תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קור הרוח הכריע: ריאל ידעה לענות לסערה של אתלטיקו

קור הרוח הכריע: ריאל ידעה לענות לסערה של אתלטיקו
ראמוס פתח חזק, זידאן ניהל לא טוב את המשחק אבל למזלו יש לו ווינרים

אוגוסטו וגאבי בלבד? זו השאלה הראשונה שנשאלה על ידי כל פרשן בכדורגל האירופי, שעה לפני השריקה, עם פרסום ההרכבים.

 

אכן אתלטיקו שמרה על המערך של שלושה קוים ישרים אל מול משולש קישור מושלם של ריאל עם קאסמירו מאחור, מודריץ' אמצע ימין וטוני קרוס אמצע שמאל. שלישייה אל מול צמד באדום לבן. את השלישייה הזו גיבה כבר בפתיחה הסוערת, סרחיו ראמוס, שיצא עם גרייזמן לתוך מרכז השדה וירה לכל עבר. ראמוס הוא המנהיג, וככזה הוא חיפש בפתיחה לא רק לתרום למוראל הקבוצתי של ריאל,א לא לחסל את הכוח המנטלי של היריבה. שתי כניסות ברוטליות שלו בפתיחת המשחק,כ אילו אותתו לשחקנים אתלטיקו: "חזק גם אנחנו יודעים לשחק".

 

 

בדקה העשירית הצטרף גם דני קרבאחאל הצטרף לכתישה, סימאונה השתולל. עוד כמה דקות והכתישה הביאה לשיא של מי אם לא הווינר ראמוס, שגבר על סאביץ' אך דחק פנימה מנבדל.

 

הדרבי של מדריד, גם אם על אדמת מילאנו הרחוקה, סיפק אוירה מחשמלת ופתיחה שלא זכורה שנים רבות. אם אתלטיקו כופה קצב מהיר, דרך משחק לחץ, הרי שהשחקנים של זיזו עמדו במשימה והצליחו להזיז את הכדור, חד, מהר ובנגיעה, בתוך קווי הלחץ המיומנים של סימאונה. זו המשימה הקשה ביותר בכדורגל העולמי וזיזו, כן זיזו, זכה לחזות סוף סוף את הקבוצה שלו משחקת על פי משנתו, בצלמו ובדמותו, כפי שהוא מאמין, פס חזק מרגל לרגל.

 

עזרו לו במשימה הבלתי אפשרית הזו מודריץ' וקרוס שזזו בתוך החורים, בנתיבים, קיבלו כדור מצד אחד וחיפשו אחד את השני בעיגול האמצע.

 


כבר מההתחלה הבהיר מי בעל הבית (Gettyimages)

 

אתלטיקו ניסתה להניע, לעשות את מה שהיא פחות טובה בו ושם ענה לה קאסמירו המצוין. הבעיה בדקות הללו כשאתלטיקו היתה חייבת שער, זו העובדה, שקוקה וסאול, הם צעירים, לא מנוסים ובעיקר אינם גולרים שלא מרבים להבקיע. הנטל נפל על גרייזמן ועל טורסשזכו למשחק צמוד מצד פפה וראמוס הכותש, המצטיין, המנהיג הבלתי מעורער.

 

גרייזמן הצליח פעמיים להסתנן מאחורי הגב של פפה, בפעם הראשונה הגיע ראמוס, בשנייה בעט הכשרון של אתלטיקו ליד הקורה של נבאס. גריזמן מול ראמוס, זה היה הקרב בפתיחת המחצית השנייה. ריאל עברה למתפרצות ובייל הצליח, רק כשעבר לעמדה הנוחה לו בצד שמאל, זו ששמורה לכריסטיאנו.

 

אתלטיקו הביאה את הסערה, ריאל הביאה את קור הרוח. בפתיחת המחצית השנייה, ראמוס המשיך להציל, עד שפפה עזב את העמדה שלו מימין, נכנס לנתיב של ראמוס טעה בגלישה מטופשת מול הצונאמי של אתלטיקו. גרייזמן סחט את הפנדל אך החמיץ וזכה לתמיכה מסימאונה.

 


גרייזמן, יכול היה להכריע (Gettyimages)

 

ריאל היתה אמורה לסיים את הסיפור בדקה ה-70, בהתקפת המשחק. בפס קצר מתוך הרחבה, פילס מודריץ' את הדרך במרכז והשאיר כדור מושלם לבנזמה, שבעט לגוף של אובלאק. איזה שוער יש לאתלטיקו. מיד אחרי זה הוא לקח עוד כדור. השוער הזה השאיר את הקבוצה שלו במשחק.

 

נראה היה שזה הולך להיות הערב של זידאן. ניכר שהצרפתי שמע לביקורות ועבד על משחק ההגנה. ואסקס אמנם נכנס רענן, אך לא היה אחראי כמו רונאלדו והשילוב שלו עם מרסלו במחדל סגירת הקו השמאלי, הביא לשער השיוויון.

 

וילמוטס, מאמן בלגיה המוטרד מהעייפות של אדן הזאר, דרייס מרטנס ודה ברוינה, חיכך ידיו בהנאה עם השער של יאניק קראסקו, עוד הימור צעיר של סימאונה.

 


הבשורה של וילמוטס, קראסקו (Gettyimages)

 

זיזו נותר להארכה ללא בנזמה וללא חילופים. אתלטיקו ניסתה להכריע, ריאל יצאה למתפרצות והקצב היה מסחרר כמו בפתיחה.

 

להתחיל הארכה, ללא חילופים ועם רונאלדו לא כשיר, התברר כמקח טעות של זידאן. הטעות השנייה היתה להפקיר את האגף השמאלי לואסקס, מרסלו ואיסקו על חשבון קרוס.

 

55 משחקים עברו על שתי הקבוצות. לחלק גדול מהשחקנים ששותפו נוספו משחקי נבחרת. ולמרות כל זאת, אחרי 11 חודשי אימונים ומשחקים לראות את שחקני שתי הקבוצות ממדריד, פותחים את החלק השני של ההארכה,נ תן כבוד גדול להתקדמות הגדולה בכדורגל האירופי בכלל ובתחום המדעים בפרט.

 


למרות החילוף שלו, ריאל ניצחה (Gettyimages)

 

ולנו בישראל הקטנה, רק נותר להתבונן בתימהון, איך מוסר העבודה מחד, רמת האימון מאידך, מרחיקה אותנו מהפסגה הגבוהה שנגלתה לעינינו.

 

ואחרי 127 דקות, תחת עייפות אדירה, היתה הדרמה בדו-קרב הפנדלים. מאמנים לאחרונה נוטים שלא לתרגל בעיטות הכרעה באימונים ולו רק מהסיבה ששום חזרה גנרלית אינה מעידה על הלחץ במציאות.ר גע לפני בעיטות ההכרעה, המאמנים היו חייבים לבחור את חמשת קרי הרוח.

 

אתלטיקו מיומנת בלחץ הזה וניצחה כך פעמיים בשנתיים האחרונות. את שני הבועטים הטובים והאמינים, ממקמים כבועטים של הפנדל הראשון והאחרון, כדי לא להחמיץ את הראשון ולשמר אחד נוסף לבעיטה המכרעת.

 


רק לקנא בקצב (Gettyimages)

 

זידאן בחר לראשון את לוקאס ואסקס שטעה בלי סוף מרגע שנכנס, אך ניצל ירידה מוקדמת של אובלאק. הסלובני נראה בפתיחה פחות שוער של פנדלים מאשר עמיתו.

 

בייל בעט עם שמאל, אך עם הפס של שמאל, אובלאק, שוב נתקע. נבאס המשיך לרדת מוקדם גם מול סאול. מפגן חלש של השוערים. סימאונה הטריף את הקהל, אך כבר אמרנו שריאל וראמוס הגיעו קרים.

 

רק הקורה עצרה, רונאלדו המתין בצד כמו תמיד לרגע ההכרעה. אובלאק נפל ימינה והווינר הכי גדול בשני העשורים האחרונים נעץ, הסיר את החולצה והביא גביע אלופות לזידאן.

 


הווינר הגדול עשה זאת (Gettyimages)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ