תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ההשפלה כבר החלה: עתידם של רן בן שמעון ומוטי איוניר

בן שמעון. תקרת הזכוכית נשברה | צילום: אודי ציטיאט
שרון ניסים מאוכזב מכך שבעלי בית"ר וק"ש השיגו את יעדם. סוף ידוע מראש

אם היה מישהו שחשב שאולי הפעם משהו השתנה באלי טביב ושאולי הוא סופר את המאמן החדש שלו, הגיעה מסיבת העיתונאים הראשונה של רן בן שמעון והראתה שמה שהיה – הוא שיהיה.

 

בדיוק באותן דקות שבן שמעון הצהיר בפני העיתונאים על רצונו לראות את ניקיטה רוקאביצה נשאר בקבוצה, הבעלים קשקש חתימה על טופס השחרור של החלוץ למכבי חיפה. השפלה נוסח טביב.

 

 

כולם יודעים איך רוב הכדורגל הישראלי שלנו מנוהל,. כולם יודעים שהבעלים הם הרבה יותר מבעלים. יש שיאמרו שהם הרבה יותר מאמנים מאשר בעלים, ובלי לשים לב, משהו דרמטי קרה הקיץ בכדורגל שלנו: שניים מהבעלים היותר דומיננטיים בישראל, טביב ואיזי שרצקי, מינו שני מאמנים הידועים בחוסר הפשרות שלהם: בן שמעון ומוטי איוניר.

 

טביב ושרצקי מבינים כדורגל, וברוב המקרים, על פיהם יישק דבר. בעיקר מקצועית. תשאלו את שלומי דורה, את סאלח חסארמה, את גיא לוי, את סלובודן דראפיץ ושאר המאמנים שעברו בידיים שלהם בשנים האחרונות. כולם יספרו פחות או יותר את אותו הסיפור.

 

מאמן לא פחות משהוא בעלים? אלי טביב (ערן לוף)

 

לאיוניר ולבן שמעון יש תדמית של מאמנים דעתניים וקשוחים, כאלה שלא יתנו לאף אחד לנהל אותם מקצועית. אז איך ייתכן שדווקא השניים האלה הסכימו לעבוד בקבוצות שבהן ההתערבות היא אולי הכי בולטת ומתוקשרת בליגת העל?

 

לא מפתיע שהשאלות הראשונות שיישאלו המאמנים תמיד יהיו מה החלק של הבוסים שלהם בהחלטות המקצועיות. התשובות, מן הסתם, ישאירו אותנו עם יותר סמני שאלה מסמני קריאה.

 

המסר של שרצקי וטביב הוא ברור: אנחנו רוצים להיות מעורבים עד צוואר בכל דבר. זה מהות הכדורגל בשבילנו. לשם כך קנינו קבוצה, ושמישהו יעז להגיד לנו מה לעשות עם הכסף שלנו. עכשיו, עם מינויים של איוניר ובן שמעון "החזקים", הצליחו שני הבעלים לשבור את תקרת הזכוכית מבחינתם, אחרי שרוב הזמן מינו מאמנים אחרים, לרוב בתחילת דרכם, שנוח היה לעבוד איתם.

 

המסר ברור: להיות מעורבים וכמה שיותר (עדי אבישי)

 

במידה רבה, המינויים האלה הם ניצחון הבעלים על המאמנים. מאמני כדורגל רבים נוהגים להתלונן על מעמדם הנשחק, אבל הנה, גם הם אשמים. כשאתה בחוץ, הכי נוח להצהיר שלא תיתן לאף עסקן להתערב לך בהחלטות המקצועיות, אבל פתאום כשמגיעה ההצעה והכסף מונח על השולחן, כבר אפשר לשבת עם הבעלים ולדסקס איתו על ההרכב הפותח בשבת. הרי הוא בעל המאה ויש לו ניסיון, אז למה לא להתייעץ איתו?

 

התסריט בנוגע לשני המאמנים הוא דומה: אם יגיעו ניצחונות, אף אחד לא ינסה להפריע להם. קצת ירידה ביכולת, וה"עצות" המקצועיות מהבעלים יגיעו. אם יתגמשו ויצליחו - יישארו, אם יתעקשו ויפסידו – יעופו. ואז כמובן נשמע אותם אומרים איך לא הסכימו שיתערבו להם. הכל ידוע מראש.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ