה שלך וכסנדק לבן שלך) ואז הוא עשוי לשקול לוותר לך על גביע יורוליג אחד, הרי לו יש כבר שמונה כאלה. 
 
את כל אלה עשה דימטריוס איטודיס, לא עוד העוזר הנצחי, אלא מי שהצליח לקטוע את רצף הלוזריות המדהים של צסק"א מוסקבה (שהייתה רחוקה ריבאונד אחד מעוד היחנקות מפוארת) ולהפוך אולי למלך החדש של היבשת הישנה, לפחות עד שהמלך הישן ישיב מלחמה בעונה הבאה.
 

איטודיס, האפיל על מורו ורבו (AFP)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ