תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

אלוף אמיתי: ג'וקוביץ' זכה לראשונה ברולאן גארוס

ג'וקוביץ' והחבר החדש בארון | צילום: gettyimages
הסרבי גבר 6:3, 1:6, 2:6, 4:6 על מארי והניף בפאריס גראנד סלאם מספר 12
זהו. אין תואר גראנד סלאם שנובאק ג'וקוביץ' לא זכה בו. המדורג ראשון בעולם השלים היום (רביעי) זכיה ברולאן גארוס לראשונה בקריירה והפך לשחקן השמיני בהיסטוריה שזוכה בכל ארבעת טורנירי הטניס החשובים מכולם. הסרבי חזרה מ-6:3 במערכה הראשונה ל-1:6, 2:6 ו-4:6 כדי להניף תואר בפאריס.
 
נולה המשיך בשליטה הבלעדית שלו בענף אך ניצל פרישה של שליטי החימר בשנים הקודמות, רוג'ר פדרר שעשה זאת עוד לפני הטורניר ורפאל נדאל שפרש במהלכו.
 
 
מארי שרצה להיות הבריטי הראשון שמניף תואר בפאריס מאז 1935 פתח טוב ועם שתי שבירות במערכה הפותחת עלה ל-0:1. 
 
בשביל לאיים על ג'וקוביץ' צריך להיות הרבה יותר חד. הסרבי התעשת דרס את הבריטי 1:6 בשניה והמשיך בתנופה ל-2:6 במערכה השלישית.
 
במערכה הרביעית נדמה היה כי המשחק הולך בקלות לסרבי, אלא שאז התעורר מעט מארי וצימק ל-5:4 אחרי שהשיג שבירה. גם במשחקון המכריע הוא עוד לא הניף דגל לבן, אך חוסר ריכוז ומכה לרשת במשחקון המכריע העניקו את הזכיה לראשון בעולם.
 

אין תואר גראנד סלאם שהוא לא שם עליו יד (Gettyimages)
 
עבור ג'וקוביץ' מדובר בגראנד סלאם 12 בקריירה אבל ראשון על אדמת פאריס. המקום בהיסטוריה מובטח, אבל עד כמה הוא יתחדד?
 
 
מערכה ראשונה
המשחקון הראשון היה בשליטתו של ג'וקוביץ' שגנב למארי את ההגשה, ומאז הבריטי התעשת וניצח בארבעת הבאים. נולה ניסה לצמק את הפער וניצח בשני משחקונים נוספים אבל מארי היה מפוקס והנחיל למדורג ראשון בעולם הפסד במערכה הראשונה.

 


אחד מעל כולם, מארי שוב מאחורי ג'וקוביץ' (gettyimages)

 

מערכה שניה
ג'וקוביץ' שהוביל במשחקון הראשון של המערכה השניה, כמעט והפסיד אותה אבל הצליח לשבור. הסרבי נכנס לעניינים וניצח גם בשתיים הבאות תוך כדי שהוא גורם למארי לאבד את ההגשה. גם בהמשך ג'וקוביץ' לא נתן לבריטי שום סיכוי לחזור וסיים בניצחון 1:6.

 


ג'וקוביץ', משייט לעוד תואר (Gettyimages)

 

מערכה שלישית
מארי הוביל בתחילת המערכה השלישית כשהוא שומר על ההגשה שלו אבל ג'וקוביץ' הצליח להפוך כשניצח בארבעת הבאים. המשחקון השישי היה הארוך ביותר עד כה וגם בסופו ידו של הסרבי הייתה על העליונה.

 


די קפריו הגיע לצפות (Gettyimages)

 

מערכה רביעית
הסרבי פתח גם את המערכה הרביעית עם שבירה ועלה ל-0:1, מארי פשוט לא מצא מענה. אחרי משחקון ארוך, הבריטי השיג משחקון ראשון במערכה וצימק ל-2:1. המגמה נמשכה כשמארי שמר על המשחקון שלו, אך נולה דרס עם משחקון על האפס בדרך ל-2:4. 

 


מארי מבין שהמשחק בורח לו מהידיים (Gettyimages)

 

דווקא כשנראה היה שהמשחק ילך בכיוון אחד, ג'וקוביץ' השיג שבירה אלא שמארי לא רצה להיפרד מהר כל כך המשטחל בפאריס ושבר חזרה בדרך ל-5:3. הבריטי שמר על המשחקון שלאחר מכן וצימק ל-5:4. אפשר להתחיל לפנטז על קאמבק? לא ממש. למרות משחקון עיקש, ג'וקוביץ' ידע לצאת עם ידו על העליונה בדרך ל-4:6 וזכיה בפאריס.

 


החימר יהפוך לאהבה שלו? ג'וקוביץ' בסיום (Gettyimages)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ