תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

גם קורטואה איבד סבלנות: וילמוטס תחת אש בבלגיה

גם קורטואה איבד סבלנות: וילמוטס תחת אש בבלגיה
המאמן ספג ביקורת רבה אחרי ההפסד לאיטליה. יתאושש מול אירלנד? (16:00)
מאמן תחת לחץ. אחרי שספג חיצי ביקורת מכל רחבי בלגיה, כולל משחקנים שלו בתוך הנבחרת וכוכבי עבר, מארק וילמוטס יעלה היום לאחד המשחקים החשובים בקריירה שלו, כאשר השדים האדומים יפגשו את אירלנד וינסו להתאושש מההפסד 2:0 לאיטליה.
 
מבין הנבחרות שהגיעו ליורו עם מטען של ציפיות בלגיה היא היחידה עד כה שאיכזבה. חבורה של כוכבי על נראתה עלובה ולא שייכת לטורניר הזה בהפסד לאיטליה. הסגל הבלגי שווה על הנייר 468 מיליון יורו - רק ספרד, גרמניה, צרפת ואנגליה יקרות יותר - אבל איטליה (רק שמינית בדירוג שווי השחקנים) גרמה להזאר, דה בריינה ויתר האדומים להיראות כמו חבורה של ילדים קטנים.
 
 
לפני הטורניר בלגיה הוליכה את הדירוג העולמי של פיפ"א וסימנה לפחות את חצי הגמר כמטרה, אבל הנבחרת של וילמוטס נראתה במשחק הראשון שלה כמי שלא תצליח לעלות אפילו משלב הבתים. הביקורות, באופן לא מפתיע, לא איחרו להגיע.
 
הדעה הרווחת בבלגיה כיום היא שהמאמן אינו טקטיקן ברמה גבוהה ולא יודע לנצל את הכוכבים שיש לרשותו. התקשורת הבלגית טענה שאנטוניו קונטה "עשה צחוק" מווילמוטס, שיצא למגננה וטען: "זה מצחיק אותי שטוענים ככה. המשחק היה בשליטה שלנו. אתם יכולים לתקוף אותי על שיתוף מרואן פלאיני, אבל רציתי מהירות באגפים עם הזאר ודה בריינה".
 

לא יודע לנצל את הכוכבים? וילמוטס (gettyimages)
 
דבריו של וילמוטס נפלו על אוזניים אטומות בבלגיה. "שווילמוטס לא יתיפייף. היה רושם שקונטה יודע במשחק מה הצבע האהוב על כל שחקן של בלגיה ואיזה קפה מעדיפים הזאר ודה בריינה לארוחת הבוקר שלהם", נכתב באחד מכלי התקשורת. "קונטה עשה עלינו סקאוטינג מושלם בעוד שווילמוטס בנה על כך שיש לו כוכבים, אבל לטורניר כזה אתה צריך לשלוח נבחרת מוכנה בכל פרט הכי קטן".
 
ואולם, לא רק כלי התקשורת יצאו נגד המאמן. מארק הנדריקס, שחקן עבר בנבחרת הבלגית, קבע: "וילמוטס צריך להיות יותר קשוח בנבחרת. כולם ראו שאיטליה הייתה מוכנה הרבה יותר מבלגיה למשחק. וילמוטס יצטרך לעמוד בפני הביקורות ולהראות לשחקנים שהוא האיש הקובע. ברגע שייתן לשחקנים לדבר מאחורי גבו הוא יהיה גמור כמאמן. השחקנים והמאמן חייבים להגיע כיחידה אחת מלוכדת מול אירלנד, אחרת הם יהיו אבודים".
 
גם ניקו קלאסן, מכוכבי בלגיה בעבר, לא בחל במילים: "לבלגיה הייתה התקפה אחת שזרמה כל המשחק. בכל שאר הפעמים הם פשוט לא היו מאורגנים. לא ידעו מה לעשות, נראו לא מתורגלים. יאן ורטונחן איכזב אותי בהגנה. לא לכל שחקן יש את המנטאליות הדרושה לשחק בטורניר כזה. הבלגים צריכים ללמוד מהמשחק הזה, כי גם אירלנד ושבדיה משחקות חזק בהגנה".
 

יצא נגד המאמן. קורטואה (gettyimages)
 
באופן די מדהים, מה שהנדריקס הזהיר ממנו כבר התגשם. טיבו קורטואה לא עשה חשבון לווילמוטס ומיד אחרי ההפסד הכריז: "האיטלקים עשו לנו בית ספר מבחינה טקטית". 24 שעות לאחר מכן כבר הייתה פגישה בין המאמן לשוער צ'לסי. וילמוטס עצמו סיפר על כך ואמר: "שאלתי את טיבו 'מה אתה בדיוק רוצה. שנתקוף עם 9-10 שחקנים את השער של איטליה ונשאיר אותך לבד?' הוא אמר לי שזה לא כוון אליי אישית אלא לכל הנבחרת".
 
מי שיצא להגנתו של הבוס על הקוים היה קווין דה בריינה. "עזבו את המאמן. זה אני שהייתי גרוע. הוא לא אשם במה שקרה. חלק מהשחקנים לא הגיע ביכולת טובה והאשמה בנו ולא במאמן", התעקש קשרה של מנצ'סטר סיטי. 
 
כאמור, לווילמוטס מחכות היום 90 דקות מותחות מאוד, כאשר כל תוצאה חוץ מניצחון תגרום בבלגיה לרעידת אדמה בכדורגל המקומי. עוד לפני המפגש עם האירים, הבלגים מצאו נחמה בכך שב-1988 נבחרת הולנד פתחה את היורו בהפסד לברית המועצות וסיימה אותו עם הגביע ביד. דבר דומה קרה לספרד במונדיאל 2010, אז היא התחילה עם הפסד לשווייץ ובסיום הניפה את הגביע המוזהב.
 

יצליחו להתאושש? (gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ