לא להיתקע: צרפת מתניעה, זה מה שמכין דשאן לרומניה

לא להיתקע: צרפת מתניעה, זה מה שמכין דשאן לרומניה
מהירות מסחררת, כשרון בשפע, ניסיון עשיר ועוצמה בקישור. לחמן מתחמם
תקווה אל מול חששות, זו התחושה בפאריס. חששות מהאיום הבטחוני, תקווה מנבחרת הכדורגל שהנה יביאו השחקנים של דידייה דשאן בחזרה את החיוך למולדת.
 
כשלון יהפוך את התקופה לעידן שבו הכדורגל הצרפתי לא מצליח להתרומם, ויש הקושרים זאת לליגה חלשה, סטרילית ונטולת עוצמה, שבה פאריס סן ז'רמן, אחת ויחידה, מולכת בכיפה ובשורותיה 14 שחקנים שאינם צרפתים.
 
 
מאידך, התקווה שהנה זה בא וכנגד הציפיות תפרח לה הנבחרת, עם 11 שחקנים בפרמייר-ליג האנגלית ושמירב שחקניה צמחו באקדמיות המקומיות, מקור גאוותם וייחודם של הצרפתים.
 
לכל קבוצה גדולה בצרפת יש אקדמיה משלה, מלבד הסגל בניהול ההתאחדות שמתאמן בקלייר פונטיין. האקדמיות האלה הן סיפור מרגש בפני עצמו של השקעה וטיפוח יכולות טכניות ואתלטיות. ואכן, כ-800 שחקנים צעירים מסיימים את ההכשרה באקדמיות מדי שנה ומתפזרים בשלוש הליגות הבכירות במדינה. רבים אחרים מגיעים עד הליגות של מזרח אירופה, ושם עושים את הפריצה הגדולה.
 

רוצים לפתוח חזק (AFP)
 
אלא שהדבר האחרון שהייתה צריכה צרפת במשחק הפתיחה זה את רומניה - זו שספגה בקמפיין המוקדמות רק שני שערים בעשרה משחקים. במרס האחרון הרומנים שמרו על שער נקי גם מול ספרד, במשחק ידידות שהסתיים ב-0:0, ואף וכבשה שמונה שערים בשני משחקי ההכנה האחרונים. 
 
הרומנים סיימו עם רשת נקיה גם בחמשת משחקי המוקדמות האחרונים ונחשבים לאחת מהנבחרות ההגנתיות הטובות באירופה. לצרפת הגיעה הנבחרת במטרה לא לספוג במשחק הראשון, וזה בדיוק החשש הגדול של הצרפתים: להיתקע במשחק הפתיחה.
 
הניסיון אמור לשחק תפקיד. צרפת עם 12 שחקנים שגילם מעל 29 ועם התקפה שכל כולה מהירות. מאז ניקולה אנלקה, תיירי הנרי וסילבן וילטור, לא הייתה בנבחרת הטריקולור מהירות כזו.
 

ניסיון עם צעירים, איך זה יעבוד? (AFP)
 
אנתוני מרסיאל אמנם עדיין לא כבש בשורות הנבחרת הלאומית, אך כשכרים בנזמה בחוץ ואוליבייה ז'ירו הוא חלוץ הגב היחיד, השילוב בין חלוץ מנצ'סטר יונייטד לאנטואן גרייזמן יכול להיות מהיר וקטלני. הכוכב הצעיר של אתלטיקו מגיע בגיל שאפשר להתחיל. זה בדיוק הזמן שלו להחזיר את צרפת לתור הזהב שהביא לה את הזכיות במונדיאל 1998 וביורו 2000.
 
ב-4-3-3 הצרפתי יבלוט השילוב בין שלושת האלופים של צרפת, אנגליה ואיטליה. עם רגל שמאל ארוכה, לוקח בלז מאטווידי את הספייס של אמצע-שמאל ויותיר את הימין לפול פוגבה, או אולי לאנגולו קאנטה. אלה הם שלושה מהמצטרפים הטובים ביותר לרחבה. מאחוריהם עומד לרשות דידייה דשאן היצע גדול של שחקנים, בהם יוהאן קבאי המנוסה, או אולי אף מורגן שניידרלין.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ