מוכשרת ומבוגרת: צרפת מכוונת לזכייה ביורו 2016

מוכשרת ומבוגרת: צרפת מכוונת לזכייה ביורו 2016
הטריקולור עמוסים בכוכבים, אך האם ההגנה תקלקל את האפשרות ללכת עד הסוף באליפות אירופה?

הופעות ביורו: 7


הישג שיא ביורו: זכתה פעמיים בטורניר (1984, 2000).


מאמן: דידייה דשאן (47)


הכוכבים: פול פוגבה (יובנטוס), אנטואן גרייזמן (אתלטיקו מדריד), אוליבייה ז'ירו (ארסנל)


שימו לב ל: קינגסלי קומאן. בסגל הצרפתי הבחירה קשה כי כדאי לשים לב גם לדימיטרי פאייט, הכוכב העולה של ווסטהאם ולאנגולו קאנטה, הברומטר של אלופת אנגליה לסטר אבל גם חלוץ באיירן מינכן הוא יהלום בדרך לליטוש. הקיצוני בן ה-19 יודע לעשות את הפעולות הקטנות על הקו וגם לסיים אותם בשערים. עונת הבכורה בבאיירן מינכן נזקפה לזכותו פפ גווארדיולה שהימר עליו כמושאל מיובנטוס וגרם לגברת הזקנה לתפוס את הראש על הפספוס שלו.קומאן, האקס פקטור של דשאן? (Gettyimages)


השמות הגדולים שנשארו בחוץ: כרים בנזמה (ריאל מדריד), קווין גמיירו (סביליה), רפאל וראן (ריאל מדריד)


ההרכב האידיאלי: הוגו לוריס, בקארי סאנייה, לורן קוסיילני, אלייקים מנגלה, פטריס אברה, אנגולו קאנטה, בלייז מטוידי, פול פוגבה, דימיטרי פאייט, אנטואן גרייזמן, אוליבייה ז'ירו.אברה, מעבר לשיא? (AFP)


התסריט השלילי: ההגנה הוותיקה והבינונית של דשאן ממשיכה ביכולת החלשה ממשחקי האימון. לאחר תיקו מביך עם רומניה, שווייץ מצליחה להמם את הטריקולור וניצחון דחוק על אלבניה מקנה מקום בשמינית שם רוסיה שולחת את דשאן לארוז מזוודות ולסיים את תפקידו בנבחרת.


התסריט החיובי: הכישרון נוטף בעיקר מהקישור מעלה. ההתלהבות של הקהל המקומי בפאריס וברחבי המדינה כולה בייחוד אחרי פיגועי הטרור בנובמבר סוחפים את הנבחרת להצגות גדולות. את שלב הבתים היא מפצחת בקלות עם הצגות של ז'ירו, פוגבה וגרייזמן. בהמשך גם מרסיאל מחלים לגמרי ושער דרמטי שלו מקנה מקום בחצי הגמר. צרפת דוהרת עד להנפה בשער הניצחון.קאנטה ופאייט, הכישרון בסגל פשוט נשפך (AFP)


ההימור שלנו: יגיעו לגמר.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ