תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

סכנין יכולה לעצור את הפועל באר שבע

אזולאי וקאצ'ובה. יחגגו בטרנר? | צילום: דני מרון
רוני לוי גילה את השיטה, אבוקסיס יכול לשכלל אותה. וגם: הכיבושים של זהבי

1. מתוך המאבק בין שתי הגדולות, זה יכול להתפתח דווקא לערב הגדול של בני סכנין. אם אנשיה יבינו כי תוצאה טובה שלהם בבאר שבע לא רק תשתיק את המלעיזים ותעניק אליפות למכבי תל אביב, אלא תסכם עונה אדירה עבור יוסי אבוקסיס ופיראס מוגרבי.

 

בטור 20 הכובשים המובילים של הליגה יש שלושה נציגים מהפועל ב"ש: אליניב ברדה, בן שהר וטוני וואקמה. לסכנין יש לא פחות מארבעה. פיראס מוגרבי, שלומי אזולאי, וויאם עמאשה וז'אורז'יניו. הברזילאי המצוין פצוע ולא יישחק, אך השלושה הראשונים יהוו סכנה גם להגנה הטובה בישראל.

 

 

ההגנה שלה מאורגנת, ההתקפה מגוונת, אך ב"ש קמה ונופלת על האמצע. השלישייה מתחילת העונה – ג'ון אוגו, אוביידו חובאן ומהראן ראדי - היא זו שמחזיקה, מניעה, חוטפת ושולטת. בפעם הראשונה העונה, הצליחה בשבת קבוצה אחרת לקחת מהשלישייה הזו את השליטה.

 

רוני לוי. מצא את השיטה לנטרל את ב"ש (ערן לוף)

 

רוני לוי בחר לשחק רק עם שניים באמצע, לדלג על הקישור ולבטל את השפעת המרכז הקטלני של ברק בכר. אבוקסיס לא ינהג כך ויקפיד על שלישייה משלו. לאחר המשחק הבינוני של ראדי בסמי עופר, סבירות גבוהה מחר להכנסתו של מאור מליקסון למשולש האמצע, במטרה להגביר את האיום על השער. זהו תרחיש הגיוני לנוכח הלחץ שיהיה על באר שבע להבקיע בשלב מוקדם.

 

2. בשנתיים של אוסקר גארסיה ופאולו סוזה, במכבי ת"א לא ידעו מה יהיה ההרכב עד סמוך למשחק. האווירה הייתה אז של עבודה ושכולם יכולים לשחק. במכבי ת"א הנוכחית, ההרכב לא ידוע מעצם הבלבול בשבוע האחרון, ונראה שיש אווירה של בלאגן. הקבוצה הנוכחית נשענת על האופי וקור הרוח של שחקניה.

 

61 אחוזי אחזקה בכדור מול בית"ר ירושלים ויתרון של 2:7 בקרנות לא הפכו את האלופה לאיכותית יותר. חמישה שחקנים חייבים לחזור מהספסל כדי לייצר יתרון איכותי על חיפה החדשה והממושמעת, כשאבי ריקן ואלי דסה יהיו חייבים לפרוץ מהקווים את העמידה הנסוגה של הירוקים. שלומי אזולאי חייב להיות הצלע השלישית יחד עם מדוניאנין ואלברמן, מה שירים את זהבי חזרה לעמדת החלוץ. טל בן חיים יחזור לקו שמאל, משם הוא מביא גם אופי של שחקן הכרעה.  

 

זהבי. שכח איך להיות קשר (דני מרון)

 

אלא שהסיפור נעוץ בעמדה של זהבי. הכוכב כבש כמעט מחצי משעריה של מכבי ת"א, ובזכותו בלבד היא הכובשת הגדולה של ליגת העל - שבעה שערים יותר מב"ש, 25 יותר ממכבי חיפה. זהבי רשם רק שני שערים בששת המשחקים האחרונים מתוך הניסיון של בוס להחזיר את הכובש לאחור, לשפיץ העליון שבמשולש הקישור.

 

בוס לא לקח בחשבון שלושה דברים: ברגע שזהבי עזב את הקישור לטובת חלוץ השפיץ, הוא איבד את תכונות הקשר ויהיה קשה לחזור לעמדה הזו; אורלנדו סה (שגמר את העונה) או ברק יצחקי סטטיים מדי עבור זהבי, וסוגרים לכובש הגדול את נתיבי התנועה; ורוב הקבוצות משחקות עם קשר אחורי כציר ושניים מאחור, כשזהבי נשמר על ידי קשר הציר האחורי.

 

למכבי ת"א אסור להמר. על זהבי לשוב לעמדת חלוץ השפיץ הכובש, ולזכות מאחוריו באזולאי המגיש ובאיגייבור המצטרף. במצב שכזה יוותר מקום אך ורק לאלברמן ומדוניאנין, ובוס בהחלט יוכל להסתפק באחד מהם כבונה משחק, ובשני כקשר ציר אחורי.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ