תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מדריך להתמודדות באגף: על הזכיה של ברצלונה בגביע

מדריך להתמודדות באגף: על הזכיה של ברצלונה בגביע
למרות יתרון מספרי מסי ואינייסטה עשו בית ספר שכל מאמן צריך ללמוד

ההגנה של סביליה ספגה בליגה יותר שערים משספגו מלאגה, סוסידאד ו-ולנסיה שמתחתיה. אז איך אמור אונאיי אמרי בן ה-44, בעונתו הרביעית במועדון, לסדר סוף סוף את משחק ההגנה מול הכובשת הגדולה של אירופה?

 

בליגה האירופית אמרי עשה חיל, אך לא כך במאבקים מול הספרדיות. סביליה הגיעה אמש (ראשון) מאושרת, אך עדיין בצל סיום ליגה עגום, עם שלושה הפסדים ושמונה שערי חובה.

 

בארסה הגיעה עם חמישה שחקני התקפה: אל מסי, ניימאר וסוארס, הצטרפו אלבס ואלבה, שני המגנים ויצרו החל מהפתיחה, אגפים חזקים, עם שני כוכבים בכל צד.

 


לואיס אנריקה, למעשה שיחק עם חמישה בהתקפה (Gettyimages)

 

אל השניים בכל אגף, הצטרפו שני קשרים מהאמצע. רקיטיץ' יצר משולש עם אלבס ומסי, אינייסטה עשה זאת עם אלבה וניימאר וביניהם בוסקטס אחד, סדרן העבודה. כשרקיטיץ' ואינייסטה נפתחו לצדדים והותירו את בוסקטס לבד. היה זה קשר אחורי נוסף, מסצ'ראנו, שלמרות מיקומו כבלם, דחף וגלש לתוך הקישור. בשל כך בפתיחה קיבלנו בארסה צפופה ולוחצת. בהמשך זה עלה לבארסה ביוקר.

 

24 שחקנים בלבד, שותפו בעונה הארוכה של ברצלונה (מול 33 של סביליה), מה שמעיד על יציבות. אמרי ידע שהיציבות והסבלנות באות לידי ביטוי במחצית השניה ,שם כבשה בארסה 70 מתוך 112 שערי הליגה שלה ולכן ניסה לפתוח בסערה, עם רוח הזכייה בליגה האירופית.

 

הוא הצמיד שני קשרים אחוריים בקו ישר. איבורה (84 צהובים בשמונה העונות האחרונות) וכריחוביאק (19 צהובים בשנתיים), לרקיטיץ' ואינייסטה ושלח את באנגה (18 צהובים בשתי עונות) אל בוסקטס, במטרה להעביר את כובד המשקל למחצית המגרש של טר שטגן, במשחקו ה-26 העונה, למרות שבליגה שיחק רק שבעה משחקים.

 


באנגה, עצר את בוסקטס (Gettyimages)

 

בדקה השישית, ראינו אף את טר שטגן יוצא מחוץ לרחבה, דוחף והופך לבלם שלישי. ל-4:3:3 של בארסה, התשובה היחידה ללחץ היא רק דרך ה-4:5:1 וכך אכן אמרי פתח.

 

גאמיירו, הנער משטרסבורג, נע מהדקה הראשונה לקווים, כדי לנצל את השטחים הפנויים שנוצרו מהעליות של הצמד א-א, אלבס ואלבה. גאמיירו ניצל הכל. כל רווח אפשרי. גם את זה שיצר מסצ'ראנו מעצם היציאה שלו למרכז השדה וסמוך לסיום המחצית, סחט החלוץ המושלם הזה, המהיר והטכני, את הכרטיס האדום.

 

בוסקטס זז לעמדת הבלם, בארסה נותרה עם שניים בלבד באמצע וסביליה טעתה, כשהמשיכה מהאגפים, במקום לנצל את יתרון שלה בקישור.

 


גאמיירו, גרם להרחקה (Gettyimages)

 

ואכן בתוספת הזמן, בשילוב בין ניימאר למסי, כמעט משום מקום, דווקא בארסה כמעט ועלתה ליתרון.

 

גם אחרי החילוף, בו רקיטיץ' יצא, בוסקטס חזר לקישור וז'רמי מתייה נכנס לעמדת הבלם, לואיס אנריקה נותר עם חיסרון במרכז השדה, ולמזלו ,אמרי וגאמיירו המשיכו להניע ולנוע לאגפים הנעולים של בארסה.

 

היחיד שניסה דרך המרכז הפתוח, היה אבר באנגה, האיש שסגר לא פחות מ-57 משחקים רשמיים העונה, החל משחקי הקופה אמריקה ביוני שעבר. 11 חודשים רצופים.

 


אלבה הכריע (Gettyimages)

 

סוארס גרם לדפיקות לב בהכנות לקיץ סוער בדרום אמריקה, אמרי הוציא את הסקורר, בארסה התגוננה ב-4:4:1 ורק בדקה ה-65 סביליה סיכנה סוף סוף פעמיים ברציפות דרך האמצע, בוסקטס ומתייה השכיבו את הגוף על הכדור מול הנפות הרגל של שחקני מחזיקת הגביע האירופי הגאה.

 

בדקות הללו היה נראה, שסביליה תחוש גאווה, אך בארסה המנוסה תוליך את המשחק לנוחות שלה, תוך גרירת המשחק לדקות אחרונות של הכרעה, כמו תמיד.

 

לקראת עשר הדקות האחרונות, המשיך אמרי עם האגפים וזרק למגרש את קונופליאנקה האוקראיני, הדריבליסט המפוספס, שאיחר לצאת מאוקראינה אלא שגם הוא לא הביא את השינוי המיוחל.

 


בית ספר למשחק עם אגפים (Gettyimages)

 

כל מאמן כדורגל, חייב להקרין לשחקנים שלו את בארסה של ההארכה ואיך בדיוק משחקים דרך הצד. אינייסטה דחף את כדורי עומק לתנועות של ניימאר, מהצד הפנימי של המגן ולא מהצד החיצוני, כמו שעשו שחקני סביליה לאורך כל המשחק.

 

ניימאר גרם להרחקה, סחט עבירות ואוהדי הכדורגל בישראל נותרו מרותקים, למרות שביום המחר המתין לחלקם מבחן הבגרות במתמטיקה. את כדור העומק האחרון, קיבל אלבה ממסי, שוב מהצד הפנימי של הגנת סביליה.

 

אם השחקנים של אמרי חיפשו את המסירה לרגל, אלה של בארסה חיפשו את השטח, וכידוע לשטח, יכול להיכנס כל אחד שרק יוזם. היוזמה היתה שם נרדף לברצלונה, שהביאה לעובדים שהגיעו עד מדריד, וראו את ה'בוצה שלהם 80 דקות עם עשרה שחקנים.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ