תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ברקת הפכה מאוהדת צהובה למתחרה מרה

ברקת עם ביין |
הבעלים של הפועל ב"ש בנתה אימפריה המבוססת על מה שלמדה וראתה בקרית שלום

עד לעונה האחרונה נהגו אוהדי מכבי תל אביב להשתעשע בווטסאפ עם תמונות ישנות של אלונה ברקת ביציע הכבוד בבלומפילד אוחזת במטרייה צהובה. אחרי הכל, הפועל באר שבע היתה עוד קבוצה שמנסה לזנב באימפריה שהקימו מיטש גולדהאר וג'ורדי קרויף, מנסה וכושלת. עד שהכל התהפך והנה הערב רחוקה הבעלים של האימפריה המתהווה בנגב להניף צלחת אליפות על חשבונם ועל ראשם של הצהובים.

 

אז איך הפכה ברקת, מי שהיתה ב-2007 התקווה הגדולה של שער 11 כשחשבה להציל את המועדון המרוסק מעונת הגלאקטיקוס מידיו של לוני הרציקוביץ', לאויבת המרה של אוהדי מכבי. איך הגיעה אשת העסקים והפילנתרופית שהיא ובעלה, אלי ברקת, החזיקו כמות לא מבוטלת של מנויי כבוד, חלק מהם נקנו כתרומה למועדון, לעמדה בה דווקא היא זו שתמנע מהצהובים רצף של ארבע אליפויות. מסתבר שלא במקרה.

 

 

"אלונה ואלי ברקת היו שכנים של לוני וחברים טובים שלו", מספר גורם בצוות המנהל של מכבי תל אביב באותה תקופה, "אלונה נדבקה בחיידק וליוותה את הרציקוביץ' גם במשחקי חוץ. מאוחר יותר היא גם סייעה בכל מה שביקשו, אם זה להיעזר בקשרים המסועפים שלה, בעצות חכמות לגבי מהלכים כאלה ואחרים".

 

המצב הכלכלי במכבי תל אביב של עונת 2006/07 לא היה מזהיר. המאמן אלי ("השריף") כהן ביקש להחתים בחלון ההעברות של ינואר את הקשר הקרואטי, דיאן איליץ', אבל הרציקוביץ' התקשה לפתוח את הארנק. "אלונה שמה חמישים אלף דולר ואיליץ' חתם", נזכר הגורם, "כבר שם כולם ראו שהיא לגמרי בעניינים".

 

ברקת. "כבר כשקנתה את הכרטיס של איליץ' ראו שהיא בעניינים" (דני מרון) 

 

במשך מספר חודשים ניהלה ברקת מגעים לרכישת מכבי תל אביב, אבל לוני נקט בסחבת משום שרצה בברקת כשותפה בעוד שהיא רצתה לקבל שליטה על המועדון. "אלונה גם הבינה שמכבי זה עסק יקר מאוד ותובעני", מספר גורם המקורב לבעלים של באר שבע, "בסופו של דבר היא ירדה לנגב ואלכס שניידר קנה את מכבי ולאחריו הגיע גולדהאר. כך שאפשר לומר שכולם הרוויחו מכך".

 

סקירה של תשע שנות ברקת בהפועל באר שבע מעלה שברקת העתיקה דפוסי פעולה רבים שלמדה בהכשרה שלה אצל הרציקוביץ' וראתה אצל ממשיכו גולדהאר. רוב המאמנים שעבדו אצלה בתחילת הדרך, בקבוצה הבוגרת וכן במחלקת הנוער הגיעו עם רקע צהוב: ניר קלינגר, מוטי איווניר וגיא עזורי. "אלונה לא היססה להוציא סכומי עתק על שחקנים מובילים", מוסיף הגורם, "היא הבינה שלמרות הקושי של באר שבע למשוך כוכבים היא חייבת להביא אותם אליה. לחלקם, שנולדו בדרום, כמו אליניב ברדה ומאור מליקסון היא עבדה על הרגש. לאחרים כמו מאור בוזגלו ומהראן ראדי היא פשוט שילמה יפה"

 

ברקת עם אלישע. חתכה אותו בלי סנטימנטים (דני מרון)

 

ההשוואה בין ברקת להרציקוביץ' לא נגמרת כאן. הפרידה חסרת הסנטימנטים מאלישע לוי בעונה שעברה הזכירה לרבים את הדחתו של דרור קשטן מקריית שלום אחרי הדאבל ב-1996. גם הגיבוי שקיבל ממנה ברק בכר בספסולו של ברדה עורר הקשרים לתמיכה של לוני בקלינגר בהדחתו של אבי נמני מהקבוצה בעונת 2003/04.

 

ברקת כאוהדת צהובה (עדי אבישי)

 

גם בדפוסי העבודה מול התקשורת ברקת כנראה לוקחת את מכבי כמודל. אין ראיונות, אין שיתוף פעולה, יש נוהל של תגובות לאקוניות לידיעות על הקבוצה והעיתונאים מורחקים מהאימונים כדי ליצור סביבה סטרילית לשחקנים ולצוות המקצועי.

 

״מכבי תל אביב היתה ונשארה המודל של ברקת", אומר גורם בבאר שבע, "זה לא רק ג׳י פי אסים באימונים, אלא גם במינויים שהיא עשתה בשדרת הניהול. יורם זגורי היה מנהל אולד פאשן. ראו אותו בטלוויזיה והוא לא התאים לה. אז היא שמה במקומו את אביתר אילוז, גם שחקן עבר וגם ייצוגי, בדיוק כמו שעשו הצהובים כשמינו לתפקיד את בני טבק״.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ