תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קר: "קרי לא פיסי, חייב לשלוט עם הקליעה שלו"

| צילום: AFP
הווריורס יוצאים לקליבלנד למשחק 6. הגארד: "מאמינים שנסגור את הסיפור"

זה היה אמור להיות הגמר של סטף קרי. לאחר שזכה בתואר MVP שני ברציפות, הראשון לעשות זאת פה אחד, גמר ה-NBA מול קליבלנד ולברון ג'יימס נתן לכוכב של גולדן סטייט תפאורה מושלמת להוכיח מי השחקן הטוב בעולם. אולם לא רק שקרי רחוק מלעמוד באתגר, אלא שההופעה שלו עד כה בסדרת הגמר גורמת לרבים לתהות האם הוא היה ראוי למחמאות שהורעפו עליו עד לא מזמן.

 

ממוצעים של 22.6 נקודות, 5.4 ריבאונדים ו-4.6 אסיסטים למשחק נראים מצוינים על פניו, אך עבור קרי, שסיים את העונה הרגילה עם ממוצעים של 30.1 נקודות, 6.4 אסיסטים ו-5.4 ריבאונדים, אלו מספרים מאכזבים, במיוחד כשמדובר ברגע האמת של העונה כולה. וכשלוקחים גם בחשבון את תרומתו מעבר לנתונים הסטטיסטיים, אין ספק כי זו לא סדרת הגמר לה ציפו מה-MVP, לפחות עד כה.

 

 

גולדן סטייט תתארח הלילה (בין חמישי לשישי) בקליבלנד במשחק מספר 6 עם יתרון 2:3 ותנסה לסגור את הסדרה לאחר שלא השכילה לעשות זאת באולמה הביתי. הקאבס נותרו בחיים תודות לתצוגת ענק של לברון ג'יימס וקיירי אירוינג שקלעו כל אחד 41 נקודות בניצחון חוץ 97:112 במשחק מספר 5. ללא דריימונד גרין המושעה, הווריורס התקשו בעיקר בהגנה, כשג'יימס ואירוינג ניצלו זאת עד תום. לראשונה בהיסטוריה של סדרת הגמר, שני שחקנים מאותה הקבוצה קלעו יותר מ-40 נקודות באותו המשחק.

 

גרין. היית חסר, חבר (AFP)

 

קרי סיים עם 25 נקודות, אולם קלע רק 8 מ-21 זריקות מהשדה. עם זאת, הוא יכול להתעודד מכך שהמשחק היחיד בגמר בו באמת עמד בציפיות היה בפעם האחרונה בה הקבוצות שיחקו בקליבלנד. קרי סיים עם 38 נקודות, כולל שבע שלשות, בניצחון 97:108 במשחק מספר 4. "הם עשו את מה שהם צריכים כדי להישאר בסדרה אבל אנחנו עדיין אוהבים את הסיכויים שלנו לרשום עוד ניצחון בסדרה הזו", אמר קרי המאוכזב לאחר ההפסד במשחק מספר 5. "זה מסריח שלא הצלחנו לסגור את הסדרה בבית אבל נהיה מוכנים למשחק מספר 6 ואנחנו מאמינים שנסגור את הסיפור בקליבלנד".

 

חזרתו של גרין למגרש צפויה להיות קריטית לא רק עבור המשחק ההגנתי של הווריורס אלא גם עבור ההתקפה, שם השילוב שלו עם קרי וקליי תומפסון עומד במרכז השיטה של המאמן סטיב קר. "הוא רואה את כל המגרש ויודע להיכן להעביר את הכדור", אמר קרי על גרין. "ניסינו לאלתר בלעדיו במשחק מספר 5, אבל לא הצלחנו כלל".

 

קר. "ניסינו לאלתר" (AFP)

 

קליבלנד מנסה להפוך לקבוצה הראשונה להפוך פיגור 3:1 בגמר בדרך לזכייה בתואר. רק שתיים מתוך 32 הקבוצות שמצאו את עצמם בסיטואציה הזו בעבר הצליחו לכפות משחק שביעי, אולם גולדן סטייט יודעת כי היא זקוקה לקרי במיטבו על מנת להימנע מהפסד נוסף ומהמתח הנלווה למשחק מכריע על האליפות.

 

"אין לקרי את הגודל או העוצמה לשלוט במשחק בצורה פיזית אז הוא חייב לשלוט עם הכישורים שלו", אמר מאמנו קר. "זה לא קל לעשות כי לפעמים זריקות לא ייכנסו. אבל הוא מאוד מאמין בעצמו והוא ימשיך לזרוק".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ