תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מאחורי הגב של לוזון: בן שמעון קרוב לבית"ר

האימונים ייפתחו ביום רביעי | צילום: אסף
טביב שוב הפתיע. משימתו הראשונה של המאמן: מוקדמות הליגה האירופית

רן בן שמעון קרוב לאמן את בית"ר ירושלים בחוזה לעונה אחת, לאחר שהגיע לסיכום עקרוני עם הבעלים אלי טביב. החוזה הרשמי צפוי להיחתם בתחילת השבוע הבא.

 

בשבוע האחרון ניהל טביב מו"מ עם גיא לוזון, שבמשך תקופה נחשב למועמד המוביל להחליף את סלובודאן דראפיץ', אולם המגעים עלו על שרטון על רקע חילוקי דעות שצצו בין השניים בנוגע לסמכויות המקצועיות עוד טרם התחילו לעבוד ביחד.

 

 

בן שמעון עבד בעבר תחת בעלים שנוהג להתערב הרבה בנעשה בקבוצה כאשר אימן בקרית שמונה של איזי שירצקי, והשידוך הוכתר בהצלחה עם הזכייה ההיסטורית של הקבוצה הקטנה באליפות. למרות זאת, הקשר בין השניים הסתיים בטונים צורמים עם עזיבת המאמן את הצפון. קרוב לוודאי שגם טביב יחתום על תסריט דומה, אולם בכל מקרה יהיה מעניין כיצד תיראה העבודה המשותפת של השניים.

 

כיצד תיראה העבודה המשותפת עם טביב? (דני מרון)

 

משימתו הראשונה של בן שמעון על הקווים תהיה לעבור לפחות שלב אחד במוקדמות הליגה האירופית. בית"ר תפתח את אימוניה לעונה הבאה ביום רביעי הקרוב, וכבר ב-30 ביוני תשחק את משחקה הרשמי הראשון בעונה הקרובה בסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית. עדיין לא ברור אם הקבוצה תצא למחנה אימונים באירופה.

 

אליפות סנסציונית וכישלונות בקבוצות גדולות

לאחר שפרש ממשחק אימן בן שמעון בקבוצה הנוער של מכבי תל אביב במשך שנתיים. קבוצת הבוגרים הראשונה אותה אימן הייתה הפועל חיפה, וממנה עבר לקרית שמונה, אותה העלה לליגת העל והצליח לאחר מכן להעפיל לליגה האירופית. ההצלחה הגדולה שלו סידרה לו חוזה במכבי תל אביב, אולם שם הוא לא הצליח ועזב אחרי שמונה מחזורים בלבד. בן שמעון שב לקרית שמונה אך לא הצליח למנוע את ירידתה לליגה הלאומית, אולם בעונה לאחר מכן השיב אותה לליגת העל, ושנתיים לאחר מכן זכה איתה באחת האליפויות הסנסציונית בהיסטוריית הכדורגל הישראלי.

 

לאחר הזכייה באליפות הסתכסך המאמן עם הבעלים איזי שירצקי על רקע רצונו להתקדם. בן שמעון קיווה לאמן שוב באחת הקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי, אולם לאחר שלא הצליח למצוא לעצמו קבוצה כזו עבר לאמן את א.א.ק לרנקה מקפריסין. לאחר עונה באי השכן שב המאמן לישראל ובפעם השנייה בקריירה שלו אימן קבוצה גדולה עם חתימתו בהפועל תל אביב. הקדנציה שלו בוולפסון נחשבת לכישלון לאחר הדחה מוקדמת מהליגה האירופית ומקום רביעי בליגה. עקב אי ההצלחה והמשבר הכלכלי אצל האדומים סיים בן שמעון את תפקידו במועדון לאחר שנה. לאחר מכן חתם בן שמעון במכבי פתח תקווה, שתחתיו נראתה טוב ואף זכתה בגביע הטוטו, אולם הידרדרות מקצועית חסרת תקדים בעונתו השנייה במלאבס וסכסוך עם משפחת לוזון הובילו להתפטרותו.

 

עד כה לא הצליח בקבוצות גדולות. בן שמעון בהפועל ת"א (אסף קליגר)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ