תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ברזיל ספגה שער עם היד ועפה בבושת פנים מהקופה

ברזיל ספגה שער עם היד ועפה בבושת פנים מהקופה
הסלסאו הייתה קורבן לשערוריה ב-1:0 לפרו, אך צריכה לבוא בטענות לעצמה
כמעט שנתיים אחרי אותו 7:1 מהדהד בחצי גמר המונדיאל הביתי, נבחרת ברזיל ספגה הלילה (בין ראשון לשני) מהלומה נוספת ולא פחות משפילה. הסלסאו, אלופת העולם חמש פעמים בעבר, הפסידה 1:0 לפרו ועפה כבר בשלב הבתים של הקופה אמריקה.
 
בברזיל יבואו בטענות, ובצדק, לעובדה שהשער של פרו נכבש אחרי נגיעת יד ברורה של ראול רוידיאס (75), אבל יעשו טעות מרה בארץ הסמבה אם יחשבו שההדחה היא מקרית. החבורה האפורה של דונגה שיחקה 180 דקות בבתים מול פרו ואקוואדור - ולא כבשה אפילו פעם אחת.
 

 

ברזיל סיימה את שלב הבתים בקופה עם 7 שערי זכות, אבל כולם הגיעו מול האיטי החלשה להחריד. השער שספגה מפרו אכן היה צריך להיפסל, אבל מצד שני, ליריבה הצנועה הגיע כדור עונשין מ-11 מטרים בחצי הראשון. מדובר בפעם ראשונה מאז 1987 שברזיל מודחת כבר בשלב המוקדם בקופה.

 

אז התלונות של דונגה ושחקניו כנראה יהיו מוצדקות, אבל אלו לא יצליחו להסתיר את האמת: מי שנחשבת לדעת רבים כנבחרת הגדולה בעולם, היא כבר מזמן לא כזו. לסלסאו יש דור שחקנים לא מספיק טוב (ניימאר לבד לא משנה את התמונה), המאמנים בינוניים ומטה - והתוצאות בהתאם.

 


התלונות לקוון לא עזרו (AFP)

 

את פרו, כמובן, כל זה לא צריך לעניין. הנבחרת הצנועה, אותה מאמן ריקרדו גארקה הארגנטיני, העפילה לרבע גמר הקופה אמריקה, שנה בלבד לאחר שסיימה במקום השלישי בטורניר.

 

מי שהצטרפה אל פרו לרבע הגמר מבית ב' זוהי אקוואדור, שדרסה 0:4 את האיטי האומללה. אנר ולנסיה, אנטוניו ולנסיה, חבייר איובי וכריסטיאן נובואה כבשו את השערים עבור הטריקולור.

 


גם אקוואדור תהיה ברבע הגמר (AFP)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ